Úvod  ›  Seznam štítků  ›   ›   › 

Parotěsná fólie jak instalovat?

  

Parotěsná fólie (parozábrana) zabraňuje šíření vodních par do střešní konstrukce a izolace. Protože její reflexní vrstva zároveň odráží sálavé teplo zpět do interiéru, zvyšuje takto tepelně - izolační parametry střechy. Parotěsná fólie rovněž těsní střešní a stěnové konstrukce a vyniká vysokou pevností a dlouhou životností.

Instalace parozábrany

Parotěsné fólie jsou určeny výlučně pro instalaci do interiérů.

Montují se mezi tepelnou izolaci a vnitřní obklad místnosti. Můžeme je pokládat jak vertikálně, tak horizontálně na vnitřní stranu krokví případně další nosnou konstrukci vždy těsně k tepelné izolaci a to oběma stranami. K připevnění parotěsných fólii nám dobře poslouží spony mechanické sešívačky či pozinkované nebo hliníkové hřeby, jejichž průniky je nutné dobře utěsnit. K lepení jednotlivých pásů vždy používáme vhodnou lepící pásku. Pokud nám vzniknou již nějaké otvory, důkladně je utěsníme pomocí komprimačních pásek. Těsnost zábrany nesmí být ničím narušena  a to ani rozvody elektrického proudu a vody. Parotěsné fólie chráníme před dlouhodobým UV zářením a špatnými povětrnostními vlivy.

Pomůcky k instalaci

Oboustranné lepící butylkaučuková páska se výborně hodí na fólii. Tato pevná polyethylenová síť obsahuje oboustranně vysoce zesíťovaný butylkaučuk, který je chráněný silikonizovaným papírovým krytem. Jedná se velmi pevnou a odolnou lepící pásku. K lepení parozábran je vhodný také Gutaband Al. Tento jednostranně lepící výrobek s pokovenou lícovou stranou se dodává ve stříbrné a zelené barvě. Použít můžeme rovněž jednosložkové Gutta Profi lepidlo bez zápachu a rozpouštědel. Výborně odolává vodě, UV záření a teplotám až do 80 stupňů. Na současném českém trhu však najdeme také další lepidla, která můžeme použít na lepení parotěsných fólii. Za mnohé jmenujme alespoň Den Braven Profi nebo Soudal.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 2.6/5 (5 hlasů)





Související články