Kámen

Kde sehnat kameny na skalku?

Zakládání nové skalky nebo údržba skalky stávající vyžaduje kromě správného výběru rostlin a keřů také výběr kamenů. Často používanými jsou břidlice, vápenec, opuka, travertin nebo třeba žula. Kde ale kameny sehnat? A jde to i jinak než v obchodě? 

Jaké kameny použít na skalku?

Druh kamene na skalku je vhodné vybírat tak, aby se hodil k okolnímu prostředí. To znamená, aby byl podobný druhu kamene, který se v zahradě už vyskystuje, ať už přirozeně nebo v podobě ostatních prvků na zahradě - plot, studna, zeď. Pokud máte možnost, použijte kameny z vaší zahrady nebo jeho okolí.

Možné způsoby, jak opracovat kámen

Pokud nechcete nechat opracování kamene na zkušeném kameníkovi, můžete to za pomocí vhodných nástrojů vyzkoušet i sami. Můžete použít čistě manuální způsob nebo je zkombinovat s použitím elektrických nástrojů. V každém případě musíte počítat s dostatkem času, než se doberete k finálnímu výtvoru.

Co je Dunajský kámen?

Zahrada a okolí domu patří k místům, kde se chce člověk cítit příjemně a útulně. Pokud však vaši zahradu hyzdí nevzhledný beton nebo poničená dlažba, tak estetický vzhled vašeho domu zcela zničí. Oživit a obnovit funkční části domu – chodníky, terasu, příjezd či okolí bazénu můžete jednoduše pomocí přírodního kamene z oblasti Dunaje.

Velký přehled cen drceného kameniva (klasické, designové..)

Drcené kamenivo je materiálem v hojné míře používaným při stavbách. Jak se dá využít a na kolik vás vlastně jeho nákup přijde?

Jak vyčistit náhrobní kámen od mechu?

Mechem pokrytý náhrobní kámen může být svým způsobem pěkný, ale většinou působí spíše neupraveně a hrob vypadá neudržovaně. To jistě nechceme. Péče a údržba posledního místa odpočinku našich blízkých by měla být projevem naší úcty. Proto je třeba jednou za čas věnovat trochu času i údržbě a úklidu hrobu.

Co dát kolem bazénu?

Mít na zahradě bazén je luxus. V horkých dnech poslouží jako vítané osvěžení, jindy zase jako forma relaxace. Ne nadarmo je nedílnou součástí stále většího počtu zahrad, kde zaujímá roli nejvýraznější dominanty a zároveň největší chlouby.

Jaký kámen je nejlepší pro gabiony?

Gabiony jsou stále populárnějším řešením nejenom u různých komerčních budov, ale také u rodinných domů. Tam, kde se dbá na originální vzhled, soukromí, ale i určitou ochranu. Jde o stále populárnější alternativu klasického plotu, nebo zdí. Plánujete toto řešení? Zjistěte, jaký kámen je nejlepší pro gabiony.

Jak vyleštit kámen?

Zahrádka, to nejsou jenom rostliny. Zahrada je kus přírody, VÁŠ vlastní kus přírody. Ale ta zahrnuje i neživé věci. Kameny vypadají na zahradě skutečně výborně! Ale ne, když jsou obrostlé mechem, kazové atp. Dají se z nich tvořit cesty nebo dokonce i schody, fontánky, dají se dát na skalku nebo do jezírka... Zkrátka využití mají opravdu hodně. Proto chceme, aby dobře vypadaly. Pojďme si říct, jak je opracovat, abychom toho docílili.

Jak si vyrobit umělý kámen?

Pokud žijete ve městě a potřebujete velké kameny na vaší zahradu, můžete je jet hledat do přírody, ale to se vám nemusí hned na první pokus podařit. Další možností je si vyrobit kámen umělý a to pomocí velmi jednoduchého postupu. Směs, ze které se vytváří, se jmenuje hypertufa a pracovat s ní zvládne každý.

Jak pokládat žulové kostky?

Žulové kostky mají své jedinečné kouzlo. Díky svým nepravidelným tvarům a různým odstínům působí mnohem efektněji než klasické dlažební kostky, ale přitom mají přírodnější nádech. Řada lidí jim proto propadla. Víte ale, jak je správně položit, aby nevznikaly nerovnosti nebo se mezi nimi správně vsakovala voda?

Jak vyčistit záchod vodní kámen?

Vodní kámen dokáže čas od času potrápit snad každou hospodyňku. A pro ty, co bydlí v lokalitách s tvrdou vodou, je bez nadsázky řečeno, hotovou noční můrou. 

Ploty z přírodních materiálů

Na plot okolo pozemku je kladen velký designový důraz, jelikož završuje celkový dojem z našeho bydlení. Musí proto ladit s nemovitostí, kterou obklopuje. Nabídka na trhu je poměrně široká a proto máme z čeho vybírat. Velice oblíbené jsou v současné době materiály přírodní kvůli své nadčasovosti.