Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 

Nápady, jak využít starou vanu

  

Zavazí vám doma stará vana? Plánujete ji vyhodit? To vůbec nemusíte. I stará vana může být využita velkým množstvím estetických a praktických způsobů. A je jedno, jestli se zaměříte na vanu starodávnou na nožičkách, nebo budete mít moderní korpus vykopaný z koupelny. Nechte se inspirovat nápady, jak využít starou vanu.

Zachytávání dešťové vody

Pokud máte vanu na zahradě, můžete ji využít jako praktickou nádobu na vodu. Je možné ji umístit klasicky pod vyústění okapu, nebo ji zakomponujte do okolí. Zakopejte ji například pod zem, aby vyčnívaly jen okraje.

Vana jako jezírko

Podobně můžete využít vanovou nádobu jako umělé jezírko na zahradě. A to například tak, že ji zabudujete jako zahradní prvek do kouta se skalkou, nebo kolem vysadíte květiny. Okolí můžete vysypat i kamínky. Pokud navíc zabudujete přívod čerstvé vody, může vám vana posloužit i pro chování rybek.

Koupání pro děti

Velkou oblibu si pak stará vana může najít v letních měsících u vašich dětí. Proč vanu nevyužít jako pohodlný bazének na koupání. Voda se snadno udržuje nebo můžete pro každé koupání napustit novou. Opět platí, že může vana stát samostatně na nožičkách, zabetonovaná do nějakého základu nebo částečně zakopaná v zemi, třeba v trávníku.

Vana jako květináč

Kreativní lidé si mohou starou vanou zkrášlit posezení u terasy nebo třeba v zimní zahradě. Vana má specifický tvar, který je možné využít na osázení truhlíky. A klidně si z ní můžete vyrobit i vítanou bylinkovou zahrádku.

Vana jako malá zahrada

Objem vany můžete podobně využít i pro vytvoření malé japonské zahrady. Stačí několik bonsají, kamínků, imitace malých mostků…prostě hodně efektů, vtipu a nápadů a miniaturní zahrada je na světě.

Chystáte velkou party?

Pak buďte originální! Umíte si představit, jak vaši hosté ocení zábavné využití vany, když ji naplníte ledem a do něj umístíte nápoje? Třeba plechovky, láhve a další?

Multifunkční nádoba

Vanu ale můžete využít i pro další věci. Třeba k uskladnění nejrůznějších materiálů, jako je písek, kamínky, zemina, dokonce piliny, a podobně.

Nábytek

Z vany ale můžete udělat i opravdu netradiční nábytek. Stačí hodně zručnosti a šikovnosti. Například můžete vanu rozříznout na tři části: kdy dvě zakulacené strany budou sloužit jako sedátka (je třeba opatřit je nožičkami a následně ještě polštářky), a zbývající vnitřní část můžete využít jako stolek. Jak? Spodní část opět opatřete nožičkami a na vrch umístěte pracovní desku ze dřeva nebo třeba ze skla. Dno vany současně bude sloužit jako šikovný prostor pro odkládání věcí.

Sedačka

Vana může sloužit i jako sedačka. Odřízněte část boční stěny, aby dostala tvar, jako mají na zámcích pohodlná sofa. Po nebytných úpravách a osazení nožičkami ji můžete vystlat polštářky a dopřát si tak naprosto originální místo pro relaxaci.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články