Nábytek

Jak na rustikální stůl

Návod vám pomůže při realizaci stolu s rustikálním vzhledem. Základním předpokladem pro úspěšné dokončení projektu je kvalitní příprava, nákup kvalitního dřeva, barev a nástrojů. Rustikální stůl má obvykle charakteristický vzhled, který zdůrazňuje přírodní a tradiční prvky.

Co dělat se zažloutlým nábytkem?

Pořizovali jste si bílý nábytek, ale barva už není, co bývala. Nábytek je spíše nažloutlý a máte obavy, že jej už nevyčistíte. Možná vás překvapí, že i nažloutlý nábytek může být zase krásně bílý. Než poběžíte pro nový nábytek, vyzkoušejte naše tipy na různá čistidla na čištění zažloutlého nábytku. 

Čištění zahradního nábytku

Pravidelná údržba a péče o zahradní nábytek prodlužuje jeho životnost. Obzvlášť důležitá je u některých druhů materiálu a také před začátkem sezóny. Jak na čištění zahradního nábytku podle druhu materiálu?

Péče o nábytek z exotického dřeva

Máte doma nábytek z exotického dřeva? Přemýšlíte, jestli vyžaduje speciální péči? Když budete o tento originální nábytek pečovat pečlivě, nábytek bude nejen svěže vypadat, ale dlouhá vám i vydrží. Přečtěte si tipy, jak o nábytek pečovat, ať už ho máte v bytě nebo na zahradě.

Jak zvýšit komfort bydlení

Přemýšlíte, jak se cítit doma komforněji? Máme pro vás tipy pro nejrůznější části domácnosti, které vám pomohou se cítit lépe. Některé tipy můžete začít dělat hned, na jiné myslete, až budete pořizovat nové vybavení do domácnosti.

Jak odstranit zápach z čalouněného nábytku

Potřebujete se zbavit nechutného zápachu na vašem čalouněném nábytku? Nechejte se inspirovat lidmi, kteří řešili stejný problém jako vy. Přečtěte si zkušenosti ostatních a odstraňte konečně ten hrozný pach!

Jak správně vybrat stůl na terasu?

Když začnou sluneční paprsky hřát, náš život se z bytů a domů přesune na zahrady a terasy. Není nic příjemnějšího než si dát oběd či večeři na čerstvém vzduchu, nebo se k pořádnému stolu na terase posadit s přáteli na šálek kávy. Ale jaký stůl by to měl být? Parametrů pro výběr je víc.

Jak opravit poškrábaný nábytek?

Nábytek má tu nepříjemnou vlastnost, že i při sebevětší opatrnosti se na něm tu a tam objeví škrábance či jiná drobná poškození. Pokud máte doma děti, je to jen otázkou času. Většinou se to povede na místě, které je viditelné na první pohled. Ale to není důvod k nákupu nového nábytku, škrábance se dají opravit.

Jak vybrat sedací soupravu?

Ať už podléháte moderním trendům, myslíte ekonomicky, nebo jen máte rádi pořádný klasický kus nábytku, bez sedací soupravy se nejspíš neobejdete. V řadě bytů je sedací souprava dominantním bytovým prvkem. Na sedačce odpočíváme, lenošíme, spíme, jíme a děláme i mnoho jiného. Proto je důležité vybrat si tu správnou.

Jak uříznout skleněnou láhev?

Skleněnou láhev můžete rozřezat několika způsoby, které můžete zvolit podle své zručnosti i požadovaného výsledku. Vhodnější jsou tlustostěnné lahve, které vydrží bez narušení i pokud se objeví praskliny. Pro větší bezpečnost je lepší si vzít ochranné rukavice a řezání vám usnadní i úplné odstranění viněty.

Jak vyrobit stínítko na lampu?

Pokud nemůžete najít vhodné stínidlo na lampu, který by barevně doplňovalo styl vašeho interiéru, není nic lehčího, než si ho vyrobit. Pokud jste jen trochu zruční, věřte, že se nejedná o nic složitého a zabere vám to jen chvíli.

6+1 důvodů, proč si pořídit nábytek z masivu

Cílem útulného domova je klid, pohoda a harmonie všech, kteří v daném domě nebo bytě bydlí. Ve svém domově se každý chce cítit dobře, co dobře přímo královsky. Proto si někdo pořizuje saténové závěsy, jiný žlutého kanárka a někdo ujíždí na nábytku z masivu. A že je to jízda!

Jak na čalounění židle - krok za krokem

Očalounění židle doma? Není nic jednoduššího – poradíme, jak na to!

Vaše oblíbená židle ztratila svůj někdejší lesk, vůni novoty, a ač její dřevěné konstrukci patina času sluší, samotné sedátko s omšelým potahem spíše nasvědčuje, že by bylo potřeba zakoupit nový kousek sedacího nábytku?

Nebo se Vám již stávající poduška židle nelíbí a toužíte po malé změně a ozvláštnění interiéru? Ať je to tak či tak, rozhodně se staršího kousku sedacího nábytku nezbavujte, díky jednomu odpoledni totiž můžete ze své židle vyrobit nový, vkusný a ozvláštňující prvek pokoje. A jak na to? No samozřejmě skrze očalounění!