Wc

Kde postavit kadibudku?

Kadibudka není překonaným vynálezem. Kde se s ní stále ještě setkáte a jak vypadá její moderní varianta?

Tipy: jak šetřit při splachování wc

Možná vás to překvapí, ale ročně proteče toaletou obrovské množství vody. Vždyť až 70 % vody, kterou v domácnostech spotřebujeme, připadne na splachování a osobní hygienu. A jedná se o pitnou vodu! Není tedy od věci se zamyslet nad možnosti, jak tuto spotřebu omezit. Zde je několik užitečných tipů, jak docílit úspory, aniž by došlo ke snížení hygienických návyků.

Co dělat s ucpaným záchodem?

Ucpaný záchod je velkou nepříjemností a s trochou šikovnosti ho můžete uvolnit i sami. Podívejte se, jak v případě ucpaného záchodu postupovat a co k tomu budete potřebovat.

Čím provonět toaletu?

Nepříjemný zápach na toaletě odstraníte nejen pravidelným úklidem, ale trvalým potlačením pachů. Toho dosáhnete nejen provoněním místnosti, ale také pohlcením zápachu, který se na záchodě často šíří.

Jak provést montáž záchodu?

Ač může samotná montáž působit velice složitě, není tomu ve skutečnosti tak. Zajisté si s tím poradí každý zručný domácí kutil. Navíc Vás montáž záchodu svépomocí vyjde daleko levněji, než když byste si volali odborníka. Aby byla pro Vás práce co nejjednodušší a výsledný efekt co nejlepší a nejkvalitnější, je nutné vybrat správný materiál. A to platí u výběru trubek, lepidel, šroubů či různých montážních pěn apod. Vždy záleží na tom, jaký typ záchodu chcete montovat. V některých případech se nádoba na vodu umisťuje do zdi  a s tím souvisí další práce. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na to, zda se jedná jen o výměnu záchodu či vytváříte úplně nový s připojením na kanalizaci.

Jak opravit protékající wc?

Čas od času to potká každého majitele staršího WC – toaleta se po spláchnutí nezastaví, ale voda teče dál do mísy, takzvaně protéká. Není to sice zrovna prasklá trubka a potopa v bytě, ale obtěžovat to může i tak poměrně dost. Jednak zvukově, zvlášť, máte-li WC blízko ložnice, a taky finančně – účet za vodu se může dost prodražit.

Jak vyčistit wc mísu od kamene? Rady

Čištění záchodu je činnost, do které se většinou nikdo z nás příliš nehrne. Obzvlášť tehdy, pokud máme v domácnosti tvrdou vodu. Ta totiž způsobuje usazování vodního kamene, který vytváří na povrchu záchodové mísy nevzhledné usazeniny.

Jak změřit záchodové prkénko? Rady

Záchodových prkének jsou skutečně hromady. Pokud ho ale nezakoupíte v obchodu rovnou se záchodovou mísou, které pak bude přesně na ní pasovat? Ani univerzální prkénko totiž nepadne každému záchodu. Jak tedy vybrat to správné, abychom mohli hrdě konstatovat: "padne a sluší"?

Jak vyměnit splachovač wc?

Porouchal se váš splachovač WC? V tom případě je nejvyšší čas ho opravit nebo vyměnit, protože především v okamžiku, kdy protéká, platí, že vaše peníze odtékají doslova do… Nejedná se o nijak složitou operaci, zvládne to určitě každý!

Jak postavit suché wc?

Chatky zapadlé hluboko v přírodě a daleko od civilizace jsou sice krásné místo k odpočinku, avšak mohou mít tu nevýhodu, že v nich nemusí být zavedena voda, elektřina, nebo odpad. Onen odpad lze však vyřešit snadnou cestou. Pro organické zbytky si založíte kompost a místo splachovacího záchodu si postavíte suchý.

Jak zazdít geberit?

Chystáte se sami zazdít Geberit, či podobný závěsný wc systém? Jak nejlépe obezdít modul závěsné toalety se dozvíte v následujícím článku. 

Jak uvolnit ucpaný záchod?

Ucpaný záchod jistě není nic příjemného, leč čas od času musíme podobnou situaci řešit. Uvolnění opraveného záchodu naštěstí není žádnou složitou procedurou. Ještě než začnete s uvolňováním záchodu, zkuste jedenkrát pořádně spláchnout, abyste měli jistotu, že je záchod skutečně ucpaný. Pro uvolňování záchodu si určitě nezapomeňte navléct dlouhé gumové rukavice.

Jak opravit protékání záchodu?

Známe to všichni. V klidu si doma fungujete, odskočíte si, spláchnete, ale když projdete kolem toalety znovu, něco není v pořádku. Ten nepříjemný zvuk, když voda stále nepřestává proudit mísou, i když už k tomu dávno nemá důvod. Nejen, že je zmíněný zvuk tak otravný, že mají vaše nervy chuť zajít si na čundr, ale (i když se to nemusí zdát) tuto legraci pocítí i vaše peněženka, jíž se výrazně uleví. Co s touto apokalyptickou katastrofou? Utrácet další peníze za údržbáře? To snad ne! Zkusme napřed společnými silami vaši toaletu opravit! Žádný strach, budu vás navigovat velmi zevrubně…

Jak vyčistit záchod vodní kámen?

Vodní kámen dokáže čas od času potrápit snad každou hospodyňku. A pro ty, co bydlí v lokalitách s tvrdou vodou, je bez nadsázky řečeno, hotovou noční můrou. 

Jak funguje chemické wc?

Chemická toaleta? Proč ne! - Jsou místa a jsou chvíle, kdy se hodí pořídit si něco méně zaběhnutého. K podobným alternativám patří také beze sporu chemické WC, a kdo je vlastní, respektive má s ním jakékoli zkušenosti, jistě musí dát těmto tvrzením za pravdu. Vzhledem k minimu známých či dostupných informací však není od věci si někdy i nepopulární věc, která však činí velmi záslužnou práci, trochu blíže prozkoumat…