Návody

Návod jak nasadit topůrko u kladiva

Máme pro vás unikátní návod jak nasadit topůrko u kladiva, protože nehody se stávají a kladivo bez topůrka je naprosto k ničemu. I proto jsme se rozhodli připravit tento krátký článek, díky kterému se dovíte, jak si poradit s odstraněním zlomené části topůrka a následným nasazením nového. Věřte, že to není nic složitého. 

Návod, jak vybrat pojištění domácnosti

Chcete si nechat pojistit domácnost a mít větší klid, že v případě potíží dostanete finanční kompenzaci? Sjednat správné pojištění, které je zároveň výhodné, však zdaleka není tak jednoduché. Přečtěte si několik rad a naučte se, jak vybrat pojištění domácnosti.

Jednoduchý návod na provonění celého bytu

Také milujete ten pocit, když to u vás doma krásně a příjemně voní, ale nechcete utrácet za předražené vonné tyčinky nebo svíčky? To ani nemusíte, krásně vonět to u vás doma může i bez nich. Zde najdete jednoduchý návod na výrobu krásně vonící a skvěle vypadající vůně, kterou zvládnete vyrobit během 15 minut.

Jak dlouho tvrdne beton?

Tvrdnutí betonu je závislé na krystalizaci cementového pojiva. Tento proces začíná již hodinu po namíchání směsi.

Dobu tvrdnutí ovlivňuje teplota. Probíhat může rovněž pod vodou, protože k němu beton nepotřebuje vzduch. Tvrdnutí nejde ničím přerušit. Nikdy by nemělo v jeho průběhu dojít k zamrznutí vody v krystalech betonu. Abychom tomu zabránili, je nutné betonovou směs dokonale zhutnit a ochránit proti nízkým teplotám rohožemi, teplým vzduchem apod.. Vzniknou - li pak v ní již trhliny, štěrková místa nebo díry, musíme takto poškozené plochy zajistit vodotěsnou izolací.

Jak vyčistit ucpaný dřez? Návod pro ženy

Proč verze pro ženy? Klidně i pro muže, proč by ne. Pokud však vaše každodenní mytí nádobídoprovází vaše „zuření“ ve smyslu: „Na co toho chlapa vlastně doma mám, ani odpad nevyčistí...“, pak jsou tyto řádky určeny, milé dámy, přesně vám. Všem těm z vás, které jsou buď ve svém příbytku osamoceny, nebo máte to štěstí v podobě drahé polovičky, ta však jaksi veškeré domácí, ryze chlapské, práce zcela ignoruje a odmítá. Došla-li vám tedy trpělivost, a nehodláte už ani o den déle koukat na ucpaný dřez v koupelně, kuchyni či na podobně zlobivý odtok vany či sprchového koutu, čtěte prosím dál.

Návod jak se staví gabiony?

Příprava terénu

Měli bychom dbát na to, aby povrch, na kterém bude gabionová stavba stát, byl dostatečně zpevněný, proto doporučujeme:

  • při nižších stavbách do 180 cm pouze zarovnat terén zhutněním
  • v případě stavby nad danou hranici použít jako podklad betonovou desku vyztuženou železem na šíři
    •     jako výstuž ve vnitřku gabionu zvolit zpevňovací tyč o průměru 48 mm, která  napomůže zpevnění konstrukce

Drátěný plot - jednoduchý, z pletiva a sloupků

Drátěný plot je z pohledu pracnosti a ceny ten nejlepší způsob, jak efektivně ohraničit a ochránit pozemek před nečekanou návštěvou. Lze jej postavit téměř všude, oproti zděným plotům nezabírá příliš mnoho místa a díky zelené barvě dokonale zapadne do okolí domu. 

V tomto článku si popíšeme postup, jak postavit jednoduchý drátěný plot. Kromě toho si zde uvedeme potřebný materiál a v neposlední řadě i nářadí.