Údržba

Jak si realizovat odpady u novostavby (základy)

Realizaci gravitační kanalizace se u novostavby nevyhne nikdo. Část financí lze ušetřit správným návrhem a realizací. Pojďme si v tomto článku ukázat základní informace, které budeme potřebovat k správnému dokončení jedné z mnohá fází stavby.

Tipy, co dělat se starým kobercem

Předělání starého pokoje vyžaduje nejen nákup nového vybavení, jako je třeba koberec, musíte i vědět, jak se starým kobercem naložit. Přečtěte se tipy, jak se starého koberce zbavit nebo jak ho ještě využít. 

Co dělat se zažloutlým nábytkem?

Pořizovali jste si bílý nábytek, ale barva už není, co bývala. Nábytek je spíše nažloutlý a máte obavy, že jej už nevyčistíte. Možná vás překvapí, že i nažloutlý nábytek může být zase krásně bílý. Než poběžíte pro nový nábytek, vyzkoušejte naše tipy na různá čistidla na čištění zažloutlého nábytku. 

Jednoduchý postup údržby bojleru svépomocí

Bojler je nádoba na ohřev vody a používá se v Evropě už desítky let. V posledních desetiletích se setkáváme nejčastěji s bojlery ohřívanými topnou spirálou na elektřinu. Ačkoli máme na výběr z mnoha výrobců, většina bojlerů je jedno-nádržových. Existují ovšem i vícekomorové bojlery, například se dvěma nádržemi, kde se v té první voda předehřívá, aby v nádrži druhé byla vespod už voda teplejší a nedocházelo při větším odběru ke skokovému efektu náhlého ochlazení vody.

Příprava před malováním stěn a stropů

Chystáte se malovat? Řekne se to snadno, ale realizace už je náročnější. Důležitá je důkladná příprava, zjistěte, co vše potřebujete pořídit a na co se připravit.

Poškozené umyvadlo - jak ho opravit?

Keramika je materiálem, který je v koupelně jen špatně nahraditelným. Jeho tvrdost, odolnost i absolutní netečnost vůči vodě ji k tomu přímo předurčuje. Kromě všech těchto skvělých vlastností má ale jednu, která již tak skvělá není: keramika je křehká. Není proto tak těžké jí poškodit pádem nějakého těžkého předmětu jako je lahvička s parfémem, těžký fén na vlasy apod. Pokud se taková nehoda stane, jde umyvadlo nějak opravit?

Nápady, jak využít starou vanu

Zavazí vám doma stará vana? Plánujete ji vyhodit? To vůbec nemusíte. I stará vana může být využita velkým množstvím estetických a praktických způsobů. A je jedno, jestli se zaměříte na vanu starodávnou na nožičkách, nebo budete mít moderní korpus vykopaný z koupelny. Nechte se inspirovat nápady, jak využít starou vanu.

Jak vyčistit ucpaný odpad?

Zjistili jste, že odpad v kuchyni nebo koupelně neodtéká nebo že výlevka neobvykle zapáchá? S největší pravděpodobností je váš odpad ucpaný. Řešení, jak ucpaný odpad vyčistit je od babských rad po agresivní chemikálie několik. Pojďme se zaměřit na ty nejúčinnější z nich. Jejich vyzkoušením nic nezkazíte a naopak můžete předejít drahé návštěvě instalatéra.

10 tipů jak pečovat o bazén

Dopřávat si pohodlí a luxusu vlastního mini koupaliště na své zahradě, je čím dál více oblíbené, praktické i finančně výhodné. Bazén si můžete dopřát za velmi příznivé ceny, vydrží vám desítky sezón a ušetříte za vstupné na koupaliště, a hlavně občerstvení, které svým dětem jinak neodepřete. Kromě finanční stránky pak hlavně víte, v jaké vodě se koupete a jak o ni pečujete. A o tom, jak o vodu v bazénu správně pečovat, se dočtete v dnešním článku.

Jak na údržbu dřevěných podlah?

Pod údržbou si představíme drobné opravy poškozené nášlapné vrstvy a pravidelné čištění. Zanedbáváním údržby dřevěných podlah dochází především k zkrácení jejich životnosti.