Možnosti vytápění jsou široké, každé má své výhody i nevýhody. Pro každou domácnost je důležité zvážit, jaké jsou její potřeby a který druh topení by pro ni byl nejlepší. Zvolený způsob topení by měl být jak efektivní, tak výhodný.
Práce na stavbě
Než začneme stavět
Základy
Hydroizolace
Vlhkost
Zdivo
Stropy
Schodiště
Omítky
Podlahy
Zateplování
Stavební materiály
Základní materiály
Zdící materiály
Stavebni desky
Tepelné izolace
Střešní krytiny
Dřevo
Práce kolem domu
Terénní úpravy
Oplocení pozemku
Zpevněné plochy
Bazén
Pergoly a přístřešky
Garáž
Možnosti vytápění jsou široké, každé má své výhody i nevýhody. Pro každou domácnost je důležité zvážit, jaké jsou její potřeby a který druh topení by pro ni byl nejlepší. Zvolený způsob topení by měl být jak efektivní, tak výhodný.
V posledních letech se stále více hovoří o inteligentních domácnostech, které využívají moderní technologie ke zvýšení pohodlí a ušetření energie. Co to ale vlastně znamená?
Chcete začít se stavbou, ale nemáte přístup k vodě ani elektrické energii v daném místě? Co dělat v tomto případě? Nejjednodušší variantou je klasicky vytvoření odpovídající přípojky pro daný typ energie.
Denně využíváme velké množství spotřebičů a zařízení, která potřebují ke svému spuštění a chodu energii. A právě u té je třeba se zastavit a zapřemýšlet nad odpovědí na otázku z jakých zdrojů k nám putuje?. V našem článku se pokusíme nejen popsat současný stav, ale podíváme se i do budoucnosti.
Přestože se to může jevit jako velmi nepravděpodobné, riziko blackoutu je především v zimním období poměrně vysoké. Rozsáhlý výpadek proudu mohou zapříčinit především náročné klimatické podmínky zimního období, jako jsou husté sněžení, bouře nebo silný vítr, jež mohou poničit součásti elektrické rozvodné sítě. V případě vysokého rizika mohou sami poskytovatelé energií své dodávky přerušit jako prevenci velké škody. Kromě klimatických vlivů může být příčinou blackoutu také nadměrný přetok do sítě, nebo správní chyba. Krátkodobé výpadky proudu obvykle nevyžadují náročnější přípravu a jsou snadno přečkatelné, u blackoutů trvajících déle než 24 hodin však začínají ovlivňovat prakticky všechny základní lidské potřeby a oblasti infrastruktury. Pro tyto případy je dobré se odpovídajícím způsobem připravit.
Statická elektřina patří k jevům běžným, avšak nepříjemným. Jak vlastně vzniká, co může způsobit a jak se jí zbavit?
V lednu roku 2013 vznikla povinnost související s průkazy energetických náročností budov. Ten se tak stává poměrně důležitým dokumentem hlavně při prodejích, stejně jako pronájmech. Jak získat průkaz energetické náročnosti budovy? Podívejte se.
Co je energie? Je věčná, vždy tu byla, je a bude. Nedá se zničit ani vyrobit, dá se pouze transformovat. Spotřeba energie rok od roku stoupá, proto ji nejprve snižme a poté hledejme a využívejme obnovitelné zdroje.
Jelikož jsou v současné době energie drahé, což je dáno nedostatkem zdrojů, snažíme se o budování energeticky úsporných domů. Aby dosáhl dům na označení energeticky úsporný, musí jeho spotřeba energií na vytápění činit maximálně 75 kWh na metr čtvereční za rok. Co všechno nám tedy pomůže reálně ušetřit na energiích? Nejideálnější jsou v současné době pasivní domy nebo tzv. nulové domy, které jsou však pro stavbu svépomocí těžko dosažitelné.
Pokusy přivést denní světlo do interiéru jsou stejně staré jako samotná historie lidských obydlí. Funkční zařízení však byla zkonstruována až mnohem později; v polovině 20. století. První, kdo mechanismus osvětlení budov prostřednictvím světla přiváděného zvenku prakticky využil a na konci 80. let si jej nechal patentovat, byl australský vynálezce a později zakladatel firmy Solatube, Steve Sutton. Vznikl světlovod; účinný mechanismus k zachycení denního světla na střeše domu, jeho přenosu a rozptylu do místnosti.
Žijeme v době, kdy se elektřina stala velice nepostradatelnou součástí našeho života. S elektřinou se setkáváme všude kolem nás. Nic nedokázalo tak změnit svět jako právě vynález elektrické energie, který nám značně zjednodušuje život.
S výpadkem elektřiny se v životě setkal snad každý. Obvykle lze tento problém vyřešit během pár minut, existují však i situace, kdy se zprvu krátkodobý problém mění v dlouhodobější záležitost. Příčin přerušení dodávky elektrického proudu je nespočet, liší se také svým rozsahem. Níže jsou popsány možnosti sledování výpadků a poruch a jejich řešení na jednotlivých úrovních distribuční a přenosové soustavy.
Žijeme v době, kdy se elektřina stala velice nepostradatelnou součástí našeho života. S elektřinou se setkáváme všude kolem nás. Nic nedokázalo tak změnit svět jako právě vynález elektrické energie, který nám značně zjednodušuje život.
Máte v plánu kupovat novou ledničku, pračku či televizor do svého bytu? Lámete si hlavu nad výběrem vhodného elektrospotřebiče, který by byl z hlediska spotřeby nejúspornější a investice za tisíce korun se vám nejvíce vyplatila?