Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Kam v paneláku umístit sportovní věci?

  

Panelový byt je relativně běžné bydlení, v bytových domech žije dokonce více jak polovina z nás. Byty jsou velmi praktickou a pohodlnou možností bydlení. Nevýhodou bytů ale může být úložný prostor, obzvlášť pokud rádi sportujete a potřebujete někam uložit kolo, lyže, brusle nebo dokonce běžky. Mrkněte na naše tipy a vyberte, která možnost se pro vás hodí nejvíce. 

7 tipů na uložení sportovních věcí

Bydlení v bytě má řadu výhod. Prostory bytu se nejen lépe vytápí, často vám s vytopením bytu pomáhají i přilehlé byty. A ve vyšších patrech máte z bytu krásné výhledy. Ale většina lidí se nechce jenom kochat výhledy z pohodlí domova, ale chce také vyrazit do přírody na kolo, které pak může být problém někam v bytě uskladnit. Máme pro vás 7 tipů na uložení sportovních věcí. 

1. Společné prostory - kolárna, kočárkárna

Variantou, která se nabízí, je společný prostor v přízemí domu, kolárna, kočárkárna nebo jiný prostor. Pro takové uložení se doporučuje pořídit kvalitní zámek a věci zabezpečit proti případné krádeži. 

2. Sklep

Ještě o něco lepší variantou je možnost uložení ve sklepě, pokud bydlíte například v nájmu a máte možnost si za sklep připlatit, může to být skvělým řešením. Sklepy bývají v přízemí a nemusíte věci nosit po schodech či ve výtahu do bytu. 

3. Chodba

Dobrou možností je také chodba ve vlastním bytě, ideálně pokud je chodba širší a můžete v rohu nebo u stěny vyhradit prostor na uložení sportovních věcí. 

4. Do šatny

Některé bytové jednotky mají navrženou šatnu nebo skladovací prostor, se kterým se dá krásně pracovat a určitě se vám tam vejdou lyže, běžky i menší sportovní věci, jako jsou třeba kolečkové brusle. Šatnu můžete také vhodně a jednoduše přestavět, aby se vám tam vešlo pohodlně i několik jízdních kol. Například umístěním polic nad kola, pro která tak zbyde prostor podél stěn. 

5. Balkon

Další možný úložný prostor je balkon, u toho si ale dejte pozor na možné odcizení věcí z balkonu, obzvlášť v nižších patrech. Takové uložení bude vhodnější, pokud máte balkon zasklený. 

6. Nový prostor

Pokud se chystáte na rekonstrukci bytu, můžete do projektu zahrnout i vytvoření úložného prostoru na sportovní věci. Možností je zmenšit o něco chodbu nebo koupelnu. Prostor na uložení může být opravdu malý a pár metrů čtverečních byste možná našli i u vás doma. 

7. Na stěnu

V menších bytech je také možné využít různých polic a závěsných systémů a sportovní věci tak umístit do prostoru na zeď, aby nepřekážely na zemi. Dnes se prodávají i kvalitní držáky na kola. Kola můžete nechat okapat v chodbě nebo omýt hadříkem a nemusíte se pak bát špíny doma.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)