Hydroizolace

Postup aplikace tekuté lepenky

Tekutá lepenka je moderní stavební materiál, který umožňuje dosáhnout velmi dobrých hydroizolačních vlastností na venkovních površích s vysokou odolností a trvanlivostí. Standardně je řešena jako dvousložkový nátěr na bázi maltovin a dispergované polymerní složky, jež je určen pro vytvoření souvislé a vysoce přilnavé membrány právě pro silikátové povrchy, jako jsou betonové nebo zděné vodorovné konstrukce, či konstrukční prvky, u nichž tvoří betonové, cementové nebo maltovinové směsi povrchovou vrstvu sklady (cementová mazanina, potěr či vápenná omítka apod.).

Hydroizolace základů - jaké máme možnosti?

Stavíte-li nový rodinný dům, pak se hned v úvodu realizace vašeho snu setkáte s tématem hydroizolace základů. Ta je naprosto zásadní a nelze ji opomenout, protože správné odvádění vlhkosti a vody již od základů domu je velmi důležité. Společně se zkusíme podívat na možnosti, které nám dnešní moderní technologie a postupy nabízejí.

Druhy izolací - hydro a tepelná izolace

Kdo se někdy setkal, ať už sám či prostřednictvím někoho, s postupem stavby, skladbou jednotlivých konstrukcí, s technologií výstavby a prostě se vším, co obnáší zrekonstruovat či postavit nějaký objekt, ví, že jsou na různých místech a v různých časových úsecích použity a zakomponovány různé izolace. Je jich několik druhů. Dělí se na jednotlivé typy a jsou vyrobeny z řady materiálů.

K čemu slouží hydroizolace?

Izolace proti vodě, tak zvaná hydroizolace je nedílnou součástí pracovních postupů při stavbě domu nebo jeho rekonstrukci. Hydroizolace může být různá. Jejím hlavním úkolem je zabránění pronikání vody třeba do konstrukce stavby, čímž by časem určitě došlo k jejímu narušení.

Co je vodonepropustný beton a jak jej vyrobit/objednat?

Beton, jako stavební materiál, je znám prakticky od starověku. V moderním slova smyslu, tedy jako směs vody a písku pojená sloučeninou na bázi páleného vápence (tzv. portlandského cementu), se v českých zemích používá přibližně od počátku 20. století. Za těch více než sto let byl neustále zušlechťován, zdokonalován a specializován. Nejen beton jako takový, ale i technologie jeho výroby a následné aplikace.

Jakou hydroizolaci pod keramické dlažby a obklady?

Mokré zdi ve vedlejší místnosti, opadávání balkonů nebo třeba drolení stavebního materiálu. Tyto problémy způsobuje vlhkost a pronikání vody do dlažby či obkladů. Použití pouze tmele v místech s výskytem vlhkostí, opravdu nestačí. Ovšem můžeme se podobným komplikacím vyhnout správně zvolenou hydroizolací a máme hned několik druhů. Pojďme si tedy společně vysvětlit jaké druhy máme a jejich využití.

Geotextilie - dělení dle vláken, výroby a funkce

Geotextilie je přírodní nebo syntetický materiál, který se využívá ve stavebnictví, zahradnictví i zemědělství. Existuje celá řada geotextilií z různých materiálů a s různými funkcemi. Ale kde a jak je nejlépe využít, aby užitek byl maximální?

Hydroizolace základů rodinných domů - jak na to a volba typu hydroizolace

Velký vliv na dlouhou životnost stavby má správné provedení izolace proti vodě, odborně řečeno hydroizolace. Existuje mnoho druhů a typu izolací, které zabraňují vniknutí vody do konstrukce. V první řadě závisí na konkrétních podmínkách stavby.

7 příčin, proč venkovní zdi vlhnou

Máte problémy s vlhkostí? Dělají se vám vlhké mapy na omítce? Může to mít za následek řada různých příčin. Pojďme si teď některé z nich přiblížit. V tomto článku si v krátkosti povíme něco o soklech, balkónech, vzlínání vody, prasklém potrubí, popraskaných taškách, špatných parapetech a o nedostatečném oplechování.

Hydroizolační principy

Vnikání vody do stavebních konstrukcí lze zamezit různými způsoby, založenými na konstrukčních i fyzikálních principech. Existují dva hydroizolační principy a to buď přímé nebo nepřímé.

Vyhledávání

Aktuální články