Marty 05 - článkyJak na poštovní schránky pro rodinný dům?

Poštovní schránka je jedním z důležitých detailů každého domu, proto je důležité se před jejím pořízením zamyslet. Kromě toho, že si ji můžeme koupit, můžeme také projevit kreativitu a vyrobit si ji sami. Než učiníme tak nebo tak, je nutné se zamyslet, zda bude schránka zapuštěná do fasády, zazděná do sloupku nebo připevněná na sloupku či brance.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak dosáhnout omítky se vzhledem betonu?

V současné době jsou velice populární přírodní materiály. Ať už se jedná o dřevo, kámen nebo beton. Betonový vzhled není trendem jenom pro vnitřní stěny nebo fasády, ale také při vybírání dveří či jiného vybavení interiéru. Jedná se o speciální dekorativní omítku pro povrchové úpravy stěn interiérů a exteriérů, která dokonale napodobuje vzhled přírodního betonu v rozmanitých podobách. Na rozdíl od skutečných materiálů je toto řešení výrazně levnější, rychlejší s nižší hmotností, což ocení zejména ti, kteří mají nebo si plánují pořízení zateplovacího systému na svůj dům.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Co jsou screenové rolety?

Žaluzie nebo plastové rolety z venku, známe všichni, speciálním typem jsou však screenové rolety. Tento typ rolet se postupně rozšiřuje i do povědomí českých zákazníků. O co se tedy jedná?

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak na energeticky úsporný dům?

Jelikož jsou v současné době energie drahé, což je dáno nedostatkem zdrojů, snažíme se o budování energeticky úsporných domů. Aby dosáhl dům na označení energeticky úsporný, musí jeho spotřeba energií na vytápění činit maximálně 75 kWh na metr čtvereční za rok. Co všechno nám tedy pomůže reálně ušetřit na energiích? Nejideálnější jsou v současné době pasivní domy nebo tzv. nulové domy, které jsou však pro stavbu svépomocí těžko dosažitelné.

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek


Jak vybrat bezúdržbovou fasádu?

Stavíte dům nebo plánujete rekonstrukci? Pak se budete dost možná zabývat právě výběrem fasády, v současné uspěchané době jsou velmi oblíbené bezúdržbové fasády. 

Co jsou bezúdržbové fasády? 

Samozřejmě, že je z názvu zřejmé, že se jedná o fasády, které po celou dobu své životnosti nevyžadují údržbu. Nyní je však na trhu více druhů bezúdržbových fasád, kterou a podle čeho tedy zvolit?  

Zobrazit celý článek nebo zpět na začátek