Mikrovlnná trouba

Jak na čištění mikrovlnné trouby?

Mikrovlnná trouba patří k nepostradatelnému vybavení většiny českých a moravských domácností. Ať už v ní jídlo jen ohříváte, vaříte či dokonce pečete, dříve nebo později ji budete muset důkladně vyčistit.

Jak vyčistit mikrovlnku?

Pokud máte normální rodinu, poklop do mikrovlnné trouby je asi používat nedonutíte. Takže čas od času budete potřebovat ji pořádně vyčistit.

Jak vyčistit mikrovlnku octem?

Často stačí jediné ohřívání trochu mastného jídla nebo nějaké omáčky k tomu, aby vaše mikrovlnka získala jen těžko vyčistitelné skvrny. Obyčejná voda s octem přitom přináší levný a ekologický způsob, jak takovou nečistotu odstranit někdy i lépe než chemické prostředky.

Jak odstranit zápach z mikrovlnky?

Mikrovlnka je naším každodenním pomocníkem, který nám mnohdy ušetří spoustu času i práce. Někdy se ale může stát, většinou vinou naší nepozornosti, že v ní něco připálíme, nebo dokonce spálíme. Ať už je to popcorn, čokoláda, pečivo určené k rozpečení nebo cokoli dalšího.

Jak nejlépe vyčistit mikrovlnou troubu?

Zbytky potravin v mikrovlnné troubě vypadají nevábně, zapáchají a ke všemu snižují výkon mikrovlnky. Zbavit se všech usazenin a nečistot v mikrovlnné troubě naštěstí není nic složitého. A dokonce k tomu nepotřebujete ani speciální čistidla. Pro ty nejlepší čistící prostředky stačí někdy zamířit do spíže.