Postupy

Rekonstrukce dřevěného stropu: vybourání a realizace nového

Stropní konstrukce jsou nedílnou součástí každé stavby. Životnost stropů je časově omezená. Jakmile se strop dostane do fáze klinické smrti, je nutné jej v lepším případě opravit a v horším pak úplně vyměnit. V žádném případě by neměla nastat situace, kdy by na někoho mohl spadnout. Pojďme si ukázat postup, jak zjistit, že má strop svůj osud již spečetěn. Což znamená vybourání stávají konstrukce a vytvoření nové.

Jak na ukončení podlahy u prahů, stěn, nábytku apod.

Řešení finální pochůzné vrstvy skladby podlahové konstrukce bývá často realizováno s ohledem na několik specifických faktorů, kterými jsou vedle vzhledu a únosnosti také funkčnost či odolnost vůči poškození. Interiérové podlahy tak mívají nášlapnou vrstvu z různých materiálů, pro které platí také specifické způsoby ukončování či napojování na další místnosti. Způsob ukončení podlahy by měl být estetický a zároveň zajišťovat, aby nedocházelo k poškození materiálu podlahy na styku (ve spáře) se svislou konstrukcí.

Postup aplikace tekuté lepenky

Tekutá lepenka je moderní stavební materiál, který umožňuje dosáhnout velmi dobrých hydroizolačních vlastností na venkovních površích s vysokou odolností a trvanlivostí. Standardně je řešena jako dvousložkový nátěr na bázi maltovin a dispergované polymerní složky, jež je určen pro vytvoření souvislé a vysoce přilnavé membrány právě pro silikátové povrchy, jako jsou betonové nebo zděné vodorovné konstrukce, či konstrukční prvky, u nichž tvoří betonové, cementové nebo maltovinové směsi povrchovou vrstvu sklady (cementová mazanina, potěr či vápenná omítka apod.).

Stavba lesní oplocenky, názorný postup

Máte v plánu vysázet nové malé stromky v lese a potřebujete je co nejvíce ochránit před zničením? Na to existuje jednoduché řešení. Postavení oplocenky. V České republice je silně přemnožena lesní zvěř, která páchá největší škody. Je naprosto jedno o jaké stromy se jedná, ať už o listnaté, nebo cenné jehličnaté stromy. Velmi často je kvůli zvěři prostě nejde dopěstovat bez nějakého opatření. Jediná věc, která platí je oplocení. To dá stromům aspoň malou naději na přežití. Abychom neházeli všechnu škodu pouze na zvěř, musíme si přiznat, že velkým ničitelem se stává i člověka. Ten se prochází po lese, také velice často. A nebudeme si lhát, že někteří výrostci nám nechají stromky v klidu vysázené. Ano, oplocenku mohou přelézt, ale může to také velkou část lidí odradit. Pojďme se podívat na to, jak vlastně takovou oplocenku postavit.

Jak na spojování trámků u pergol?

Pro stavby pergol je charakteristickým prvkem jejich architektonická nesamostatnost. Nejčastějším typem přírodní pergoly je dřevěná konstrukce z trámů a latí nebo z loupané kulatiny. Základem jsou nosné trámky, na které jsou horizontálně položené podélné trámce. Pro pevnost a stabilitu je velmi důležité jejich vzájemně spojení. Nabízíme pár tipů.

Jak na podlahové topení?

Podlahové topení je moderní a uživatelsky velmi příjemný způsob vytápění. Skvělý je jak v koupelně, kde díky němu odpadá nepříjemný chlad od nohou, tak i v obývacím pokoji. Tam je podlahové topení vynikající zvláště pro rodiny s malými dětmi, které tráví velké části dnů hraním na podlaze.

Jak zavěsit kuchyňskou linku?

Žijeme v drahé době. Za všechno se platí. A jelikož jsou Češi šetřivý národ, snažíme se sami zaopatřit tak, abychom naše peněženky odlehčovali co nejméně. Je zbytečné shánět a platit lidi, když si vystačíme sami. Ať už rekonstruujete nebo vybavujete nové bydlení, stačí vám k úspěchu šikovné ruce a tento návod.

Jak vyměnit splachovač wc?

Porouchal se váš splachovač WC? V tom případě je nejvyšší čas ho opravit nebo vyměnit, protože především v okamžiku, kdy protéká, platí, že vaše peníze odtékají doslova do… Nejedná se o nijak složitou operaci, zvládne to určitě každý!

Drátěný plot - jednoduchý, z pletiva a sloupků

Drátěný plot je z pohledu pracnosti a ceny ten nejlepší způsob, jak efektivně ohraničit a ochránit pozemek před nečekanou návštěvou. Lze jej postavit téměř všude, oproti zděným plotům nezabírá příliš mnoho místa a díky zelené barvě dokonale zapadne do okolí domu. 

V tomto článku si popíšeme postup, jak postavit jednoduchý drátěný plot. Kromě toho si zde uvedeme potřebný materiál a v neposlední řadě i nářadí.