Úklid

Jak na efektivní odklízení sněhu?

Zaskočila vás silná sněhová nadílka a hledáte způsob, jak efektivně uklidit příjezdovou cestu, chodník a další součásti vašeho pozemku? Hlavně v případě, kdy téměř hned po odklizení sníh znovu napadá, se mohou hodit následující rady a tipy, s jejichž pomocí zvládnete odklizení rychle a efektivně bez poměrně velké námahy.

Jak se zbavit prachu v domácnosti.

Žít ve zdravé domácnosti je velmi důležité. Problémem jsou vysoké i nízké teploty, neoptimální vlhkost, stejně jako to může být i prašnost. Na tu se zaměříme. Jak se zbavit prachu v domácnosti? Toto jsou rady, které fungují.

Jak na seřízení a údržbu plastových oken po záruce?

Plastová okna potřebují k tomu, aby nám mohla dlouho sloužit, pravidelnou údržbu. Ta obnáší jednak jejich seřizování a jednak i čištění a promazávání. Na které zásady bychom tedy měli dbát?

Jak nejlépe umýt okna?

Mytí oken nepatří mezi nejpopulárnější lidské činnosti. Jedna kamarádka dokonce říká, že okna se myjí až tehdy, když přes ně není vidět. Ale většina z nás to takhle extrémně nevidí. Jak tedy nejlépe umýt okna?  

Jak na čištění mikrovlnné trouby?

Mikrovlnná trouba patří k nepostradatelnému vybavení většiny českých a moravských domácností. Ať už v ní jídlo jen ohříváte, vaříte či dokonce pečete, dříve nebo později ji budete muset důkladně vyčistit.

Jak efektivně uklízet?

Uklízení je jedna z nejhorších domácích aktivit, protože je v podstatě nekonečné. Většina z nás uklízí způsobem, který jsme odkoukali od svých rodičů. Ale je to tak skutečně dobře? Abyste si čas, který musíte uklízením trávit, co nejvíce zkrátili, zkuste se zamyslet, zda právě váš způsob úklidu je efektivní. Možná vám pomůže pár tipů, jak na to.

Jak vyčistit rychlovarnou konvici?

Rychlovarné konvice provázejí rána skoro v každé domácnosti, ale používáme je často a rádi i jindy. Protože ale na většině území České republiky je středně tvrdá nebo tvrdá voda, většina z nás má také jeden problém – vodní kámen v konvici. Pokud se neřeší, může to skončit i poruchou topného tělesa. A to při ceně dnešních oprav většinou znamená koupi konvice nové. Takže čas od času musíme konvici vyčistit. Cesta jsou na to dvě – chemie, nebo domácí prostředky.

Jak odstranit zaschlou spárovací hmotu?

Jakmile spárovací hmota úplně zaschne, je velmi těžké její zbytky odstranit z kachliček. Možná byste zaschlou hmotu nejradši odstranili oškrábáním pomocí kovového nástroje, ale to může dlaždičky poškodit. Místo toho existují šetrnější způsoby.