Vzlínající vlhkost

Jak vysušit mokrou zeď?

Mokrá zeď znamená nejen technický, ale často i zdravotní problém. Vysušit ji nemusí být vždy jednoduché. Zejména u starších domů se často jedná o velmi komplikovanou záležitost, ale vlhkost, solné výkvěty a plíseň se nevyhýbá ani špatně postaveným novostavbám. Nejčastější příčinou je buď chybně provedená, případně zcela chybějící hydroizolace. Pokud se problém neřeší, může dojít až k poškození celé stěny.

Vzlínavá vlhkost jak odstranit?

Nadměrné vlhko v domě je vždy problém. Vzlínající vlhkost poznáte podle viditelných mokrých map a omítky, které odchlipuje a opadává. Pokud v místnosti se vzlínající vlhkostí nebudete dostatečně větrat, bude v ní dost nepříjemný zatuchlý zápach. V takové místnosti budou navlhlé všechny textilní výrobky a velmi pravděpodobně i plíseň. Nejčastěji se vzlínající vlhkost objevuje ve starých domech, kde je buď nekvalitní, porušená, případně žádná hydroizolace.

Jak odstranit vzlínající vlhkost zdí?

Vzlínající vlhkost zdí může nadělat pěknou paseku, takže se je potřeba s ní nějakým způsobem vypořádat. Vlhkost do zdi proniká celou řadou způsobů – např. kvůli přirozené navlhavosti materiálu, kapilárním vzlínáním, chemickou reakcí či smáčením konstrukce protékající vodou. Řada lidí si jako první metodu odstranění vzlínající vlhkosti zdí představí náročné mechanické zásahy do stavebních konstrukcí, ale to není vždy nutné.

Jak provést odizolování zdiva? od zemní vlhkosti

Zemní vlhkost je věc, která nás u našich domů trápí často opravdu hodně. Zejména u starších domů, ale i u novostaveb se nám mohou na zdi objevit vlhké fleky a zaschlé mapy způsobené prosakování vody do domu.

V horším případě může dojít také k poškození podlahy, prohnití trámu, nebo poškození základů domů, což jsou věci, které rozhodně nechceme.

Jak tedy provést odizolování zdiva od zemní vlhkosti? Pokud nechcete objednávat firmu, která má s podobnými záležitostmi zkušenosti, a chcete si zdivo odizolovat sami a levněji, nezbude vám než se pustit do práce.

Jak zastavit vlhkost v domě?

Vlhkost v domě se může objevovat jako důsledek různých činností v bytě anebo jako projev nesprávně izolovaných základů domu. Některé záležitost spojené s vlhkostí v domě můžeme velmi snadno napravit sami, zatímco jiné vyžadují zásah odborníků anebo dlouhodobá řešení.

Jak odstranit vlhkost v bytě?

Počet lidí, kteří se potýkají ve vlastním bytě s vlhkostí, je vyšší, než by se mohlo zdát. A zdaleka se to netýká jen starých domů. Nekvalitní izolace, plastová okna, opuštěný studený byt v sousedství nebo všechny stěny neprodyšně obložené nábytkem? Stačí jen málo a řešíte plíseň nejen v rohu místnosti, ale třeba i za skříní. Kromě estetických a zdravotních problémů to může způsobit pořádný průvan v peněžence.

Jak vysušit vlhké zdivo?

problémem vlhkého zdiva se potýká většina starších staveb, které jsou postaveny bez odpovídající hydroizolace. Na stěnách se pak objevují mokré mapy, opadává omítka, loupe se nátěr a vzniká nebezpečná plíseň. V místnostech pak je běžně vyšší vlhkost než doporučovaných 40 - 60 %.

Jak odstranit vlhkost ze zdiva?

Jsou situace, když je třeba v bytě zvlhčovat vzduch, aby se nám lépe dýchalo. Doporučená vlhkost ovzduší má však svou předepsanou hranici a ve chvílích, kdy je překročena velkou měrou, přemýšlíme, z čeho pramení.

Izolace domu proti vlhkosti

Při rekonstrukci zejména starších domů bývá často problém s vlhkostí a plísněmi. S tímto jevem se setká téměř každý majitel rodinného domu. Příčin může být hned několik, buď chybí izolace úplně, nebo je porušená. Dnes již existuje několik účinných možností, jak dům izolovat. Vlhké zdi s sebou přináší další potíže, nemluvě o našem zdraví. Je tedy vhodné s tím začít něco dělat co nejdříve. Poradíme vám, jak na to.

Vlhkost ve starých domech

Vlhkost zdivapodlah a omítek patří k závažným závadám stavebních objektů. U novostaveb je kvalitní provedení hydro-izolací, oplechování a zastřešení velmi důležité. V dnešní době se rodinné domy izolují vždy a používané stavební materiály jsou na vysoké úrovni. Avšak nekvalitní a neodborně provedené práce, mohou způsobit nemalé potíže. O závadách hydro-izolací v nových domech si, ale povíme někdy jindy.