Úvod  ›  Seznam štítků  ›   ›   › 

Pozemek jako výhodná investice

  

Pozemek - část zemského povrchu s možností různého využití, avšak takového, který se řídí územním plánem daného místa.

Majitelé pozemků mají různé názory - někteří se jich zbavují okamžitě za účelem zisku, jiní naopak šetří pro další generace v rodině nebo kupují další za vidiny výhodné investice. Která z variant je však správně? Vlastnit či zakoupit pozemek je vlastně ideální i bezpečná investice do naší budoucnosti i budoucnosti našich potomků. Můžeme si být jisti, že naše peníze budou uloženy bezpečně a zároveň v případě potřeby hotovosti můžeme pozemek kdykoliv prodat s jistým ziskem.

Koupě pozemku nejen v případě stavby, ale i pro naší budoucnost

Takový pozemek nemusíme vyloženě kupovat jen v případě, že se chystáme stavět nemovitost v dohledné době, ale naopak i v případě, že se nám naskytne výhodná koupě. Neotálejme a zakupme parcelu, i když zrovna nevíme, co se s ní později bude dít, k jakému účelu jí nakonec využijeme. Jedno je totiž jisté, ceny pozemků rapidně rok od roka stoupají, poptávka taktéž a nabídek naopak ubývá...

Nejideálnější pozemek k investici - s dobrou občanskou dostupností

Nejrychleji se prodávají samozřejmě takové pozemky, které jsou nejlépe situovány v místech s dobrou občanskou dostupností - v blízkosti škol, obchodů, dopravních spojení, ale zároveň i nedaleko přírody, tady se tedy investice vyplatí nejvíce.

Investujme, ale buďme obezřetní, zároveň se informujme 

V případě, že se rozhodneme investovat do pozemku, ale zrovna není lukrativní stavební parcela v nabídce, není až tak od věci, abychom se podívali i po pozemcích, které jsou nyní vedeny jako zemědělská půda. Zde nás může překvapit výborná cenová nabídka, je však potřeba si předem zjistit, zda v budoucnu bude možnost změny územního plánu v dané obci. Jedině tak se nám investice opravdu vyplatí.

Cena pozemku může růst, ale i klesat

Cena daného pozemku se může dennodenně měnit - růst i naopak klesat. Vše totiž záleží na jeho okolní vybavenosti. Cena vzroste v případě výstavby nových zdrojů v okolí, např. obchodů, autobusových zastávek, školy, parku apod. Naopak pokles ceny můžeme zaznamenat v případě výstavby nové silnice, skladů atd. v takové blízkosti, že je možné narušit náš denní i noční život…

Hlavní důvody, proč se investice do pozemku vyplatí

  • investice do pozemku znamená bezpečné uložení peněz
  • pozemek nelze jakkoliv zničit
  • ceny pozemků rostou k výhodnému zhodnocení peněz
  • jistota peněz - v případě potřeby pozemek lze prodat
  • pozemek je nositel vysoké ceny
  • pozemek nemusíme prodat celý, lze klidně i jeho část, za účelem výdělku i zároveň ponechání části půdy

Podobnou investicí, i když s možnou delší prodejní dobou, může být také investice do nemovitosti.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (2 hlasy)

Související články