Čištění odpadů

Jak vyčistit pračkový sifon?

Sifon, malá součástka vývodu vody, vám při umisťování nové pračky může připadat nepodstatná, ale dokáže zabránit nepříjemnému zápachu v celém vašem domově. Její ucpání nebo zanesení však může znemožnit samotné praní.

Jak funguje kořenová čistička odpadů?

Čistá pitná voda se pomalu, ale jistě stává jednou z nejcennějších surovin ve světě. Tento vývoj je bohužel nevyhnutelný ze dvou důvodů: jednak je nezbytná pro přežití každého člověka a jednak se veškeré zdroje pitné vody postupně stávají kontaminovanými, tudíž nepoužitelnými. Proto je třeba začít s takovou cenností zacházet šetrně a patřičně si jí vážit, což znamená omezit její používání místo vody užitkové.

Jak efektivně vyčistit zanesenou kanalizaci?

Kanalizace je součástí každého domu či bytu a její pravidelné čištění je nezbytné. Když se totiž  zanese, hrozí katastrofa. Odpad se ucpe a stane se neprůchodným - to je ten lehčí případ, který doprovází i zápach z ucpané kanalizace. Horší případ je ten, když se odpad vrací zpět a zaplaví třeba sklep. Naštěstí existuje řada způsobů, jak kanalizaci efektivně vyčistit.

Jak vyčistit odpad v kuchyni?

Chtělo by se říct, tedy spíše napsat, že nejlepší by bylo, kdyby se odpad vůbec nezanášel. Důkladné používání sítka, neházení a hlavně nevylévání do dřezu nic co do něj nepatří, to vše by nám následné starosti výrazně ulehčilo. Jenže v reálném životě to jde jen stěží, a tak se ucpanému odpadu neubrání čas od času ani ta nejsvědomitější hospodyňka.

Jak vyčistit ucpaný dřez? Návod pro ženy

Proč verze pro ženy? Klidně i pro muže, proč by ne. Pokud však vaše každodenní mytí nádobídoprovází vaše „zuření“ ve smyslu: „Na co toho chlapa vlastně doma mám, ani odpad nevyčistí...“, pak jsou tyto řádky určeny, milé dámy, přesně vám. Všem těm z vás, které jsou buď ve svém příbytku osamoceny, nebo máte to štěstí v podobě drahé polovičky, ta však jaksi veškeré domácí, ryze chlapské, práce zcela ignoruje a odmítá. Došla-li vám tedy trpělivost, a nehodláte už ani o den déle koukat na ucpaný dřez v koupelně, kuchyni či na podobně zlobivý odtok vany či sprchového koutu, čtěte prosím dál.

Jak uvolnit ucpaný záchod?

Ucpaný záchod jistě není nic příjemného, leč čas od času musíme podobnou situaci řešit. Uvolnění opraveného záchodu naštěstí není žádnou složitou procedurou. Ještě než začnete s uvolňováním záchodu, zkuste jedenkrát pořádně spláchnout, abyste měli jistotu, že je záchod skutečně ucpaný. Pro uvolňování záchodu si určitě nezapomeňte navléct dlouhé gumové rukavice.

Jak správně vyčistit žumpu?

Chcete jímku u své chalupy či chaty dobře připravit na celoroční používání? Nebo se z ní už nějaký čas line nesnesitelný zápach? Ať tak či onak, je dobré se zamyslet nad tím, jak je možné žumpu účinně vyčistit. Jak na to?

Jak vyčistit odpad a jaké jsou alternativní řešení?

V dnešní době si lidé zvykli, že na všechno co se jim v domácnosti porouchá, zavolají odborníka, aby jim to opravil. Někdy je to nezbytné a nic jiného nezbývá, zejména když se porouchá třeba pračka či lednice, ale když se ucpe odpad, je mnohdy zbytečné hned volat specializovanou firmu na čištění odpadů, aby za nás vyřešila problém, který můžeme nejdříve zkusit odstranit sami svým přičiněním.

ČOV - Čistička odpadních vod

Ne každý rodinný dům, chalupu nebo chatu chatu lze napojit na kanalizaci. Ale každý objekt musí mít zajištěnu likvidaci odpadních vod. Tam, kam dosahuje kanalizace žádný problém není. Jiná situace však nastává, pokud kanalizační síť na pozemku není. V těchto místech pak za likvidaci odpadních vod nesou zodpovědnost sami majitelé objektů, a nezáleží na tom, zda se jedná o rodinné domy, nebo rekreační zařízení. Nabízejí se tři možnosti likvidace – septik, žumpa a čistírna odpadních vod. Jednoznačná odpověď na to, jaká forma je nejvhodnější, neexistuje. Záleží totiž na celé řadě faktorů.