Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Jak vyrobit stínítko na lampu?

  

Pokud nemůžete najít vhodné stínidlo na lampu, který by barevně doplňovalo styl vašeho interiéru, není nic lehčího, než si ho vyrobit. Pokud jste jen trochu zruční, věřte, že se nejedná o nic složitého a zabere vám to jen chvíli.

Na výrobu krásného a stylového stínidla si připravte následující propriety:

  • Látku
  • Dvě kruhové konstrukce
  • Drát
  • Nůžky
  • Stužku
  • Kolíčky na prádlo
  • Extrudovaný polystyren
  • Lepidlo

Jak začít

Nejdůležitější je výběr správného odstínu látky, ze které chcete mít stínidlo. Poté si je nutné určit výšku a obvod svého stínidla. Vyřízněte kus extrudovaného polystyrenu o přesných rozměrech, jenž jste si dříve určili a připočtěte navíc tři centimetry, které budou důležité pro další případné oříznutí. Dále vyřízněte kus látky, u které stejně jako u polystyrenu necháte tří centimetrovou rezervu.

Zkontrolujte látku, abyste se ujistili, že je bez případných nečistot a vláken. Pomocí lepidla nalepte polystyren na rubovou stranu látky. Pro vyhlazení vzduchových kapes a nerovností použijte plochý a tvrdý předmět, například pravítko.

Jak dát stínidlu tvar

Spojte látku, na kterou je nyní připevněný polystyren, pomocí lepidla. Spoj držte chvíli pod tlakem a připravte si kruhové konstrukce. Nalepte je dovnitř látky, kterou jste si potřeli lepidlem a připevněte ji ke konstrukcím kolíčky. Přesahující cípy látky přilepte ke konstrukcím zespodu, taktéž připevněte pomocí kolíčků a nechte lepidlo zaschnout. Do horní kruhové konstrukce přilepte drát a zafixujte dalšími kolíčky. Počkejte přibližně dvacet minut.

Finální úpravy

Na vnější část horního stínidla nalepte širokou stužku vybrané barvy a uhlaďte. Ustřihněte kus látky dlouhý jako stínidlo a přilepte ho ke spoji, abyste ho zamaskovali.

Nasaďte stínidlo na lampu a vychutnejte si pohled na vlastnoručně vyrobený kousek, který přesně zapadá do pokoje.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články