Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Návod jak nasadit topůrko u kladiva

  

Máme pro vás unikátní návod jak nasadit topůrko u kladiva, protože nehody se stávají a kladivo bez topůrka je naprosto k ničemu. I proto jsme se rozhodli připravit tento krátký článek, díky kterému se dovíte, jak si poradit s odstraněním zlomené části topůrka a následným nasazením nového. Věřte, že to není nic složitého. 

Jak dostat staré topůrko z kladiva?

Na první pohled může být neřešitelným problém už to, jak oddělit hlavu kladiva od zlomeného nebo poškozeného topůrka. Silou to určitě nepůjde, ale existuje horkovzdušná pistole, která pomůže dřevo z topůrka opálit a zmenšit jeho objem tak, že jej od kladiva oddělíte. Pokud tuto pistoli nemáte, pak postačí ohníček, po kterém zbývají žhavé uhlíky, ve kterých je možné nechat starou špatnou násadu vypálit. 

  • Pokud jdete druhou cestou, tedy vypálením topůrka žhavými uhlíky, pak pozor na popálení rukou, popř. unáhlené zchlazování hlavy kladiva.

Nasazení nového topůrka

Pokud jste dokázali získat samostatnou hlavu kladiva, pak je třeba do ní vsadit topůrko nové. To je možné zakoupit v mnoha obchodech pro kutily. Většina z nabízených má standardní průměr, který před nasazením upravíte na požadovaný rozměr pomocí brusného papíru, popř. pilníku na dřevo. U nasazování topůrka na kladivo je důležité jeho drobné naříznutí pro pozdější vklepání drobného klínku, který je vhodné zajistit vtlučením kovové spony napříč tak, aby nevypadl. 

Pokud dodržíte námi zmíněný postup, pak nebude třeba kupovat zbrusu nové kladivo. 

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 2.5/5 (2 hlasy)