Úvod  ›  Seznam štítků  ›   ›   ›   ›   › 

Fasáda s trvalou ochranou proti mechům a řasám

  

Všichni dobře víte, že po určité době již fasáda nevypadá tak dobře. Fasády totiž napadají mechy, plísně a jiné organické nečistoty. Proti všemu lze bojovat různými chemickými prostředky. Ale proč, když to jde i bez námahy. Na trhu se objevila nová technologie, která bojuje proti organickým nečistotám pomocí světla.

Je jasné, že fasáda je neustále vystavována nejrůznějším klimatickým podmínkám.

Fasáda pomalu začíná ztrácet svůj původní vzhled. Většinou je tedy potřeba fasádu zhruba po 13letech přetřít. S tím samozřejmě souvisí spousta nákladů. Jednak jsou to náklady na barvu a dále také nutnost stavby lešení atd.

Proto, aby si lidé ušetřili zbytečnosti, se na trhu objevily nanoporézní povrchy fasád se schopností fotokatalýzy.

Fotokatalytické omítky

Fotokatalýza je vlastně fyzikální a chemický proces, který probíhá na povrchu fasády. Tento proces je urychlen pomocí katalyzátoru, který využívá právě světlo. Fotokatalytické omítky patří mezi nanotechnologické produkty. Tyto produkty jsou například odolnější i proti oděru. Při dopadu denního světla na fasádu se aktivuje fotokatalyzátor, který je zde obsažen. V tu chvíli začíná rozklad nečistot na povrchu fasády. Fasáda se tak čistí sama. Tato metoda je zejména účinná proti řasám, plísním či bakteriím.

Je nutné také dodat, že tento katalyzátor neobsahuje biocidy. Většina fasád totiž obsahuje především tradiční chemické látky. Tyto látky se ovšem postupem času z fasády vytrácejí.

Co použít na odstranění řas, mechů a lišejníků?

Pokud máte již provedené klasické omítky a objeví se vám tyto organické nečistoty, lze použít odstraňovač řas - biologický roztok k hloubkovému čištění a ochraně proti plísňovým houbám, mechům, řasám a lišejníkům. Roztok není jedovatý ani žíravý a nevytváří škodlivé páry.

Na co pamatovat: Silně znečištěné povrchy mechy a řasy je nutné předem mechanicky odstranit (kartáči). Dále vždy postupujte dle návodu konkrétního produktu:

  • ANTI-MOUSSE 77
  • ODSTRAŇOVAČ MECHU A ŘAS Knauf
  • SAINT-GOBAIN - Odstraňovač řas, mechů a lišejníků - 20kg

Další zdroje:

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články