Úklid

Tipy, co dělat se starým kobercem

Předělání starého pokoje vyžaduje nejen nákup nového vybavení, jako je třeba koberec, musíte i vědět, jak se starým kobercem naložit. Přečtěte se tipy, jak se starého koberce zbavit nebo jak ho ještě využít. 

Kam v paneláku umístit sportovní věci?

Panelový byt je relativně běžné bydlení, v bytových domech žije dokonce více jak polovina z nás. Byty jsou velmi praktickou a pohodlnou možností bydlení. Nevýhodou bytů ale může být úložný prostor, obzvlášť pokud rádi sportujete a potřebujete někam uložit kolo, lyže, brusle nebo dokonce běžky. Mrkněte na naše tipy a vyberte, která možnost se pro vás hodí nejvíce. 

Co dělat se zažloutlým nábytkem?

Pořizovali jste si bílý nábytek, ale barva už není, co bývala. Nábytek je spíše nažloutlý a máte obavy, že jej už nevyčistíte. Možná vás překvapí, že i nažloutlý nábytek může být zase krásně bílý. Než poběžíte pro nový nábytek, vyzkoušejte naše tipy na různá čistidla na čištění zažloutlého nábytku. 

Jak se odhodlat vyházet nepotřebné věci z bytu

Vyhazování nepotřebných věcí z bytu může být pro mnoho lidí obtížným úkolem. Může to být kvůli emocionálnímu připoutání k určitým věcem nebo z důvodu, že se bojí, že něco budou potřebovat v budoucnu.

Úklid: jak udržovat lesklou kuchyň

Mít čistou a  stále lesklou kuchyň by si přál každý. Krásný vzhled ale také vyžaduje kvalitní a pravidelnou péči. Mrkněte nejprve, čemu při úklidu se vyvarovat, a pak na postupy, které vám pomohou udržet vaši kuchyň stále lesklou. 

Jak udržovat pískové hřiště pro děti

Máte na zahradě pískové hřiště, které nevíte, jak udržovat? Správná údržba pískového hřiště je důležitá nejen pro bezpečnost dětí, ale také kvůli hygieně. Jakmile budete vědět, na co si dát pozot, je údržba pískoviště hračka a děti si mohou zase nerušeně hrát.

Zkušenost s úklidem špinavých vnitřních žaluzií

Jednou z nejméně příjemných domácích prací je čištění vnitřních žaluzií. I v sebepravidelněji uklízené domácnosti se na žaluziích usazuje prach a v kuchyni i mastnota. Hodně lidí čištění žaluzií odkládá, protože i s použitím speciálních pomocníků je to piplavá práce. Odklady ale znamenají větší znečištění a tím i víc práce. Měli byste to udělat minimálně ve chvíli, kdy myjete okna, jinak se nečistoty z žaluzií budou při jejich zatahování či roztahování usazovat na čistých oknech.

10 tipů, jak se nenadřít při úklidu rodinného domu

Přijde vám těžké uklidit si v domě? Rodinné domy jsou mnohem rozsáhlejší než byty v panelových domech. Nezřídkakdy se stane, že na uklízení nemáte chuť, jelikož si představujete množství práce, kterou musíte zvládnout. S našimi tipy na snadný úklid rodinného domu změníte názor.

Jak na efektivní odklízení sněhu?

Zaskočila vás silná sněhová nadílka a hledáte způsob, jak efektivně uklidit příjezdovou cestu, chodník a další součásti vašeho pozemku? Hlavně v případě, kdy téměř hned po odklizení sníh znovu napadá, se mohou hodit následující rady a tipy, s jejichž pomocí zvládnete odklizení rychle a efektivně bez poměrně velké námahy.

Jak se zbavit prachu v domácnosti.

Žít ve zdravé domácnosti je velmi důležité. Problémem jsou vysoké i nízké teploty, neoptimální vlhkost, stejně jako to může být i prašnost. Na tu se zaměříme. Jak se zbavit prachu v domácnosti? Toto jsou rady, které fungují.

Jak na seřízení a údržbu plastových oken po záruce?

Plastová okna potřebují k tomu, aby nám mohla dlouho sloužit, pravidelnou údržbu. Ta obnáší jednak jejich seřizování a jednak i čištění a promazávání. Na které zásady bychom tedy měli dbát?

Jak nejlépe umýt okna?

Mytí oken nepatří mezi nejpopulárnější lidské činnosti. Jedna kamarádka dokonce říká, že okna se myjí až tehdy, když přes ně není vidět. Ale většina z nás to takhle extrémně nevidí. Jak tedy nejlépe umýt okna?  

Jak na čištění mikrovlnné trouby?

Mikrovlnná trouba patří k nepostradatelnému vybavení většiny českých a moravských domácností. Ať už v ní jídlo jen ohříváte, vaříte či dokonce pečete, dříve nebo později ji budete muset důkladně vyčistit.

Jak efektivně uklízet?

Uklízení je jedna z nejhorších domácích aktivit, protože je v podstatě nekonečné. Většina z nás uklízí způsobem, který jsme odkoukali od svých rodičů. Ale je to tak skutečně dobře? Abyste si čas, který musíte uklízením trávit, co nejvíce zkrátili, zkuste se zamyslet, zda právě váš způsob úklidu je efektivní. Možná vám pomůže pár tipů, jak na to.

Jak vyčistit rychlovarnou konvici?

Rychlovarné konvice provázejí rána skoro v každé domácnosti, ale používáme je často a rádi i jindy. Protože ale na většině území České republiky je středně tvrdá nebo tvrdá voda, většina z nás má také jeden problém – vodní kámen v konvici. Pokud se neřeší, může to skončit i poruchou topného tělesa. A to při ceně dnešních oprav většinou znamená koupi konvice nové. Takže čas od času musíme konvici vyčistit. Cesta jsou na to dvě – chemie, nebo domácí prostředky.

Jak odstranit zaschlou spárovací hmotu?

Jakmile spárovací hmota úplně zaschne, je velmi těžké její zbytky odstranit z kachliček. Možná byste zaschlou hmotu nejradši odstranili oškrábáním pomocí kovového nástroje, ale to může dlaždičky poškodit. Místo toho existují šetrnější způsoby.