Zábradlí

Jak na prosklené zábradlí u oken?

Velká okna, která do interiéru propouštějí maximum světla, jsou populární jak u obytných, tak u komerčních budov. Francouzská okna, ale i velké okenní tabule s nízkým parapetem, za nimiž je volný prostor, kam by mohl někdo spadnout, vyžadují montáž zábradlí. To je definováno normou ČSN 74 3305. Kromě kovového či dřevěného zábradlí lze zákonnou povinnost splnit i vysoce elegantním a zároveň plně průhledným zábradlím ze skla.

Jak na zábradlí u schodiště?

Zábradlí u schodiště existuje celá řada druhů, přičemž rozhodně neplatí, že by bylo lhostejné, jaký druh si zvolíte. Při výběru je třeba vždy dbát na to, aby bylo zábradlí vyrobeno z co nejkvalitnějšího materiálu a disponovalo kvalitní povrchovou úpravou. Funkce zábradlí samozřejmě není jen estetická, ale rovněž bezpečnostní.

Schodiště - základní názvosloví

Schodiště slouží k překonávání různých výškových úrovních v rodinných domech, v občanských stavbách, administrativních budovách, průmyslových....Setkáváme se s ním dnes a denně. U vícepatrových objektů je nedílnou součástí. V článku vám přiblížíme základní pojmy, které se schodišti souvisí.