Broušení

Jak na osazení nerezového límce na komínovou vložku?

Při rekonstrukci komínu, kdy bylo nutné opravit popraskané lícové cihly a betonovu desku jsem se rozhodl, že použiji na ochranu tepelné izolace vícevrstvého komínu zakončovací kryt hlavice s límcem z nerezavějící oceli.

Zkušenosti z používání brusných kotoučů na beton

V těchto krásných podzimních dnech provádím úpravu železo-betonového stropu (tvořeného z H ocelových nosníků a monolitické desky mezi nimi) pomocí diamantových brusných kotoučů. Strop bude sloužit jako terasa. Konkrétně potřebuji zbrousit několik nerovností a nečistot vyzrálého betonu, tak dokonale, abych jej mohl následně napenetrovat, nanést tekutou lepenku od Den Bravenu a vyrovnat opravnou vyrovnávací hmotou. Tekutou hydroizolaci nebudu nanášet v celé ploše, ale pouze na H nosníky a do cca 10 cm plochu kolem nosníků.

Jak brousit betonovou podlahu?

Brusky a frézky na beton se používájí převážně k sanaci (povrchové úpravě) betonových ploch. Nejčastěji je využijeme při renovacích podlah v koupelnách, kde s nimi lze odstraňovat lepidlo po obkladech a dlažbě. A také ve starých garážích, kde je podlaha velmi často narušená degradací, sněhem i solí.

Jak vybrat brusný lamelový kotouč?

Brusný lamelový kotouč je neocenitelnou pomůckou každého domácího kutila. Kde všude mohou najít využití a jak si vybrat ten, který bude sloužit dlouho a spolehlivě?

Jak se vyznat v brusných papírech na dřevo?

Dřevo je jedním ze základních materiálů ve stavebnictví, stejně jako se jedná o materiál, který je všudypřítomný ve vaší domácnosti. Kdo se dřevem pracuje, nebo to zatím jenom zkouší, ten se neobejde bez jeho obroušení. K tomu poslouží brusné papíry na dřevo. Jak se v nich vyznat a k čemu jsou jednotlivé typy určené? Poradíme vám.

Čím brousit dřevěné parkety?

Správně položená a průběžně udržovaná parketová podlaha patří k nejtrvanlivějším přírodním podlahovým krytinám v historii lidských sídel. Například životnost masivních dubových parketových vlysů (s charakteristickou tloušťkou kolem 22 mm) přesahuje stovky let. Živoucím důkazem toho jsou podlahy v historických objektech, které pečlivě provedenou renovací získávají vzhled podlah právě položených. Právě ona takřka neomezená trvanlivost a snadná obnovitelnost povrchových úprav činí z parketových podlah hodnotu, kterou stojí za to ve svých domech uchovávat.

Jak obrousit starý lak z pergoly? - Návod

Jaro je tady a všichni se těšíme na posezení a grilování v pergole. Také jste při úklidu a přípravě na sezonu zjistili, že je pergola omšelá a ometení pavučin nemělo ten správný efekt? Co s tím? Vždyť nás návštěvy pomluví!

Nezbývá nic jiného, než pergolu znovu natřít. Nátěr bude však až poslední fází renovace dřevostavby, a to tou příjemnější, kdy výsledek je již na první pohled patrný.

Jak nabrousit keramický nůž?

Keramické nože se v posledních letech stále častěji stávají nedílnou součástí kuchyňského vybavení, ale i když jsou velmi ostré, čas od času je třeba je nabrousit. Při běžném používání zpravidla nás to čeká zhruba po dvou letech, případně ve chvíli, kdy se na ostří objeví zoubky. Broušení keramických nožů ale není úplně nejjednodušší, takže nejlevnějším způsobem broušení je koupě nože nového. Pokud to ale chcete zkusit, musíte respektovat specifika keramického materiálu.

Jak brousit vrtáky?

Úplně nejjednodušší je nechat si vrtáky nabrousit odborníkem, ale můžete to zkusit i sami, i když od prvního broušení zázraky moc nečekejte. Můžete taky zkusit různé ostřiče z hobby marketů, ale pravý kutil je dost pravděpodobně bude považovat za urážku broušení. Každopádně, samostatně takzvaně v ruce se nepokoušejte nabrousit vrtáky s průměrem nad 10 mm. S těmi raději zamiřte do profesionální brusírny.

Jak nabrousit pilový kotouč?

Pilové kotouče musí být technicky v pořádku a také ostré, jinak nejen nebudou správně plnit svou roli, ale mohou být i nebezpečné. Jejich rychlost je velmi vysoká a každá chyba tak může mít fatální následky.  Problém může způsobit nejen tupý pilový kotouč, ale také kotouč s různě obroušenými zuby. Při chybném broušení mohou vzniknout na kotouči drobná poškození či trhliny, ale i takový kotouč se stává nebezpečným.

Jak správně nabrousit vrták?

Broušení vrtáků je něco jako vysoká škola kutilství. Málokterý kutil přizná, že to neumí, takže se často stává, že se místo nabroušeného vrtáku dočká spíše návštěvy nejbližší profesionální brusírny, nebo rovnou hobby obchodu, kde si koupí vrták nový. Jako u všeho, i u broušení vrtáků je nejlepší prevence. Pokud používáte správný vrták na správný materiál, vydrží vám bez broušení podstatně déle.

Jak brousit řeznické nože?

Hlavními nástroji každého řezníka jsou bez pochyby nože. Každý člověk v profesi by měl disponovat slušnou sbírkou těchto ostrých nástrojů, kterých v řeznickém povolání není nikdy dost. Častým používáním ale nože po nějaké době začnou být tupé a práce s nimi se tak stane daleko obtížnější. Vhodným krokem tedy bude přistoupit k nabroušení. Nevěřili byste však, jak je v dnešní době obtížné sehnat člověka nebo firmu, která náčiní znovu dodá patřičnou ostrost.

Jak obrousit staré trámy?

Recyklování všech možných nemožných materiálů je poslední dobou stále populárnější. Kombinování starého a nového je originální a svou atypičností může osvěžit nejeden interiér. A nemusí to být jen starožitnosti či starý nábytek, ale přímo i stavební prvky jako třeba staré trámy. Určitě už jste někdy takový trám viděli – má v sobě něco, co se u nových věcí nedá nikdy přivolat – historii skrytou ve dřevě.

Jak brousit ocilkou? Co je to ocilka?

Ztupily se vám v domácnosti nože a vy je ne a ne pořádně nabrousit? Pak jste možná ještě nezkusili ocílku. Ocelový nástroj s názvem ocílka není zdaleka tak běžně využívaný, jako tomu bylo dříve. Dá se sehnat snadno, takže není důvod se k jeho používání opět nevrátit. Pořádně nabroušené nože za to jistě stojí! Profesionální kuchaři vám jistě potvrdí, že se bez ocílky rozhodně neobejdou.

Jak nabrousit sekeru?

Pro správné fungování sekery je nutné, aby byla vždy ostrá. Nabrousit ji můžeme několika způsoby, které závisí na jejím opotřebování. Nejčastěji se k nabroušení sekery používá pilník, smirkový papír a otáčivý brus.