Cena

Jak se počítá cena bez DPH

Výpočet ceny bez DPH se občas hodí každému a není vůbec složitý, pokud máte dostatek údajů k výpočtu. DPH je daň z přidané hodnoty a je jedním ze základních příjmů státního rozpočtu, uplatňuje se téměř ve všech službách i na všem zboží.

Co udělat pro vlastní bydlení?

Vlastní bydlení je sen každého. Celosvětová populace se rozděluje na dva tábory. Jeden tábor upřednostňuje bydlení v bytě, kdy odpadá starost o zahradu a starosti s domem spojené, pro druhou skupinu lidí je bydlení v bytě noční můrou a touží po rodinném domě se zahradou. Tak, či tak, nikomu se nechce investovat do cizího bydlení v podobě drahých nájmů, kdy veškeré opravy, rekonstrukce, nebo zútulnění, které provedete, jsou ve prospěch třetí osoby. Ovšem v dnešní době cesta k vlastnímu bydlení není až tak snadná. Cestu komplikují drahé hypotéky, ceny stavebních firem, materiálu a dlouhé čekají lhůty. Pokud i tak se rozhodnete pustit do realizace snu o vlastním bydlení, je důležité si zodpovědět několik otázek.

Ceny novostaveb

Kdo by nesnil o svém vlastním bydlení? Dosáhnout na ně bohužel rozhodně není v silách každého, přičemž se vyplatí sledovat bedlivě aktuální ceny novostaveb. V současnosti je možné sledovat zajímavý trend, kdy mnoho odborníků soudí, že ceny novostaveb dosáhly svého vrcholu a lidé již za ně více platit nebudou. Na následujících řádcích je několik užitečných tipů, které mohou přispět k zlevnění této investice.

Kolik stojí zaměření pozemku a budoucí novostavby?

Cenu zaměření pozemku i novostavby ovlivňuje řada faktorů, a to zásadním způsobem. Při výběru geodeta, který tento úkon vykoná, je však vhodné brát zřetel i na jiné ukazatele, než je jen nejnižší cena. Volbu by měly ovlivnit i termíny a lhůty, jeho vytíženost a samozřejmě také případné recenze.

Kde a za jakou cenu hledat pronájem v Brně, aby vás nikdo nenapálil?

Jak jsou na tom nájmy v Brně? Lze předpovídat jejich vývoj i jinak než z věštecké koule? Dozvíte se, zda raději počkat, nebo hledat nájem hned, aby nebyl dražší.

Kolik stojí koberec?

V dnešní době je na trhu nespočet druhů koberců, v zásadě se liší hlavně materiálem, ze kterých jsou koberce vyrobené, druhem podkladu nebo technikou výroby apod. Z tohoto důvodu je těžké odpovědět na otázku, kolik koberec stojí. Přinášíme rozdělení koberců s ohledem na cenovou kategorii.

Velký přehled cen drceného kameniva (klasické, designové..)

Drcené kamenivo je materiálem v hojné míře používaným při stavbách. Jak se dá využít a na kolik vás vlastně jeho nákup přijde?

Co vše má vliv na cenu bydlení?

Stěhujete-li se poprvé do vlastního bydlení, hlavním limitujícím faktorem na cestě za novým domovem bude zcela nepochybně cena. Co všechno má na ni vliv?

Kolik stojí litá podlaha?

Litá podlaha je moderním prvkem ve stavebnictví, umožňuje větší komfort , snazší provedení a má velmi dobré tepelné vlastnosti (minimum tepelných ztrát). Co si máme představit pod názvem litá podlaha? Je to směs vody, písku, chemických přísad a anhydritu (síran vápenatý), působící jako pojivo. V tomto článku se zaměříme především na cenu.

Kolik stojí beton?

Stavíte dům? Určitě vám nemusíme připomínat, že kvalitní základy a pevné podlahy jsou srdcem každého domu. Měly by být pevné jako skála, aby váš nový dům vydržel i několik desítek let. A k tomu se nejvíce hodí beton.

Za kolik se dá koupit koberec?

To není tak jednoduchá otázka, vždycky totiž záleží na tom, o jaký koberec se jedná a kde ho kupujete. Stejně jako u jiného zboží se také u koberců cena liší v závislosti na kvalitě a velikosti. Koberce můžete nakupovat ve specializovaných prodejnách, hobby marketech, ale také online v e-shopech. Závisí jen na vás, zda vám stačí popis prodávajícího, nebo zda si chcete na vybraný koberec fyzicky sáhnout a zjistit, jak se vám po něm bude chodit, případně i jak se vám na něm bude ležet.

Kolik stojí plynový kotel?

Výběr plynového kotle do rodinného domu či bytu není právě levnou záležitostí, ale jako u všeho, také u kotlů velmi záleží na tom, jaký typ kotle kupujete. A také na to, pro jaký účel kotel potřebujete.

CEMENT - důležitá složka betonových směsí!

Cement je anorganická látka, která vlivem hydratačních procesů a reakcí tuhne a tvrdne. Tento děj nastává po smíchání s vodou. Díky této schopnosti můžeme vyrábět různé betony s různými vlastnostmi. Více se o betonu můžete dočíst v článku: Co je beton?.

Dnes si povíme něco málo o samotném cementu (základním prvku betonových směsí a betonů).