Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Jak funguje chemické wc?

  

Chemická toaleta? Proč ne! - Jsou místa a jsou chvíle, kdy se hodí pořídit si něco méně zaběhnutého. K podobným alternativám patří také beze sporu chemické WC, a kdo je vlastní, respektive má s ním jakékoli zkušenosti, jistě musí dát těmto tvrzením za pravdu. Vzhledem k minimu známých či dostupných informací však není od věci si někdy i nepopulární věc, která však činí velmi záslužnou práci, trochu blíže prozkoumat…

Občas přijde vhod - Lidé vlastnící chatky a chaloupky v odlehlých místech, zahrádkářských koloniích či v jiných lokalitách, kde lišky dávají dobrou noc, by mohli vyprávět. Taková malá toaleta všude tam, kde zrovna není dostatek vody a nebo vůbec žádná voda, se opravdu hodí! Svůj účel splní také na stavbách a občas poslouží i na dalekých cestách při karavaningu. K dostání na současném trhu je zcela běžně a její cena není nikterak likvidační. Takže nezbývá, než ji trochu omrknout a vybrat si z výrobci nebo dodavateli nabízeného sortimentu.

Jednoduše a prakticky - Chemické WC funguje na určitých principech a funkcích, nejjednodušší dělení je na toalety pevně zabudované (např. v karavanech) a přenosné. Celé zařízení se zpravidla skládá ze dvou částí – nádrží, jedna z nich skladuje odpad a druhá oplachovou vodu, kam bývá přidáván také speciální saponát. V odpadní části dochází k rozkladu fekálií a jejich skladování. Aby však vše fungovalo, jak má, musí být před použitím do této části nalita rozkládací chemická složka, a to ve správném poměru chemikálie versus voda. Takto jsou nastartovány prvotní chemické reakce, důležité k samotné činnosti a použití chemické toalety.

Dejte přednost kvalitě před kvantitou - Ze zkušeností klientů a spokojených uživatelů (o čemž svědčí kladná hodnocení, recenze a reference jednotlivých druhů zařízení) je jednoduché dozvědět se o všech kladech a záporech. Výrobky různých druhů a typů od rozličných výrobců jsou připraveny k testování, po kterém se každý zájemce může rozhodnout. Dávat přednost nižší ceně před kvalitními produkty není v tomto případě zrovna na místě. Podobně lze nazírat také na laciné a ne značkové chemické přípravky, které nedokáží dokonale rozložit nežádoucí odpad. Tato ne suchá cesta však současně naznačuje užívání vhodného toaletního papíru, který v zařízení bude adekvátně rozložen. Některé druhy nejsou určeny k použití v teplotních situacích pod bodem mrazu. Těsnění, která jsou použita, je zapotřebí pravidelně mazat speciální látkou, která je udrží v co nejdelší životnosti – době používání.

Vše, včetně příslušenství - Při pořizování chemické toalety je třeba se také ptát, nejlépe předem, na servis, údržbu, možnost výměny některých dílů. Náhradní díly a příslušenství by při nákupu toho kterého produktu mělo hrát největší roli. K čemu nám bude prototyp, na který neseženeme náhradní díly? Závady a případné poruchy by měly být snadno odstranitelné, ať už se jedná o poruchy čerpadla, hadice, plováku, ukazatele stavu či miniaturního ventilku u mechanického WC nebo vybitými bateriemi při funkci elektrického přenosného typu.

Pevně zabudované WC - Trošku odlišná specifika obnáší typy zabudovaných chemických WC u obytných automobilů a přívěsů. Zde se předpokládá napojení a užití spínačů, mikrospínačů, které uživateli napovídají důležité informace. Důležitou informací je zde také ochrana před mrazem, který může poškodit a znesnadnit funkci celého zařízení, stejně jako výběr dle parametrů do předem zaměřených prostor. Veškerá aplikace je hygienická, použity jsou dezodorace a desinfekce, takže užívání těchto mobilních zařízení by mělo být naprosto bez problémů. Samozřejmostí je také možnost dokoupení kabiny ke všem typům WC, aby mohly být použity všude, kde jich je třeba.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 2.43/5 (7 hlasů)

Související články