Barvy

Jak na rustikální stůl

Návod vám pomůže při realizaci stolu s rustikálním vzhledem. Základním předpokladem pro úspěšné dokončení projektu je kvalitní příprava, nákup kvalitního dřeva, barev a nástrojů. Rustikální stůl má obvykle charakteristický vzhled, který zdůrazňuje přírodní a tradiční prvky.

Jak barevně vyladit svůj byt

Barvy v bytě mají obrovský vliv na atmosféru a náladu, kterou v něm cítíme. Správná kombinace barev může zvýraznit interiér a zlepšit jeho estetiku, zatímco špatná volba barev může působit chaoticky a neuspokojivě.

Jak spočítat: kolik potřebuji barvy na malování

Pro správný výpočet objemu barvy na malování, musíte znát rozměry prostoru, který budete malovat, respektive celkovou plochu určenou k malování. Důležité je nezapomenout započítat počet nanášených vrstev barvy. Pokud malujete interiér, tak je nutné do výpočtu zahrnout i strop.

Jak namíchat zelenou barvu?

I když jsou v současnosti ve většině obchodů s barvami takzvaná míchací centra, která jsou schopná připravit vám oblíbenou barvu v jednom z tisíců odstínů, z nejrůznějších důvodů můžete chtít si namíchat barvu sami. Třeba když chcete trefit stejný odstín, jako už má nějaký kus nábytku u vás doma. Lidské oko rozeznává kolem milionu barevných tónů a to vám nenabídnou v žádném obchodě. Druhým důvodem je, že profesionální míchací centra, případně míchací stroje, které obsluhují zákazníci sami, nemusí mít značku či konzistenci barvy, která vám vyhovuje.

Jak namíchat khaki barvu?

Byly doby, kdy khaki barva nebyla právě oblíbená. Byla tehdy totiž symbolem povinné vojenské služby, tedy roku i dvou, kdy mladí muži téměř žádnou jinou barvu neznali.  Částečně jí rehabilitovali trampové, kteří měli své usárny a parky taky v khaki odstínech.

Jak odstranit skvrny od barvy? Z kovu, ze dřeva nebo stěn.

Známe to všichni. Když se maluje, je všude nepořádek. I když všechno vystěhujete, převléknete se, zakryjete igelitem nebo čímkoli jiným, občas prostě neohlídáte všechno a stane se, že troška barvy někam ukápne. A už je nadělení. Žádná situace ovšem není neřešitelná. Barva se dá odstranit. Jak na kterou vyzrát? Pojďme se na to podívat!

Jak namíchat tyrkysovou barvu?

Tyrkysová patří k velmi oblíbeným barvám jak při malování stěn, tak třeba při renovaci nábytku nebo vyrábění nějaké recy-věci. Používá se i na tapetách, dekoračních textiliích a mnoha dalších věcech. Efektní je také bižuterie, kabelky či boty v tyrkysově modré, ale to si asi většina z nás doma vyrábět nebude.

Jak malovat akrylovými barvami?

Akrylové barvy jsou založené na vodní bázi a vyrábějí se ze syntetické pryskyřice a směsi pigmentů. K jejich ředění a vymývání štětců potřebujete jen vodu. Rychle usychají, po zaschnutí se neotírají a jsou odolné proti vodě.

Jak vypadá okrová barva?

Okr - je zemitý pigment žluté až červené barvy (druh jílu s různým obsahem oxidu železa). Odtud je také odvozen název pro okrovou barvu. 

Jak namíchat modrou barvu?

Všude kolem nás je plno barev. Potěší nás pestré květy v ranních paprscích slunce, uchvátí velkolepá podívaná na paletu oranžových a červených mraků při západu slunce, ponoříme se do melancholické nálady při pohledu na šedomodré odstíny vodní hladiny pod zataženou oblohou. Každý máme své oblíbené barevné kombinace. Abychom však dokázali lépe vyjádřit atmosféru obrazu, měli bychom se alespoň v základech seznámit s teorií barev, jejich vztahy a působením.

Jak vymalovat pokoj? - volba barvy

Psychologie barev je mocná a dobře to ví i náš interiér. Až se příště chopíte válečku s tím, že jdete malovat, zkuste přemýšlet trochu hlouběji o tom, jak na vás barvy působí, než jen z hlediska toho, že milujete žlutou a zelená vám připomíná operační sál.

Jak odstranit syntetickou barvu ze dřeva?

Starý nábytek postupem času oprýskává, barva se loupe nebo už je dokonce zcela nepoužitelná. Je na čase opatřit dřevěnou plochu novým, pěkným nátěrem. Je však třeba se zbavit nátěru starého a nábytek kvalitně ošetřit. Vždy je třeba pečlivě zvážit účel, pro který má ošetřovaný kus dřeva sloužit. Jistě budeme jiným způsobem čistit nátěr na historických židlích a jinak na venkovní houpačce pro děti. Ať tak či tak, poradíme vám, jak na to!

Jak správně naředit barvu?

Obyčejnému interiéru dodají tu správnou domácí atmosféru teprve detaily. Mezi ně patří i využití barev. Ať už vás stávající vzhled vašeho domova nebaví nebo potřebuje jen drobně oživit. Rozhodli jste se, že místo pozvánky pro zkušeného řemeslníka, to zkusíte jednoduše osobně? Před započetím samotného kouzlení s barvami je potřeba příprava v podobě ředění barvy. Jak na to správně a na jaká úskalí možná narazíte?

Jak namíchat vínovou barvu?

Pojďte si dát víno. Ne, nebudeme rozlévat alkoholické nápoje, takže nezletilí čtenáři rozhodně nemusejí utíkat. My dnes budeme mluvit o vínové barvě. Věděli jste, že Marsala není jen italské město a od něj odvozený nápoj? Je to taky barva. A mimochodem – vládla loňskému roku. Alespoň podle americké společnosti Pantone.

Jak se míchají barvy?

Základy míchání barev, ač se to možná nezdá, známe všichni. A to už od dob, kdy jsme si ještě skoro neuměli sami zavázat tkaničky. Že smísením modré a červené vznikne fialová, to jste pochopili už ve školce, kdy jste štětcem kreslili první neumělé tahy. Picasso se z vás možná věkem nestal, ale barevná teorie na zajímavosti neztrácí ani pro odrostlejší.

Jak vybrat vířivku dle barvy?

Hlavním parametrem, podle kterého bychom měli vířivku vybírat, jistě není barva. Nicméně poté, co o jejím typu máme jasno, přichází na řadu právě barevné provedení. My si řekneme, jaké výhody z určitých barev plynou a jaké naopak ne.

Slaďte svůj interiér do jedné barvy

Všichni se určitě shodneme, že vzhled interiéru je důležitý. Odráží se od něj naše nálada, ovlivňuje naši chuť do života a také nás podle něj hodnotí návštěva. Jednou z možností, jak svůj interiér zkvalitnit a vylepšit, je sladit ho do jedné barvy. V článku si řekneme 3 základní barevné variace.