Úvod  ›  Seznam štítků  ›   ›   ›   ›   › 

Tipy, co dělat se starým kobercem

  

Předělání starého pokoje vyžaduje nejen nákup nového vybavení, jako je třeba koberec, musíte i vědět, jak se starým kobercem naložit. Přečtěte se tipy, jak se starého koberce zbavit nebo jak ho ještě využít. 

Jak ho využít?

Než budete koberec vyhazovat, zvažte, jestli pro něj nenajdete další možnost využití. 

Druhé využití doma

Využít koberec můžete třeba na chatě či chalupě, možná se vám bude hodit i do garáže, do dílny nebo třeba na venkovní terasu, kde nechcete mít takový chlad od nohou. 

Na zahradu

Koberec se dá také využít ve vaší zahrádce. Může sloužit jako výplň a pochozí část chodníků mezi záhony. Hezké koberce můžete také využít na skalku nebo místo geotextilií a vyřezat do nich prostor pro rostliny. Koberec bude působit zdobně a ještě zabráníte prorůstání plevele. 

Použít jej k výrobě

Jestli se vám nehodí koberec do žádné místnosti vcelku, můžete jej použít k výrobě něčeho nového do domácnosti. Vyrobit z něj můžete třeba rohožky a určitě sami vymyslíte výrobky, do kterých by se vám koberec hodil. 

Bazar 

Pokud se koberec nikam nehodí pro vaše využití, zároveň je ale v dobrém stavu, můžete ho zkusit prodat. Nabídněte ho na internetových bazarech (sbazar nebo třeba bazoš), ještě se vám z něj mohou nějaké peníze vrátit. 

Darovat

Další možností je koberec darovat. Nabídnout koberec můžete jak své rodině či známým, tak ho můžete také nabídnout veřejně na bazarech nebo sociálních sítích (facebook, instagram). Nabídnout jej můžete třeba za odvoz, ať s tím nemáte práci. 

Jak ho vyhodit? 

Pokud už jste se rozhodli, že koberec chcete vyhodit, neodkládejte jej k běžným popelnicím, ale zlikvidujte ho dle zásad nakládání s odpadem. 

Sběrný dvůr

Stejně jako jiný velkoobjemový odpad patří i starý koberec do sběrného dvora. Možnost přivézt takový odpad do sběrného dvora je pro místní občany zdarma. Občané každé obce si jej již zaplatí v rámci poplatku za komunální odpady v dané obci. A dovážet věci na sběrný dvůr pak mohou v závislosti na podmínkách dané obce.

Ve městech to bývá většinou neomezené, v menších obcích je pak sběrný dvůr otevřen méně často, případně funguje možnost dát velkoobjemový odpad na dvůr na základě poukázky po zaplacení poplatku. Do sběrného dvora patří i další velkoobjemový oidpad, který se zkrátka nevejde do popelnice. 

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)