Nábytek

7 praktických rad při výběru nočních stolků

Většina lidí hledí na noční stolky jako na zanedbatelnou součást vybavení jejich ložnice, kterému netřeba věnovat kdovíjakou pozornost. Možná ani vy jejich přítomnost mnohdy nevnímáte, možná je dokonce považujete za samozřejmost. Ať tak či onak – noční stolek představuje šikovný doplněk, který svědomitě plní nejen celu řadu praktických funkcí, ale nezapomíná ani na funkci estetickou a stává se tak ozdobou vaší ložnice.

Vybíráme odkládací stolky - ložnice, pokojík a pracovna

Při zařizování interiéru se řídíme svým estetickým citem, potřebami, praktičností, vybíráme nábytek, textilie a doplňky podle svého vkusu, stylu bydlení, občas i podle finančních možností. Zcela přirozené je, že u každého je tomu jinak, avšak nejdůležitějším se jeví výsledek jako celek, jímž je bezesporu příjemný, útulný, klidný a bezpečný domov, ve kterém se bude všem dobře žít. Proto i maličkost zde hraje svoji roli, byť by se jednalo třeba jenom o botník, svítidla či konferenční stolek.

Dřevěné noční stolky z masivu nebo z lamina?

Noční stolek má u své postele každý z nás. Využíváme ho k odložení brýlí, stejně jako třeba knihy, nebo jako praktický prostor na lampičku a budík. Výběr takového nočního stolku však nemusí být nic jednoduchého. Pokud pomineme velikost a design, je třeba zaměřit se i na jeho materiál. A jelikož mezi dva nejoblíbenější patří lamino a masiv, podíváme se, jak jaká mají specifika a v čem mohou být dobrou volbou.

Z čeho a jak se vyrábí noční stolky?

Noční stolky jsou dnes nedílnou součástí našich ložnic, stejně jako jsou nedílnou součástí dětských pokojů, nebo dalších míst, kde spíme. Jejich praktické využití je zcela jasné – poskytnout nám dokonalý odkládací prostor pro brýle, knihu, budík, nebo pomocí lampičky na nich postavené zajišťujeme intimnější osvětlení místnosti.

Noční stoleček k postýlce v dětském pokoji

Co potřebují vaši nejmenší? - Při zařizování bytu je třeba myslet na všechny, kteří budou pospolitě společné prostory obývat. Soukromí nalezne každý jednotlivec ve svém osobním teritoriu, rodiče ve svých pracovnách a ložnicích, děti v dětských pokojíčcích či studovnách. O tom, čím tyto místnosti vybavit a jak je zútulnit, už bylo hodně napsáno, avšak představa každého jednotlivce je čistě individuální. Pravdou je, že náš osobní prostor by měl maximálně vycházet vstříc našich potřebám, přáním, požadavkům. Jenom tak se každému bude doma líbit a bude se tam rád navracet…

Jak odstranit zápach z čalouněného nábytku

Potřebujete se zbavit nechutného zápachu na vašem čalouněném nábytku? Nechejte se inspirovat lidmi, kteří řešili stejný problém jako vy. Přečtěte si zkušenosti ostatních a odstraňte konečně ten hrozný pach!

Jak správně vybrat stůl na terasu?

Když začnou sluneční paprsky hřát, náš život se z bytů a domů přesune na zahrady a terasy. Není nic příjemnějšího než si dát oběd či večeři na čerstvém vzduchu, nebo se k pořádnému stolu na terase posadit s přáteli na šálek kávy. Ale jaký stůl by to měl být? Parametrů pro výběr je víc.

Jak opravit poškrábaný nábytek?

Nábytek má tu nepříjemnou vlastnost, že i při sebevětší opatrnosti se na něm tu a tam objeví škrábance či jiná drobná poškození. Pokud máte doma děti, je to jen otázkou času. Většinou se to povede na místě, které je viditelné na první pohled. Ale to není důvod k nákupu nového nábytku, škrábance se dají opravit.

Jak vybrat sedací soupravu?

Ať už podléháte moderním trendům, myslíte ekonomicky, nebo jen máte rádi pořádný klasický kus nábytku, bez sedací soupravy se nejspíš neobejdete. V řadě bytů je sedací souprava dominantním bytovým prvkem. Na sedačce odpočíváme, lenošíme, spíme, jíme a děláme i mnoho jiného. Proto je důležité vybrat si tu správnou.

Jak uříznout skleněnou láhev?

Skleněnou láhev můžete rozřezat několika způsoby, které můžete zvolit podle své zručnosti i požadovaného výsledku. Vhodnější jsou tlustostěnné lahve, které vydrží bez narušení i pokud se objeví praskliny. Pro větší bezpečnost je lepší si vzít ochranné rukavice a řezání vám usnadní i úplné odstranění viněty.

Jak vyrobit stínítko na lampu?

Pokud nemůžete najít vhodné stínidlo na lampu, který by barevně doplňovalo styl vašeho interiéru, není nic lehčího, než si ho vyrobit. Pokud jste jen trochu zruční, věřte, že se nejedná o nic složitého a zabere vám to jen chvíli.

6+1 důvodů, proč si pořídit nábytek z masivu

Cílem útulného domova je klid, pohoda a harmonie všech, kteří v daném domě nebo bytě bydlí. Ve svém domově se každý chce cítit dobře, co dobře přímo královsky. Proto si někdo pořizuje saténové závěsy, jiný žlutého kanárka a někdo ujíždí na nábytku z masivu. A že je to jízda!

Jak na čalounění židle - krok za krokem

Očalounění židle doma? Není nic jednoduššího – poradíme, jak na to!

Vaše oblíbená židle ztratila svůj někdejší lesk, vůni novoty, a ač její dřevěné konstrukci patina času sluší, samotné sedátko s omšelým potahem spíše nasvědčuje, že by bylo potřeba zakoupit nový kousek sedacího nábytku?

Nebo se Vám již stávající poduška židle nelíbí a toužíte po malé změně a ozvláštnění interiéru? Ať je to tak či tak, rozhodně se staršího kousku sedacího nábytku nezbavujte, díky jednomu odpoledni totiž můžete ze své židle vyrobit nový, vkusný a ozvláštňující prvek pokoje. A jak na to? No samozřejmě skrze očalounění!