Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Rychle rostoucí živý plot neopadavý

  

Snad každý majitel zahrady touží po dokonalém místě, kde nebude chybět jistá dávka soukromí, kam nedohlédnou zraky nevítaných kolemjdoucích či zvídavé pohledy sousedů a kde bude pánem svého času. Proč si ze své zahrady nevytvořit oázu klidu, kam budete chodit za odpočinkem i relaxací, kde vás nebudou provázet nechtěné pohledy, které vás ochrání před hlukem i prachem? Vysázejte si kolem vašeho pozemku živý plot, který vám poskytne dostatek soukromí!

Rychle a bez práce? Ano, jde to!

Živý plot představuje ideální řešení, jak svému okolí ukázat, že si umíte ochránit váš pozemek. Většina lidí se pro jeho vzhled doslova nadchne a zatouží mít živý plot ihned. Je-li to i vaším cílem, vsaďte na rychle rostoucí živé ploty, které neopadávají. Nebudete se muset starat o nezáživné hrabání a kromě snadné údržby vás to nebude stát příliš času.

Jaké máte možnosti?

Hledáte-li neopadavý živý plot, vsaďte na stále oblíbenější a vyhledávanější bambus. V České republice začíná být stále častěji k vidění a to především díky fenoménu japonských zahrad. Nenechte se zmást - i když se na první pohled zdá, že tato rostlina zde nemá nejideálnější podmínky, můžete vybírat mezi 30 druhy. Výhodou bambusového živého plotu je fakt, že nevyžaduje žádnou speciální péči. Neopadavý bambus Phyllostachys flexuosa vám zaručí soukromí. Roste do výšky 3 až 5 metrů a má žlutozelenou barvu. 

Vsaďte na jistotu!

Pro výsadbu neopadavého živého plotu je nejčastěji využíván habr obecný. Je odolný, vhodný pro stříhání a na údržbu poměrně nenáročný. Naše podmínky jsou pro něj více než přirozené, je odolný i vůči nemocem a slibuje vám dlouhou životnost. Habr obecný vám poskytne soukromí i v zimě. Ponechává si suché listy, díky kterým ani v chladném období neztratíte pocit intimnosti. Vyžaduje péči v podobě jednoho řezu ročně, což za krásný vzhled a ozdobu vaší zahrady rozhodně stojí.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 3.07/5 (14 hlasů)

Související články