Vytápění

Jak dlouho vysychá anhydritová podlaha a co se může pokazit

Anhydritová podlaha patří mezi tzv. lité podlahy. Jinými slovy je pokládána v tekutém stavu. Tekutá směs je tvořená vlastním materiálem podlahy a vodou, která se logicky musí odpařit poté co je směs nanesena na své místo. Teprve ve chvíli, kdy je podlaha vyschnutá, je možné na anhydritovou podlahu pokládat finální nášlapnou vestu. Jak dlouho takové vysychání probíhá? 

Jak na vyhřívaný chodník?

Nemusíte bydlet zrovna ve vysokohorských oblastech, aby vás přes zimu potrápil sníh a led v okolí vašeho domu. Jen málo co je nepříjemnějšího, než spěchat ráno do práce a najednou vidět přede dveřmi náledí nebo metr sněhu. To jdou všechny plány stranou, protože nejdříve je třeba vyprostit auto, posypat chodník, udělat průchod bezpečný. A nejde to i jinak? Co třeba vyhřívaný chodník?

Jak na podlahové vytápění od Rehau?

Jak funguje systém podlahového vytápění od společnosti Rehau, kde všude se dá využít, jaké jsou jeho hlavní přednosti a jak se instaluje?

Jak na elektrické podlahové topení?

Elektrické podlahové topení je jednou z nejmodernějších forem vytápění. Instaluje se jednoduše a uživatelům přináší nadstandardní komfort. Kdo z nás vy ho neuvítal třeba v koupelně, kde je rozdíl mezi teplou sprchou či vanou a studenou podlahou při jiném typu vytápění nejmarkantnější. Ale výborné je nejen v koupelně, skvěle se hodí i do dětského pokoje, kde spousta dětí tráví většinu času na podlaze, nebo do obývacího pokoje. Pokud si na něj zvyknete, jiný typ vytápění už chtít nebudete.

Jak na pasivní vytápění dřevostavby?

Snížení nákladů na provoz domu na minimum, cena topení, která se vejde do 7500Kč ročně a spotřeba energie menší než 15kWh na metr čtvereční za rok zní jistě lákavě. Stavbou pasivního domu ušetříte peníze, investujete do budoucnosti a příroda vám poděkuje.

Jak vytápět koupelnu?

Máloco je tak nepříjemné, jako vylézt z horké vany či sprchy do ledové koupelny. Já jsem to ochotná tolerovat jen první večer po příjezdu na chalupu, než se nám ji podaří roztopit, ale doma v civilizaci musím mít v koupelně teploučko. A naprosto stejně to má většina lidí, nikdo nechce chytit rýmu u sebe v bytě. I proto by měla být teplota v koupelně o 2-3°C vyšší než v ostatních místnostech.

Jak má být vysoký komín?

Co je nedílnou součástí každého domu a každé střechy? Správně, je to komín. Někdo by si řekl, že se nejedná o nic jiného, než o vyústění odvodu zplodin z kotle ven, ovšem o to překvapivější je, kolik norem a zákonů se komínů týká. Dobrý komín totiž musí být nejenom stabilní, pevný, vzhledný a estetický, ale také odpovídající zákonům a směrnicím. A jaké jsou?

Jak vybrat krb s výměníkem?

Vytvořit si doma originální atmosféru dávných časů, ocitnout se jako mávnutím kouzelného proutku v pohádce či v chalupě u babičky, a ulevit svému rodinnému rozpočtu - to vše a mnohem více přináší vybudování krbu pomocí krbové vložky. Složenky a roční vyúčtování topné sezóny vám už strach nenaženou a vaše bydlení získá nový rozměr.

Jak pracuje zemní kolektor? Co je to zemní kolektor?

Zemní plošný kolektor je tepelné čerpadlo fungující na systému země - vzduch. To je zapojeno do topné soustavy pomocí vnořeného zásobníku, kde se shromažďuje teplo.

Typy radiátorů - jak vybrat?

Nezáleží na tom, jestli právě pořizujte radiátory zcela nové nebo se pokoušíte o jejich výměnu. Vždy je nutné přihlédnout k aktuálním požadavkům a možnostem dané stavby a vybrat přesně takový typ, který svou funkčností a poskytovanými výhodami co nejlépe zapadne do interiérového konceptu.

V dnešní době není nutné obcházet výrobce a pracně se dohledávat informací, které by vám napomohly k jednoduššímu výběru. Virtuální pokrokové technologie nabízejí okamžitou odezvu v podobě informativně laděných článků, jako je tento. Jak tedy správně vybrat radiátor a který je do vašeho domova ten nejvhodnější a který naopak pro vás vhodný není?

Jak šetřit za vytápění použitím jiného zdroje

Ušetřit za vytápění rodinného domu můžete i vy. Když si totiž zvolíte výhodnou možnost vytápění, lze ušetřit na servisních i provozních nákladech nemalé peníze. Přesvěčte se na vlastní kůži a neutrácejte zbytečně víc.