Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Jak na čištění mikrovlnné trouby?

  

Mikrovlnná trouba patří k nepostradatelnému vybavení většiny českých a moravských domácností. Ať už v ní jídlo jen ohříváte, vaříte či dokonce pečete, dříve nebo později ji budete muset důkladně vyčistit.

Specializované prostředky na mikrovlnné trouby

Nejjednodušší, ale taky nejdražší je koupit si v drogerii, obchodu s elektrem nebo na internetu některý ze specializovaných prostředků na čištění mikrovlnných trub. Prodávají se jako roztok, jako sprej a dokonce i jako specializované čisticí ubrousky. V žádném případně ale na vnitřek mikrovlnky nepoužívejte písek či jiný abrazivní přípravek, mohl by mikrovnku nevratně poškodit. U všech chemických přípravků postupujte vždy přesně podle návodu.

Mikrovlnná trouba

CC: PublicDomainPicture

Domácí čisticí přípravky

Osvědčenými prostředky jsou ocet a citron, případně jejich kombinace ještě s něčím navíc.

  1. Roztok octa s vodou (polévková lžíce octa na klasický čtvrtlitrový hrnek vody) nalijte do vhodné misky a nechte v mikrovlnné troubě zapnuté na nejvyšší výkon asi 5 minut. Pozor, až budete chtít misku vyjmout, bude hodně horká. Octovými párami narušený film z nečistot snadno setřete měkkým hadrem.
  2. Citrusový roztok pracuje na podobném principu. Do misky s vodou (musí se hodit do mikrovlnky) dejte nakrájený pomeranč a citron, zapněte na nejvyšší výkon a nechte mikrovlnku pracovat 5 minut. Kyselé páry uvolní nečistoty, které utřete houbičkou na nádobí, resp. její měkkou stranou.
  3. Octová pasta vznikne smícháním octa a jedlé sody. Pasta nesmí obsahovat žádná zrníčka a být hladká, aby nepoškodila stěny mikrovlnné trouby. Naneste ji na měkkou houbičku nebo hadřík a troubu důkladně vyčistěte.

Otočný talíř umyjte buď ve dřezu, nebo ještě lépe v myčce. Z vnějšku omývejte mikrovlnku teplou vodou s trochou přípravku na nádobí a vždy vyleštěte do sucha papírovou utěrkou., aby na dvířkách nebyly šmouhy.  Vhodnou prevencí zapečených nečistot a zaschlé špíny je vytření trouby zevnitř hadrem namočeným v teplé vodě po každém použití.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (2 hlasy)

Související články