Renovace

Jak na zasklívání pomocí sklenářského tmelu?

Asi každý by byl nejraději, pokud by se mu vyhnuly nehody s rozbitými okny. Bohužel ne vždy je to možné, protože vandalové, popř. některé živelní katastrofy se mohou vyskytnout úplně všude. V těchto a dalších případech může dojít k rozbití oken, které je nepříjemné, ale řešitelné. Jednou z možností opravy je využití sklenářského tmelu k zasklívání oken, o kterém se více dovíte v našem článku.

Možnosti jak zkrátit dveře

Ne u všech staveb jsou dodržovány standardní rozměry zárubní, do kterých se usazují dveře. To může být problémem, pokud se rozhodnete dveře vyměnit, protože na trhu nenajdete rozměr dveří, který by vám vyhovoval a bylo jej možné snadno nasadit. A právě proto můžete stát před otázkou: "Jak zkrátit dveře?".

Jak na rekonstrukci garsonky?

Většina mladých lidí na počátku své životní cesty volí malý byt v paneláku, tzv. garsonku. Ta velmi často nesplňuje prostorové nároky, je totiž velmi malá a její ztísněný prostor nedostačuje a to především v případech, kdy chtějí pozvat přátele nebo si najdou životního partnera. Přesto je tu řešení, které může i z malé garsonky udělat prostor, který bude krásný a vzdušný. Jen je otázkou jak na to? Jak bychom tedy měli postupovat při rekonstrukci garsonky?

Jaké tmely jsou vhodné pro lepení balkonových dlaždic?

Renovace balkónu není nikdy jednoduchá záležitost. Přeci jen dlažba na balkóně musí zvládnout každé roční období aniž byste museli rekonstruovat každých pár let. Dlažba Vašeho balkónu musí přečkat svit Slunce, teplo, déšť nebo třeba mráz, proto je důležité volit správný a kvalitní materiál a do Vašeho balkónu patřičně zainvestovat.

Jak zrenovovat dveře?

Je Vám líto vyhodit staré dveře? Zrenovujte je. Odstranění starých laků, jemné broušení, nový nátěr - to vše sice vyžaduje dost času a práce, ale výsledek stojí za to. Renovace dveří dokáže s interiérem zázraky.

Jak opravit poškrábané dveře?

Nemusíte být zrovna majitelem domácího mazlíčka, abyste museli řešit problém s poškrábanými dveřmi. I když se snažíme být sebevíc opatrní, je často problém se uraženému rohu či škrábancům ubránit. Nevzhledné rýhy a dolíky na krásných dveřích nepůsobí dobře a protože nejsou dveře nejlevnější záležitostí, je dobré si se škrábanci umět poradit.

Jak odstranit rez z kovu?

Nehezké hnědé skvrny se objeví na věcech, kde se nám to opravdu hodí. Například skvělé staré nůžky po babičce perfektně střihají, ale na bílou látku už si s nimi netroufáte. Ale rzi se dá zbavit, ať už se dáte cestou nákupu specializovaného přípravku v drogerii, hrubé síly, nebo vyzkoušíte některou z „babských rad!“. Někdy to nezabere na první pokus, ale není od věci vyzkoušet po sobě i dvě různé metody. A nezapomeňte nakonec kov preventivně ošetřit nátěrem, nejlépe nějakou antikorozní barvou či lakem.

Renovace parket jak na to?

Dřevo je dřevo, i na podlaze. Jednou z nejpopulárnějších podlahových krytin jsou parkety. Najdete je na zámcích, v historických domech, ve starších činžácích i v novostavbách. Jednou za pár let je ale i parketám třeba věnovat větší renovaci, vrátit jim původní lesk a zbavit se i vrzání uvolněných parket.

Jak renovovat staré dveře?

Staré dveře jsou krásné, ale čas od času je třeba je zrekonstruovat, aby mohly dál sloužit svému účelu. Zejména ve starších domech je to určitě lepší, než je měnit za nové. Existuje několik způsobů, jak dveře opravit.

Jak zrenovovat starý nábytek?

Starý nábytek má stálé místo v našich domovech. Ať už jste vášnivý sběratel, nebo člověk který zdědil starý nábytek po prarodičích, jejich hodnota a krása je nevyčíslitelná. Nevýhodou je jejich stáří. Stáří, které nábytku dodalo šedivý kabát a sem tam nějaké poškození. Vše se dá opravit. Chce to jen šikovné ruce, hodiny jemné a vytrvalé práce. V tomto článku se dozvíte jak jednoduše renovovat starý nábytek.