Jak zabránit vzniku plísní v koupelnách

Nejrizikovější místnosti pro vytvoření plísni v bytě či domě bývá právě koupelna. Je to z důvodů pravidelné vlhkosti, také zde často teče po stěnách voda a občas se také přihodí i potopa, která se po zemi šíří jako oceán. Dalším důvodem je také fakt, že koupelna je nejčastějí nejmenší místnosti v bytě nebo domě, což způsobuje rychlé teplo a dusno. Když se spojí všechny tyto fakta, je to ideální pro tvorbu plísňových bujení.

Lepší pro vás bude, než se neustále zbavovat plísní, těmto situacem předcházet. První rada pro to, aby se zde netvořili další a další plísně je časté větrání místnosti. Pokud máte v koupelně okno, není problém ho denně na nějaký čas otevřít. V koupelnových jádrech máte možnost větrat alespon odsávacím ventilátorem. Může nastat situace, kdy nebude stačit ani odsávací ventilátor, v takovém případě jej nahradí tzv. Odvlhčování. Na obklady a stěny v koupelně vám pomůže údržba pomocí dezinfekce účinným čistíčem určený pro koupelny. Koupit je můžete jak v drogériich, tak například i u výrobcu a prodejců sanitárního zboží. Při častém používání nám tyto výrobky pomáhají předcházet vzniku plísní a dokážou tak udržet domov čistý a bezpečný.

V případě potopy nesmíte zbytečně panikařit, nejdůležitejší je rychlost likvidace jejich následků. Pokud se vám podaří všechny mokré místa vysušit nejlépe do dvou dnů, můžete být klidní, neměli by se zde tvořit plísně. Když už nějakou tu plíseň spatříte, musíte postupovat při odstranění s nějvětší důkladností i opatrností.

Záleží i na výběru materiálu, které poté vložíte do koupelny při rekonstrukci nebo stavbě. Správný a kvalitní výběr vám pomůže předcházet plísňím v koupelně. Takže jestliže se chystáte na přestavbu koupelny nebo jste před rekonstrukcí, určitě zapátrejte v obchodech nebo u odborníků na spárovací hmotu, která je ideálním řešením pro odolnost vůči vodě.


Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 1/5 (1 hlas)


  
Úvod





Související články

Aktuální články