Úvod  ›  Seznam štítků  › 

6+1 důvodů, proč si pořídit nábytek z masivu

  

Cílem útulného domova je klid, pohoda a harmonie všech, kteří v daném domě nebo bytě bydlí. Ve svém domově se každý chce cítit dobře, co dobře přímo královsky. Proto si někdo pořizuje saténové závěsy, jiný žlutého kanárka a někdo ujíždí na nábytku z masivu. A že je to jízda!

Když uslyšíte o nábytku z masivu, jedná se o nábytek vyrobený z pravého dřeva - bukového, dubového, smrkového, borovicového a podobně, některé kousky jsou vyrobeny i z exotického dřeva jako je eben, mahagon a jiné.  Nábytek z masivu se pyšní  dlouhou životností, ale i vyšší pořizovací cenou. Proto má řadu příznivců i odpůrců. Že dřevo je zkrátka dřevo poznáte hned jak si nábytek pořídíte domů. Holt někdo v přírodě objímá stromy a někdo si přírodu pořídí přímo do obývacího pokoje. A ano i skříň a komoda lze obejmout. Potřeba kontaktu se dřevem se však projeví jinak - neustálým otevíráním a zavíráním dvířek, šuplíků a podobně. 

Masiv patří k oblíbeným materiálům nejen u uživatelů, nýbrž i u výrobců, které práce s masivem baví mnohem více než práce s jinými náhražkovými materiály. My jsme pro vás připravili 6+1  důvodů, proč si pořídit nábytek z masivu. 

Dlouhá životnost 

Dlouhá životnost je jednou z vynikajících vlastností masivního dřeva. Někoho může zaskočit podstatně vyšší pořizovací cena než je tomu u nábytku z dřevotřísky.  Ale právě dlouhá životnost vyšší pořizovací cenu hezky vyrovná. Vzít v potaz musíme fakt, že si nábytek z masivu pořizujeme na několik desítek let, ne-li na celý život. Za tu dobu byste si možná koupili již druhý set nábytku z levnějšího materiálu. Není výjimkou, že nábytek z masivu se dědí po generace, čím je starší, tím je mnohem kouzelnější neboť v sobě uchovává tajemství jeho uživatelů. Pojďme se tedy podívat na 6+1 důvodů, proč si pořídit masiv. 

Hezký bytelný vzhled

Nábytek z masivu se pyšní i hezkým bytelným vzhledem. Působí pevně a stabilně a bez problému vyplní a zútulní původně prázdný prostor. Nábytek z masivu je pouhým okem rozeznatelný od některých ne příliš povedených kusů nábytku z levnějšího materiálu. 

Možnost opravy

Když se poškodí nábytek z lamina obvykle to znamená, že se na ono poškození musíte dívat do doby, než si pořídíte nábytek nový. U nábytku z masivu je to však jinak. Drobná poškození lze hezky opravit obroušením a použitím opravných laků. Nábytek je zase jako nový. 

Možnost opakovaného stěhování 

I majitelé, kteří jsou zvyklí neustále měnit vzhled interiéru si najdou výhody na nábytku z masivu. Jednou z nich je možnost opakovaného stěhování. Jak už jsme říkali,nábytek z masivu je stabilní a odolný, neustálé přesouvání sem a tam ho tak nijak neohrozí. Pořád dokola tak můžete zkoušet jak to komodě z masivu sluší v rohu, u okna, u dveří nebo zcela v jiné místnosti. 

Vůně 

Když si do místnosti přinesete nábytek z masivu, rozprostře se vám po pokoji neodolatelná vůně dřeva a pryskyřice, která potrvá. Malý kousek přírody si tak můžete přinést až do obývacího pokoje. Navíc se nábytek z masivu neustále mění a vybarvuje se. V domě či bytě tak budete mít živý kousek nábytku. 

Zdravotní nezávadnost

Zdravotní nezávadnost je u nábytku z masivu předností. Nábytek z masivu neuvolňuje žádné rakovinotvorné látky z lepidel, která jsou obvykle používána při výrobě nábytku z dřevotřísky. Nábytek z masivu je tak výhodný pro alergiky, astmatiky a vůbec všechny ty, kteří si potrpí na zdravotní nezávadnost interiéru. 

Nábytek z masivu je oblíbenou variantou nábytku i přes vyšší pořizovací cenu. Svezte se na jeho eleganci i nadčasovosti i vy. 

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články