Zabezpečení

Jak zabezpečit pozemek proti zlodějům?

Doba kdy jedinou možností, jak zabezpečit pozemek, byl hlídací pes, je pryč. Dnes už máme k dispozice mnoho dalších variant, které nám zaručí ochranu našeho majetku. Díky novým technologiím můžeme mít téměř dokonalý přehled o tom jestli jsou naše věci na svém místě a v pořádku. Jak ale vybrat tu nejlepší ochranu proti zlodějům? Pojďme se teď na to podívat trochu zblízka.

Jak zabezpečit dům a pozemek?

Idylické doby, kdy jste mohli nechat dům a pozemek volně přístupný a nic se neztratilo, jsou už bohužel minulostí. V současnosti je třeba dům nejen dobře pojistit, ale hlavně pořádně zabezpečit. A to platí i o jiných nemovitostech. Jak konkrétně, to závisí nejen na typu nemovitosti, ale i na tom, kde se nachází.

Jak zabezpečit hrubou stavbu před zloději?

Pokud stavíte rodinný dům, měli byste myslet na zabezpečení. Čím dříve, tím lépe, protože ani stavba uprostřed města není bezpečná. Anonymní prostředí nahrává tomu, že budou sousedé zloděje považovat za nějakou dodavatelskou firmu. Pokud si nějakých cizích lidí vůbec někdo všimne. Ještě horší je to při stavbě někde na samotě, kde není vůbec nikdo, kdo by na případné podezřelé osoby mohl upozornit. Každopádně zabezpečovací zařízení byste si neměli pořizovat až do hotového domu, ale minimálně v nějakém základním provedení už po dokončení hrubé stavby a namontování oken a dveří.

Jak na protipožární zabezpečení domu?

Když vypukne požár, není to žádná legrace a oheň zničí, co mu jen vstoupí do cesty. Nejlepším způsobem, jak se před ním ochránit je účinná prevence v podobě protipožárního zabezpečení. Rozhodně to není žádná zbytečná investice, nedá se spoléhat na to, že zrovna vy prostě nevyhoříte. Navíc existují i jisté požární předpisy dané zákonem. Ale nemějte strach, společně se tím vším prokousáme.

Jakým způsobem zabezpečit garáž?

Garáž je mnohdy místem, které zloději využívají při vykrádání rodinných domů. Podle statistik je velkým lákadlem nejen zaparkovaný vůz, ale především snadná cesta do dalších objektů. V garáži skladujeme cenný majetek v podobě jízdních kol, pneumatik, nářadí, zahradní techniku a nesprávným zabezpečením je prakticky zlodějům přímo nabízíme na ruku. Z tohoto důvodu bychom měli mít garáž zabezpečenou opravdu kvalitním a spolehlivým mechanismem.