Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Plot z betonových panelů

  

Zvažujeme-li oplotit svůj pozemek, máme několik možností výběru způsobů, materiálů a designů. Velice zajímavé a přitom jednoduché řešení je plot z betonových panelů. Tento způsob oplocení je velmi stabilní a designově uspokojí oko každého náročného majitele objektu.

Výhody plotu z betonových panelů

Tento plot je velice oblíbený z několika důvodů. Samozřejmě v první řadě je to cenově velice dostupná varianta oplocení. Betonové komponenty můžeme stavět jak na podezdívce, tak bez ní. Velkou výhodou je také bohatý výběr rozměrů betonových panelů a sloupků. Tloušťka těchto panelů je pouze několik centimetrů, ušetří nám tedy dost místa. Design můžeme přizpůsobit našemu oku a barvě domu, u kterého bude plot ohrazovat. Na výběr je velké množství dezénů a barevných kombinací i materiálů výplní. Tento druh plotu slouží jako dokonalá ochrana našeho majetku před nežádoucími návštěvami, hlukem, větrem a zajistí nám naprosté soukromí. Údržba je nenáročná a životnost přesahuje 30 let.

Postup výstavby

Stavbu plotu z betonových panelů zvládneme sami. Je jednoduchá a velice rychlá. Jediné, co je opravdu potřeba, je síla, jelikož jednotlivé komponenty jsou dost těžké. Hned na začátku si musíme rozmyslet, zda zvolíme variantu s podezdívkou nebo bez. Pokud zvolíme jednodušší způsob a podezdívku stavět nebudeme, je vyžadováno pouze doporučené zahloubení a zabetonování jednotlivých sloupků, do kterých se následně zasouvají betonové desky, které v sobě mají drážku pro panel, což plní dojem celistvé zdi. Zvolíme-li variantu s podezdívkou, vyzdíme nejprve podezdívku klasickým způsobem, do které zabetonujeme sloupky a poté zasunujeme betonové komponenty jako u varianty předešlé.

Designové možnosti

Betonové panely jsou nabízeny v barvě přírodního betonu nebo v barevné variantě probarvovaného betonu, které poskytují i možnost pozdějších úprav nátěrem fasádní barvou. Lze si vybírat z různých dekorů imitace např. cihly v rámečku, pravidelného či nepravidelného kamene, štípaného nebo kombinovaného kamene, omleté cihly, dřeva. Lze kombinovat také s kovem nebo plastem. Dá se tedy vytvořit nepřeberné množství variant. Zadní strana panelu je hladký beton.

Standardní výška betonových sloupků bývá 186 cm. Můžeme zvolit i výšku 66, 96, 126, 156 a 216 cm. Stavební firmy ale nabízejí vyrobit sloupky a panely na zakázku a potom si můžeme vybrat výšku jakoukoli. Samozřejmě tomu odpovídá finanční náročnost. Jako délka sloupku je označována délka nadzemní části. Ve skutečnosti jsou sloupky delší o patku do země, která je v délce 60 cm. 

Nyní už tedy víme, jak postavit rychle, levně a přitom zajímavě plot v designu, který se bude hodit k našemu domu a bude naší chloubou, nikoli ostudou.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 4/5 (2 hlasy)

Související články