Pozemek pro stavbu domu

Jaká je propustnost jílovité půdy?

Zakládání staveb vyžaduje podrobnou znalost podloží, aby bylo možné provést základy tak, aby dům zůstal dlouhodobě stabilní. Problémy spojené s propustností půdy mohou mít negativní vliv především na nerovnoměrné sedání případné smršťování vlivem bobtnání a vysýchání. Způsob, jakým je řešena základová konstrukce je tak velmi závislý na typu podloží.

Jak na zasíťování pozemku?

Soukromá výstavba, ať už jejím výsledkem bude rodinný domek nebo jiný obytný prostor, začíná vždy výběrem pozemku. Pokud naleznete vyhovující pozemek, jeho cena se bude odvíjet od několika faktorů, které kromě lokality a velikosti budou zahrnovat také zasíťování, tzn. přivedení základních energetických rozvodů. Pozemky se prodávají v obou variantách, jako zasíťované i nezasíťované, je-li kupovaná nemovitost již k výstavbě připravena, obvykle má inženýrské sítě na hranici pozemku již přivedeny, u nezasíťovaných pozemků je pak zahájení stavby o to složitější, jelikož jak přístup k vodě, tak k elektřině je potřeba prakticky již poté, co je položena základová deska.

Optimální velikost pozemku pro stavbu domu

Stavba rodinného domu je životním krokem a rozhodnutím, které nás bude provázet nejspíše po zbytek našeho života. Proto bychom měli velmi dobře zvažovat, kde a jaký dům si postavit. A jedním ze zcela zásadních kritérií, kterým se musíme zabývat, je optimální velikost pozemku pro stavbu domu. Pojďme se tedy podívat na to, co nás dovede k ideální volbě.

Pozemek jako výhodná investice

Pozemek - část zemského povrchu s možností různého využití, avšak takového, který se řídí územním plánem daného místa.

Majitelé pozemků mají různé názory - někteří se jich zbavují okamžitě za účelem zisku, jiní naopak šetří pro další generace v rodině nebo kupují další za vidiny výhodné investice. Která z variant je však správně? Vlastnit či zakoupit pozemek je vlastně ideální i bezpečná investice do naší budoucnosti i budoucnosti našich potomků. Můžeme si být jisti, že naše peníze budou uloženy bezpečně a zároveň v případě potřeby hotovosti můžeme pozemek kdykoliv prodat s jistým ziskem.

Jak udělat ze zahrady stavební pozemek?

Přišla chvíle, kdy jste se rozhodli změnit zahradu na stavební pozemek. Jednoduše chcete stavět a získat nové větší a lepší vysněné bydlení pro rodinu. Důležité je vlastnit pozemek, na kterém můžete stavět. Většinou nestačí jen údaje získané z katastru nemovitostí, protože tento úřad eviduje pouze základní informace o pozemku a jeho druhu. A co tedy dělat, když jste zjistili, že pozemek je zahradou a ne stavební parcelou? Právě to se od nás dozvíte.

Který pozemek je nejvhodnější pro stavbu domu?

Pokud se rozhodnete postavit si vlastní vysněný dům, musíte v první řadě zvážit, kde. A protože dům není krátkodobá investice, je třeba si vše dobře promyslet a volit nejen kvalitní architektonický návrh, ale také si vybrat vhodné místo pro váš nový dům. Co byste měli sledovat a čeho si všímat, abyste se při výběru parcely nespletli?

Jak získat nejlepší stavební pozemek?

Jednoduše řečeno – velmi těžko. Samozřejmě záleží na lokalitě a vašich finančních možnostech, ale skutečně stavební pozemek je úzkoprofilové zboží v podstatě v každé aspoň trochu atraktivní obci po celé republice, zvlášť pokud ho chcete ve starší zástavbě a ne mezi parcelami, které jsou si podobné jako vejce vejci. A většinou pak i domy na nich. Za originalitu v jakémkoli smyslu toho slova si připlatíte.

Jak koupit pozemek?

Zatoužili jste po vlastním bydlení a chystáte se začít stavět? Pak musíte mít samozřejmě v první řadě kde. Čeká vás nejprve koupě pozemku. Jak postupovat a na co si dát pozor?

Jak vyřešit přístup na pozemek?

Byli jste zvyklí, že se na svůj pozemek dostanete jaksi samozřejmě, protože máte chápavého souseda, který vám v ničem podobném nebrání? Vězte, že stačí drobný konflikt, který přeroste v otevřenou sousedskou válku, a vy můžete mít velký problém! Proto se jistě vyplatí dopředu vědět, jakým způsobem se můžete v okamžiku, kdy vám bude bráněno v přístupu na pozemek, bránit!

Jak upravit svažitý pozemek?

Pozemky ve svahu jsou problémem a výzvou zároveň. Dají se upravit naprosto klasickým způsobem, ale také způsobem mnohem složitějším. Záleží na konkrétních půdních podmínkách, na orientaci vzhledem ke světovým stranám, na výši možné investice do výsadby, případně na přítomnosti vodního zdroje.

Vyhledávání

Aktuální články