Vířivka je pro mnoho majitelů domů či aspoň velkých teras častým místem relaxace a odpočinku. Abychom si ale mohli blahodárný vliv bublinek na naše tělo užívat celoročně, je třeba vířivku, podobně jako bazén, zastřešit. Dokážete si představit třeba zasněženou zahradu, oblohu plnou hvězd a sebe ve vířivce? Nebo skvělou party s přáteli, i když venku leje? Ostatně, zastřešení lze velmi snadno odsunout a užívat si bublinky a sluníčko.
Pro vířivky se používá podobné zastřešení jako u bazénu, někdy je dokonce možné umístit vířivku přímo vedle bazénu a zastřešit jak bazén, tak vířivku jednou střechou.
Výhody zastřešení
Zastřešení vířivky snižuje ztráty vody odpařováním, protože izoluje vodní hladinu od venkovního prostředí a také vyrovnává rozdíly v teplotě vody a vzduchu. Díky střeše se také do vířivky nedostane listí a jiné nečistoty, které vzduchem přináší vítr. A v neposlední řadě, díky kvalitnímu zastřešení jsou minimální také tepelné ztráty během nocí či při chladnějším počasí. To se samozřejmě týká jen přístřešků se stěnami, pouhá střecha má sice také řadu výhod, ale teplotu vody neochrání.
Typy zastřešení
V podstatě se všechny typy zastřešení dají rozdělit do dvou základních kategorií – pouhé střechy, nebo kompletní zastřešení i se stěnami.
Střechy
Nejčastěji se jedná o hliníkové pergoly nebo altány. Můžete samozřejmě využít i pergolu dřevěnou, ale dřevo se s vlhkostí úplně nemusí. Pergoly i altány se vyrábějí v mnoha rozměrech i tvarech a různorodé jsou i materiály. Takové zastřešení ale využijete víceméně jen během koupací sezóny.
Kompletní zastřešení
Může se jednat o samostatně stojící zastřešení nebo posuvné zastřešení připevněné na jedné straně na zdi.
Je to stejné zastřešení jako bazénů, ale musíte si vybrat takzvaně podchozí zastřešení, po které se vířivka bez problémů vejde. I pokud máte bazén zastřešený nízkým krytem, můžete na vydlážděnou terasu vedle bazénu umístit vířivku s vyšším podchozím zastřešením.
Výrobci nabízejí celou řadu různých typů zastřešení s mnoha různými variantami otvírání. Můžete si vybrat jak standardizované rozměry, nebo si nechat zastřešení vyrobit i přímo na míru. Zastřešení může být buď jako u bazénu s kolejemi, po nichž se střecha dle potřeby posunuje, nebo bezkolejové, kde se střecha odklopí podobně jako okno.
Stačí se podívat na internet a určitě najdete střechu pro svou vířivku přesně podle svých představ i finančních možností.
Ohodnoťte tento článek: