Staré

Jak opravit starou betonovou podlahu v garáži?

Beton si díky své vysoké odolnosti a trvanlivosti získal vysokou oblibu při použití pro garážové podlahy. Dlouhé roky zůstává stejný, ale u podstatně starých betonových podlah v garáži snadno zaznamenáte narušení povrchu nebo dokonce větší praskliny. Přestože si podlahu můžete opravit sami ve snaze ušetřit, měli byste se snažit použít aspoň kvalitní přípravky, které se vám budou snadněji aplikovat.

Jak prodat starý dům?

Prodej nemovitosti je sám od sebe velkým soustem. Není to jen o tom vystavit inzerát a čekat na správného kupce. Je to řada starostí a s prodejem spojených komplikací. Když se pak jedná o starý dům, může se situace kolem jeho prodeje ještě více vyhrotit. Jak prodat starý dům?

Jak renovovat staré dveře?

Staré dveře jsou krásné, ale čas od času je třeba je zrekonstruovat, aby mohly dál sloužit svému účelu. Zejména ve starších domech je to určitě lepší, než je měnit za nové. Existuje několik způsobů, jak dveře opravit.

Jak natřít staré kovové zárubně?

Zejména ve starších domech se stále ještě můžeme setkat s původními kovovými zárubněmi. Obvykle jsou natřeny nepříliš hezkou barvou – nejčastěji to bývá tmavě červená, hnědá nebo béžová. Při úpravách bytu se obvykle vymění dveře, ale málokdo se odhodlá vybourat i zárubně, pokud byt neprochází celkovou rekonstrukcí. Přesto můžete vzhled zárubní zásadně vylepšit novým nátěrem.

Jak zrenovovat starý nábytek?

Starý nábytek má stálé místo v našich domovech. Ať už jste vášnivý sběratel, nebo člověk který zdědil starý nábytek po prarodičích, jejich hodnota a krása je nevyčíslitelná. Nevýhodou je jejich stáří. Stáří, které nábytku dodalo šedivý kabát a sem tam nějaké poškození. Vše se dá opravit. Chce to jen šikovné ruce, hodiny jemné a vytrvalé práce. V tomto článku se dozvíte jak jednoduše renovovat starý nábytek.

Jak opravit starý betonový povrch?

Už se vám nelíbí, jak vypadají vaše betonové schody nebo hřiště na zahradě, sloužící jako zábavní místo pro vaše děti?

Poradíme vám, jak renovovat starý beton, aby vypadal jako nový. Přinášíme vám žhavé tipy.

Jak seškrábat starou malbu?

Než se dáte do malování, je třeba seškrabat starou malbu. Anebo taky ne. Než se do škrábání dáte, zkuste si udělat malou zkoušku pevnosti malby a taky případně zjistit, kolik barevných vrstev na zdi máte. Odstraňování tenké vrstvy nátěru je totiž komplikovanější než silnější vrstvy. Příliš tenká vrstva malby bude pravděpodobně daleko hůř vsakovat vodu než silnější a zvětralejší malba. Pokud se chystáte jen na nový barevný nátěr a neplánujete stěrkování, štuk nebo lepení tapet, škrábáním se nezdržujte.

Jak obrousit staré trámy?

Recyklování všech možných nemožných materiálů je poslední dobou stále populárnější. Kombinování starého a nového je originální a svou atypičností může osvěžit nejeden interiér. A nemusí to být jen starožitnosti či starý nábytek, ale přímo i stavební prvky jako třeba staré trámy. Určitě už jste někdy takový trám viděli – má v sobě něco, co se u nových věcí nedá nikdy přivolat – historii skrytou ve dřevě.

Jak opravit staré schodiště?

Domov má být místo, kde budeme spokojení, kde bude všechno podle nás a přesně tak, jak to chceme my. A dá se předpokládat, že chceme mít všechno co nejkrásnější, nejpohodlnější a ideální. Pak je ovšem třeba se o věci u nás doma náležitě starat, a nebát se občas něco zainvestovat do jejich údržby a oprav.

Jak odstranit starý silikon?

Koupelna je odpočinkovou zónou, která zároveň slouží jako jediná možnost úniku před okolním světem. Stačí jen pootočit klíčkem a relaxace v podobě horké koupele může bez jakýchkoliv obav začít. Vše ostatní zůstává za dveřmi a záleží pouze na vás, jakým způsobem svůj čas využijete. Problém nastává až ve chvíli, kdy je zapotřebí koupelnu renovovat, opravit nebo preventivně ošetřit. Pokud nepatříte mezi zručnější nebo alespoň informovanější kutily, je zapotřebí se v této oblasti trochu zdokonalit.

Jak oškrábat starou malbu?

Než začnete škrábat barvu, dobře se rozmyslete! Pokud je na omítce málo barvy, bude její seškrábání o dost složitější. Seškrabání tenké vrstvy barvy je vhodné, jen pokud následně budete:

- štukovatstěrkovat nebo tapetovat.

3 řešení, jak opravit starou vnitřní omítku?

Začátek. V první řadě kompletně vyklidíme místnost, odstraníme podlahovou krytinu: koberce, lino... (pokud to lze) a zakryjeme části, které jsou náchylné na rozbití či zašpinění (okna, skleněné výplně apod.).

Staré cihly z bouraček

Cihla je stavební materiál, který se používá od pradávna. První použití cihly se objevilo v Asií asi před 7500 let př. n.l.  Až ve 12. století došlo k masivnímu rozšíření cihel. Největší počet cihlových gotických budov se nachází v  Dánsku, Německu, Polsku ale i Rusku. Věděli jste, že Česká republika se řadí na druhé místo v Evropě, v prodeji zdících cihlářských materiálů?

Cihla je stále hojně používaný stavební materiál při různé stavební výstavbě, hlavně pokud se jedná o pevnostně náročné konstrukce (pilíře, schodišťové zdi, opěrné zdi, ochranné přizdívky).

Vlhkost ve starých domech

Vlhkost zdivapodlah a omítek patří k závažným závadám stavebních objektů. U novostaveb je kvalitní provedení hydro-izolací, oplechování a zastřešení velmi důležité. V dnešní době se rodinné domy izolují vždy a používané stavební materiály jsou na vysoké úrovni. Avšak nekvalitní a neodborně provedené práce, mohou způsobit nemalé potíže. O závadách hydro-izolací v nových domech si, ale povíme někdy jindy.