Plísně

Havárie: Praskla voda v domě - jak elegantně vyřešit?

Havárie vody v domě, kterou si nikdo z nás nepřeje zažít a přece nás může potkat kdykoli. Lepší je být teoreticky i prakticky připraveni, ať víte, co byste dělali, než aby vás to potkalo a vy byste nejen nevěděli co dělat, ale neměli doma ani žádné pomůcky.

Jak na mokrou omítku?

Mokrou omítku je potřeba neprodleně řešit. Jinak může vyústit ve vznik plísní, které jsou velmi nebezpečné pro lidské zdraví. Kde může tkvět příčina a jak se s tímto problémem vypořádat?

Jak se zbavit plísně ve verandě?

Každá domácnost jistě ví, o čem je řeč... Nepříjemné černé skvrny uvnitř domu. Zvláště přístupová místnost do domu (=veranda), je příkladem vypsaným jako z knihy pro dobré podmínky tvorby plísně.

Co dělat s plísněmi u oken?

Plísně v bytě nebo domě nejsou žádným neobvyklým problémem. Jakmile se k vám dostane vlhkost, plíseň ji bude pravděpodobně následovat. Je to nepříjemný problém, protože plísně mají vliv i na naše zdraví, ale nevěšte hlavu, není to konec světa. Ani plíseň není neporazitelná. A my tu válku s ní společnými silami vyhrajeme!

Proč plesniví stěny a kouty místností?

Plíseň na stěnách, v koutech místností, kolem oken, za kuchyňskou linkou nebo i v nebytových místnostech je velký problém. Plísně produkují výtrusy, které mohou škodit zdraví, způsobují nevzhledné mapy v interiéru a mohou poničit povrch, na kterém se usadily.

Jak se zbavit plísně?

Plísně jsou úhlavním nepřítelem řady domů a bytů. Nejen, že s nimi stěny, nábytek či koberce vypadají strašně, ale plísně mohou být i zásadním zdravotním problém, zvlášť, jste-li na ně alergičtí. Proto je třeba se jich zbavit a pokud možno i zabránit jejich návratu.

Jak odstranit skvrny od plísně?

Jako u všech skvrn, způsob odstraňování skvrn od plísně se liší podle toho, z jakého materiálu je odstraňujeme. U plísní ale platí navíc, že odstranění skvrny je jen napravení důsledku. Abyste za čas nemuseli čistit znova, je třeba se zbavit příčiny plísně. To je obvykle nadměrná vlhkost, nedostatečná izolace a chybné větrání. Obecně platí, že na plíseň funguje kyselé (citron, ocet), ale ne každý materiál je zvládne bez trvalých následků (nezkoušejte to třeba na kožené rukavice, jeden pár jsem si tak dokonale zničila).

Jak odstranit plíseň ze dřeva?

Zná to nejspíš každý z nás. Plísně, mechy, vlhkost, to všechno dokáže zkazit kvalitu i toho nejlepšího dřeva. Což o to, pokud se jedná o zapomenutý plot za domem, pak se ještě tolik neděje, ale když nám zplesniví třeba zahradní nábytek nebo konstrukce altánu, pak máme problém. Nejen proto, že dřevo nebude vypadat esteticky dobře, ale především proto, že bude společně s plísňovou infekcí hnít a rozpadat se. Jak tohle celé snadno a efektivně vyřešit?

Jak dokonale odstranit plíseň ze zdí?

Objevila se u vás doma „dekorace”, kterou jste si rozhodně dobrovolně nevybrali? Plíseň! Kde se bere, proč a jak se jí tedy co nejefektivněji zbavit?

Co jsou to plísně a proč byste je měli hodně rychle z domu vyprovodit?

Jde o označení skupiny mikroskopických hub, které se projevují charakteristickým povlakem (myceliem - zdroj wikipedie), buď bílým nebo i barevným, Našli byste je nejen u sebe doma, ale také ve volné přírodě. Nejvíce rády mají období od jara do podzimu, ve vašem domě či bytě se jim ovšem může skvěle dařit celoročně.

Jak se zbavit plísně v koupelně?

Začalo to nenápadně. U vás doma se bez ohlášení objevila velmi nevítaná návštěva. Plíseň. (Zklameme bohužel ty, kteří čekali nějaký vtip o tchyni.) Zpravidla nejlépe se plíseň má tam, kde je vlhko. Už svou přítomností „poctila” i vaši koupelnu? Jak se s ní vypořádat?

Jak se dá odstranit plíseň ze zdi?

Této mikroskopické houbě se daří všude tam, kde je vlhko a teplo. Jenomže podle plísní na potravinách v lednici zjistíme, že se úspěšně množí i při teplotách nižších, kolem 10˚C. Tím pádem se lavinovitě šíří také ve vlhkých a nevytápěných prostorách, na zdech neobývaných domů, bytů, sklepů. Je ale dobré znát, že vysoká koncentrace plísní kolem nás je zdraví ohrožující. Jak se jí bránit? Jak s ní zatočit?