Koberce

Tipy, co dělat se starým kobercem

Předělání starého pokoje vyžaduje nejen nákup nového vybavení, jako je třeba koberec, musíte i vědět, jak se starým kobercem naložit. Přečtěte se tipy, jak se starého koberce zbavit nebo jak ho ještě využít. 

Jak upevnit koberec na strop?

Neobvyklé, ale vcelku moderní a designově zajímavé jsou stropy, na kterých jsou uchyceny koberce. Především mladí lidé tento způsob řešení stropu preferují. Je však otázkou: "Jak upevnit koberec na strop?". Není to úplně jednoduché a určitě to nezvládne jeden člověk, protože je třeba větší množství rukou.

Jak odnaučit kočku okusovat koberec?

Každý majitel kočky vám potvrdí, že bydlí u své kočky, nikoli kočka u něj. A tak má velmi často dojem, že celý byt či dům jsou jedním velkým hřištěm, které patří jenom jí, což často může znamenat problém. Oblíbenou kočičí aktivitou tak třeba je okusování koberců, šplhání po záclonách nebo sítích proti hmyzu a krkolomné lezení po nábytku. I když jsou kočky originálními osobnostmi, zkušení chovatelé vědí, jak jejich zlozvyky omezit.

Jak odstranit z koberce skvrnu od smůly?

Máte na koberci skvrnu od smůly? Říkáte si, jak se to mohlo stát, když doma žádný jehličnan nepěstujete? Variant je mnoho, stačí si donést pryskyřici z procházky lesem – na rukou, oblečení, nejčastěji na botách. A co pak s kobercem umí udělat vánoční výzdoba a vánoční stromeček! Takže není důležité, jak se tam skvrna dostala, ale jak ji účinně odstranit.

Kolik stojí koberec?

V dnešní době je na trhu nespočet druhů koberců, v zásadě se liší hlavně materiálem, ze kterých jsou koberce vyrobené, druhem podkladu nebo technikou výroby apod. Z tohoto důvodu je těžké odpovědět na otázku, kolik koberec stojí. Přinášíme rozdělení koberců s ohledem na cenovou kategorii.

Za kolik se dá koupit koberec?

To není tak jednoduchá otázka, vždycky totiž záleží na tom, o jaký koberec se jedná a kde ho kupujete. Stejně jako u jiného zboží se také u koberců cena liší v závislosti na kvalitě a velikosti. Koberce můžete nakupovat ve specializovaných prodejnách, hobby marketech, ale také online v e-shopech. Závisí jen na vás, zda vám stačí popis prodávajícího, nebo zda si chcete na vybraný koberec fyzicky sáhnout a zjistit, jak se vám po něm bude chodit, případně i jak se vám na něm bude ležet.

Jak připravit podklad pod koberec pomocí nivelační stěrky?

Výhody koberce jakožto řešení podlahové krytiny jsou zřejmé. Díky své dekorativní funkci, měkkému zpracování a tedy vysoké pohodlnosti, dále hřejivosti, mechanické odolnosti a dalším přínosům bývají právě koberce první volbou při zařizování (nejen) dětských pokojíčků. Jak se to ale má s podkladem pod ně a co vše jejich pokládce předchází, to už je otázka složitější.

Jak vyčistit vlněný koberec?

Jelikož má vlna duté a především mastné vlákno, tak docela dobře poslouží pro jeho správné čištění udržet jej v kondici. Co to však u vlněného koberce znamená? Že nesmí ztratit obsah lanolinu z vláken, ten totiž odpuzuje nečistoty. Jakmile se z koberce vytratí, z koberce se stává lapač téměř každého smítka. Přinášíme vám pár tipů na správné čištění a údržbu vlněných koberců.

Jak vyčistit perský koberec?

Ručně vyráběné perské koberce patří k nejkvalitnějším na světě. Jsou vyráběny z ovčí vlny a pravého hedvábí. Obecně platí pravidlo, že čím kvalitnější koberec, tím snazší údržba.

Jak odstranit přilepený koberec?

Je skvělé mít v místnosti koberec, který neklouže. Horší je to ve chvíli, kdy se rozhodne změnit podlahovou krytinu nebo koberec vyměnit za jinou barvu či vzor. Většina koberců je totiž přilepených a odlepit je není vůbec jednoduché. Je to jako se vším – co má držet, nedrží, co je třeba sundat, nemůžete odlepit.

Jak správně položit koberec?

Položení koberce tak, aby vám vydržel co nejdéle, zvládnete s trochou trpělivosti i sami. Přestože nejjistějšího výsledku dosáhnete s pomocí profesionála, pěkně položený koberec můžete mít vlastními silami – jen si k tomu musíte sehnat potřebné náčiní.

Jak vyčistit koberec od moči?

Mít v domácnosti psa, kočku nebo jiného domácího mazlíčka obnáší celou řadu výhod a nevýhod. Jednou nepříjemnou záležitostí jsou loužičky a o to horší, pokud je udělají na koberec. Z linolea nebo dlažby jdou snadno setřít, ale jak vyčistit moč z koberce? Aby koberec nezapáchal a neměl patrné skvrny, je nutné moč ihned odstranit. Ve článku vám prozradíme triky, jak na to.

Jak a čím vyčistit koberec?

Zahřívá nám v zimě nožky, je skvělou a důležitou ozdobou interiéru, a tak chceme, aby vypadal stále jako nový. Nutnému vysávání se nevyhneme, čas od času je však potřeba koberec také vyčistit. Obzvlášť, pokud nám doma pobíhá čtyřnohý kamarád či skotačivé dítko. Jak si tedy s čištěním koberce poradit co nejlépe?

Jak ručně vyčistit koberec?

Některé domácí práce dají pořádně zabrat! Samotné gruntování je časově velmi náročné a při představě ručního čištění koberce se většině hospodyň dělají hrůzou mžitky před očima. Co se dá ale dělat, někdy je třeba přistoupit i k této nevděčné činnosti! Jakým způsobem postupovat, když chceme docílit toho, aby byl proces čištění co nejefektivnější?