Nátěry

Nátěr okapů - možnosti

Okapy jsou jednou z nejvíce zatěžovaných částí domů, které plní důležitou funkci a zároveň musí mít vysokou odolnost vůči nepříznivým podmínkám. Zaslouží si naši pravidelnou péči a údržbu.

Jak často natírat kovový nebo dřevěný plot?

O ploty je důležité se dobře postarat, pravidelná údržba i nátěr pomohou zvýšit životnost plotu o několik let. Jak často ploty natírat většinou záleží na celkové kvalitě plotu, nátěru, který byl použit i pečlivosti jeho nanášení. Existují ale obecná doporučení, která se vám budou hodit.

Péče o nábytek z exotického dřeva

Máte doma nábytek z exotického dřeva? Přemýšlíte, jestli vyžaduje speciální péči? Když budete o tento originální nábytek pečovat pečlivě, nábytek bude nejen svěže vypadat, ale dlouhá vám i vydrží. Přečtěte si tipy, jak o nábytek pečovat, ať už ho máte v bytě nebo na zahradě.

Obnova nátěru pozinkovaného plechu

Pozinkovaný plech má zvýšenou ochranu proti korozi. Zinek se na něj nanáší galvanicky, nástřikem nebo ponorem. Uplatnění nacházejí pozinkované plechy na mnoha místech. Asi nejčastěji se z tohoto materiálu vyrábí okapový systém či střechy. Čím takový plech natřít?

Jak natřít betonový bazén? Postup, druhy barev apod.

Pravidelná údržba betonového bazénu je důležitá nejen pro estetický vzhled, ale i bezpečnost. Nenatřený beton po namočení klouže a o praskliny se můžete poranit. Betonový bazén, ať už nový nebo starší, si zvládnete natřít i sami. Jen je potřeba dodržet postupy i v závislosti na aktuálních klimatických podmínkách. Každému nátěru by měla předcházet příprava plochy tak, abyste dosáhli jednolitého povrchu.

Jak obnovit nátěr na verandě?

Nic netrvá věčně, vše má svou životnost. Na jedné straně je to smutné, na straně druhé je to výhoda. Staré, dosluhující věci se mohou opravit, omladit, restaurovat, revitalizovat. Potřebujeme představivost, chuť do práce a vědět jak na to.

OCHRANA DŘEVA - Jak správně impregnovat dřevo, aby vydrželo 25 let?

Dřevo je jedním z nejobvyklejších, nejtradičnějších, ale také nejvíce náchylných stavebních materiálů. Pokud si postavíte dřevěnou terasu, altán nebo třeba celou chatu, počítejte s tím, že se o něj budete muset starat, snadno totiž podlého degradaci. Vadí mu vlhkost, mráz, horko i přímé sluneční záření, přičemž ho mohou poškozovat i houby, plísně nebo hmyz (především červotoči nebo mravenci). Chcete-li životnost dřeva výrazně prodloužit, pomůže vám impregnace a dodržení některých základních stavbařských pravidel.

Návod, jak natřít starý rezavý plot

Čeká to každého z nás, kdo vlastní dům, zahradu nebo jiný pozemek... Ať už máme dřevěný plot nebo kovový, údržba je tak jako tak nutná a nevyhnutelná, jelikož dřevo i kov se časem vlivem počasí a stáří opotřebuje. Poté spíše záleží na tom, zda se rozhodneme plot opravit, natřít nebo úplně vyměnit...

Jak odstranit staré nátěry louhem?

Pro odstranění starého nátěru lze využít hned několik typů louhů. Které to jsou a jak na správné použití?

Postup natírání olejovou lazurou

O dřevo je třeba pečovat. Výborně Vám k tomu poslouží olejové lazury. Poskytnou dřevu tolik potřebnou ochranu, prodlouží jeho životnost a přitom zachovají jeho přirozenou, krásnou strukturu!

Jak ochránit dřevo před slunečními paprsky?

Dříve stačilo dřevěná prkna obytné chýše natřít volskou krví a ochrana proti slunci i nezvaným hostům byla zajištěna. Dnes však chceme svá obydlí i svůj dřevěný nábytek chránit především proti výkyvům počasí jaksi odborněji. Pojďme se nyní podívat, jaké máme možnosti, pokud chceme ochránit dřevo před slunečními paprsky.

Jak odstranit staré nátěry?

Starou barvu v několika vrstvách je vždy lepší odstranit, než když se ji snažíte přetřít. Nátěr na obnoveném povrchu je hezčí a vydrží delší dobu.

Venkovní nátěry na podbití střechy

Dřevo patří mezi nejstarší stavební materiály. Má všestranné využití, skvěle se renovuje a především lahodí oku i po designové stránce. Jeho podmanivost si získala celou řadu příznivců. Svou hlavní roli nalézá jak ve vnitřních, tak i venkovních prostorách.

Vyrábí se z něho prvotřídní nábytek, oblíbené hračky nebo fasádní dekorace a o té bude dnešní článek. Především pak si prozradíme vše o venkovních nátěrech.