Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Jak šetřit za vytápění použitím jiného zdroje

  

Ušetřit za vytápění rodinného domu můžete i vy. Když si totiž zvolíte výhodnou možnost vytápění, lze ušetřit na servisních i provozních nákladech nemalé peníze. Přesvěčte se na vlastní kůži a neutrácejte zbytečně víc.

Plyn - komfortní a levný zdroj tepla

Vytápění plynem je velice komfortní a pokud používáte moderní plynové kondenzační kotle, je vytápění plynem i poměrně levnou záležitostí. Kondenzační plynový kotel také využívá teplo, které vzniklo kondenzací spalin. Tím je tudíž velmi úsporný, jelikož má vyšší účinnost spalování. Moderní kotle dokážou oproti starším typům ušetřit i více než 20% z celkových nákladů za teplo.

Tepelné čerpadlo - úspora nadevše

Mezi nejúspornější zdroje tepla patří tepelné čerpadla, které využívají tepelnou energii ze vzduchu, plošného kolektoru či z vody. Sice jsou v porovnání s ostatními zdroji tepla dražší, ale tato investice se do budoucna vyplatí. Také jejich životnost je v porovnání s ostatními tepelnými zdroji delší a tak se nemusíte této investice vůbec obávat.

Topení tuhými palivy - nejlevnější

Nejlevnější variantou tepelného zdroje je jednoznačně topení tuhými palivy a především uhlím a dřevem. Problémem této možností topení ale mohou být emise vznikající během hoření těchto paliv. V současnosti je už možné zakoupit kotle pouze třetí nebo vyšší třídy. Navíc kotle na tuhá paliva nedisponují takovým komfortem jako ostatní tepelné zdroje.

Elektřina - nejdražší zdroj tepla, ale...

Jedním z nejdražších tepelných zdrojů je topení elektřinou. Neznamená to však, že tato varianta by pro vás nemohla být výhodná. Tato možnost se hodí zejména v energeticky úsporných domech s dobře utěsněnou obálkou budovy a tudíž nízkou tepelnou ztrátou. Elektrokotel jde pohodlně regulovat a navíc není nutné jej napojovat na komín. Takové elektrokotle se také někdy využívají v kombinací s tepelnými čerpadly. Tepelným čerpadlům totiž ve velmi mrazivých dnech klesá výkon.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články