Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Strop montovaný z panelů Spiroll

  

Ten, kdo staví nebo se ke stavbě rodinného hnízda či jiného komerčního objektu teprve chystá, musí mít ve všem pěkně jasno. Na prvním místě je důležité rozhodnutí – co, proč, pro koho, kde, jak a kdy. Velkou část příprav samozřejmě zaberou plány a technická podpora včetně dokumentace, výběru materiálu, zboží, dodavatele-ů, realizačního týmu a mnoha dalších přidružených aktivit. Samozřejmostí je vždy volit tu nejschůdnější a nejefektivnější alternativu, která nebude protahovat kolaudaci stavby do nedohledna.

V minulosti bylo na stavbu stropů nejčastěji využíváno dřevo, později se přistupovalo ke konstrukci pevnější klenby (zděné stropy). Až ve 20. století se ke slovu dostal železobeton a progresivnější technologie, které jsou hojně využívány právě dnes. Kromě již zmíněných se na stavebním trhu objevují také sklobetonové, ocelobetonové a ocelové stropy, novinkou už nejsou ani sádrokartonové a napínané stropy. Své místo na slunci si našly montované prefabrikáty, díky nimž vznikají stropní systémy jednoduše, rychle a ekonomicky.

Obsah tohoto článku:

Předpjaté stropní panely SPIROLL

U všech běžných stěnových konstrukčních systémů lze aplikovat betonové stropní a střešní panely SPIROLL, které jsou právě na trhu. Jejich největšími výhodami je:

  • velká únosnost
  • odlehčení podélnými dutinami
  • výztuha za pomocí předpjatých ocelových lan

Počet lan, jejich tloušťka a instalace je přesně a přísně dána povolenou nosností, zatížením a maximální délkou dílů. Délka panelu je odvislá od požadavků zákazníka a může činit až 16 m, jeho půdorysný rozměr lze upravit šikmými nebo podélnými řezy, vedenými v souladu s předepsanými pravidly.

Možnosti využití jsou širokospektré

V průmyslovém stavebnictví se již tyto stropní systémy využívají tradičně ke stavbám a konstrukcím velkoobjemových objektů a hal. Avšak díky výhodám a kladům předpjatých panelů nalézají čím dál tím širší uplatnění také ve sféře bytových výstaveb. Velkým plus je právě variabilní rozměrovost a vysoká únosnost, což dovolí projektovat vícepodlažní i otevřené prostory, které nejsou omezovány průvlaky ani vertikální podporou. Navíc v každém poschodí lze upravovat prostorové dispozice dle potřeby.

Dejte zelenou kladům

  • Poptáváte takové stropní panely, které budou zárukou vysoké únosnosti? Přesně navržená předpjatá výztuž, odpovídající konkrétní míře zatížení a rozponu, dokáže akceptovat maximální únosnost.
  • Požadujete snadnou aplikaci panelů na rozměry půdorysu stavby? Panely jsou vždy vyrobeny dle návrhu skladby stropního systému.
  • Potřebujete, aby případnými nežádoucími vlivy nebyly ohroženy fyzikálně mechanické vlastnosti? Ani ty nebudou v tomto případě ohroženy.
  • Rádi byste, aby práce na stavbě postupovaly co možná nejrychleji? Montáží přímo z jeřábu je zajištěna poměrně rychlá montáž, navíc není zapotřebí velké stavební čety ani skladovacích prostorů. Montáž stropů trvá maximálně 24 hodin, což výrazně urychlí průběh stavebních prací.
  • Chcete vyhazovat peníze za drahé materiály a velký objem prací nebo dáte přednost ekonomicky únosnému řešení? Třešničkou na dortu za použití stropních panelů SPIROLL je ideální a výhodný poměr kvality a ceny. Ušetřete tedy svůj čas i peníze.
  • Jako bonus spokojený klient přijme také samozřejmou vlastnost - požární odolnost, která se pohybuje od 30 do 100 minut. Závisí však také na důležitých faktorech jako jsou výška dílu, druhy a množství předpjatých lan, rozpětí a dalších.

Nevíte, jak na to?

Mějte další otázky. Budou vám zodpovězeny. Oslovte tu správnou firmu a žádejte technickou nabídku. Její součástí by měl být plán kladení, specifikace a upřesnění dílů, navržená cenová rozvaha, doba, čas a upřesnění dodávky i montáže, včetně platebních podmínek. Líbí se vám to? Teprve potom se můžete svobodně rozhodnout…

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 3/5 (2 hlasy)


Související články