Garáže svépomocí

Jaké parametry musí mít garáž?

Garáže mohou být jednotlivé, řadové, nebo hromadné. Parametry pro jednotlivou garáž určuje u nás norma ČSN 73 6058. Její rozměry se samozřejmě liší podle typu vozidla, takže v tomto článku se primárně budu zabývat jen garáží pro běžná osobní vozidla. Garáže pro jiné typy vozidel se samozřejmě liší velikostí a parametry určuje stejná norma. Jednotlivá garáž může být samostatným stavebním objektem, nebo může být součástí domu, a to maximálně pro 3 stání. Vždy je nutné dodržet dostatečné oddělení od obytných ploch z hlediska hluku a emisí.

Jakým způsobem zabezpečit garáž?

Garáž je mnohdy místem, které zloději využívají při vykrádání rodinných domů. Podle statistik je velkým lákadlem nejen zaparkovaný vůz, ale především snadná cesta do dalších objektů. V garáži skladujeme cenný majetek v podobě jízdních kol, pneumatik, nářadí, zahradní techniku a nesprávným zabezpečením je prakticky zlodějům přímo nabízíme na ruku. Z tohoto důvodu bychom měli mít garáž zabezpečenou opravdu kvalitním a spolehlivým mechanismem.

Rolovací a výklopná garážová vrata

Moderní rolovací či výklopná garážová vrata dokáží ušetřit místo a zároveň ochránit vaši domácnost před nebezpečím požáru nebo loupeže. Na kolik vás přijdou, jak je to s náročností údržby a ovládáním?

Stavba malé garáže svépomocí z Porothermu

Postavit hrubou stavbu garáže svépomocí z keramických tvárnic Porotherm není žádný problém. Tvárnice Porothermu v sobě skrývají několik předností, které nám jiné stavební materiály nedopřejí. Rychlost, efektivnost výstavby a tepelně izolační schopnosti jsou v porovnání s klasickou cihlou úplně na jiném levelu.