Mech na střeše může být velkým problémem a to nejen kvůli vzhledu, ale i jeho dlouhodobému poškozování střešní krytiny. I proto jsme se rozhodli najít odpověď na jednoduchou otázku: "Jak zlikvidovat mech na střeše?".
Práce na stavbě
Než začneme stavět
Základy
Hydroizolace
Vlhkost
Zdivo
Stropy
Schodiště
Omítky
Podlahy
Zateplování
Stavební materiály
Základní materiály
Zdící materiály
Stavebni desky
Tepelné izolace
Střešní krytiny
Dřevo
Práce kolem domu
Terénní úpravy
Oplocení pozemku
Zpevněné plochy
Bazén
Pergoly a přístřešky
Garáž
Mech na střeše může být velkým problémem a to nejen kvůli vzhledu, ale i jeho dlouhodobému poškozování střešní krytiny. I proto jsme se rozhodli najít odpověď na jednoduchou otázku: "Jak zlikvidovat mech na střeše?".
Mechem pokrytý náhrobní kámen může být svým způsobem pěkný, ale většinou působí spíše neupraveně a hrob vypadá neudržovaně. To jistě nechceme. Péče a údržba posledního místa odpočinku našich blízkých by měla být projevem naší úcty. Proto je třeba jednou za čas věnovat trochu času i údržbě a úklidu hrobu.
Mech zrovna nepatří k oblíbencům majitelů zahrad a pozemků. Když se objeví na antuce, ani tam příliš radosti neudělá, umí být totiž dost úporný a pokusům o likvidaci celkem zdárně odolává. Co s ním?
Pokud neodstraníte mech na fasádě trvale, bude se na ní stále objevovat. Mnoho metod odstraňuje mech jen povrchově a nevyřeší tak problém. Protože jsou způsoby pro trvalé odstranění mechu dost agresivní, vyzkoušejte vybraný způsob nejdřív na menším kousku fasády, kde možné poškození nebude tolik vidět.
Zelené bochánky pod vysokými stromy – idylická podoba mechu, chybí už jen Křemílek a Vochomůrka. Ale daleko častěji se s mechem setkáme v podobě nevítaného a o to vytrvalejšího vetřelce, kterého se zbavujeme jen těžko na střešní krytině, na zídkách, na terase, ale hlavně v trávníku.
Mech má většina z nás ráda jen, když v něm najde pořádné hříbky, nebo když z něj děláme nějakou dekoraci. Ale na betonu? Pokud nechcete předstírat, že vaše nová betonová zídka je téměř historický kousek, tak vás mech na terase, zídkách či betonových květináčích tak maximálně rozčílí.
Pravděpodobně každý dá za pravdu tvrzení, že mech na střeše dokáže opravdu důkladně potrápit. Útočí podobně jako Vikingové nejčastěji ze severu a vlhko i prach jsou jeho silní spojenci! Přestože se častěji vyskytuje na porézním povrchu, setkat se s ním je možné i na plechu, skle a hladkých taškách. Protože se pod ním zadržuje vlhkost, krytina se postupem času znehodnocuje. Jakým způsobem se je možné tohoto škůdce navždy zbavit?
Většina zahrádkářů se občas potýká s výskytem mechu na svém trávníku. Můžou za to špatné podmínky pro pěstování trávníku. Zlepšením jeho kondice se můžeme zbavit i mechu.
Už jste se také možná osobně setkali s výskytem většího množství mechu na betonu. Mech ulpívá na zastíněných místech, nejčastěji na severní straně. Ať už se jedná o betonovou dlažbu, chodníky anebo jiné zahradní stavby, mech narušuje jejich celkový dobrý vzhled.
Všichni dobře víte, že po určité době již fasáda nevypadá tak dobře. Fasády totiž napadají mechy, plísně a jiné organické nečistoty. Proti všemu lze bojovat různými chemickými prostředky. Ale proč, když to jde i bez námahy. Na trhu se objevila nová technologie, která bojuje proti organickým nečistotám pomocí světla.