Den Braven

Jak odstranit lepidlo mamut?

Kutilové a kutilky, kteří si raději všechno opraví a smontují sami, poslední dobou stále víc a víc přicházejí na chuť tzv. montážním lepidlům. Je pravda, že takové lepidlo nadělá skutečně mnohem méně hluku než taková vrtačka, spotřebuje méně energie než šroubování šroubovákem a ušetří i nějakou tu minutku vašeho, jistě velmi ceněného, času.

Parotěsná fólie jak instalovat?

Parotěsná fólie (parozábrana) zabraňuje šíření vodních par do střešní konstrukce a izolace. Protože její reflexní vrstva zároveň odráží sálavé teplo zpět do interiéru, zvyšuje takto tepelně - izolační parametry střechy. Parotěsná fólie rovněž těsní střešní a stěnové konstrukce a vyniká vysokou pevností a dlouhou životností.

Jak pracovat s chemickou kotvou?

Bez chemických příměsí a sloučenin by naše společnost nefungovala tak, jak jí známe. Chemie se dostává snad do všech odvětví a sfér lidského bytí. Své využití nachází jak v potravinářském průmyslu, tak i ve zdravotnictví nebo v našem případě ve stavebnictví.

Tento návod se bude týkat využití chemické kotvy a jejího použití v domácím kutilském prostředí. Řešení za pomocí chemického ukotvení je z pohledu aktuálních trendů velice oblíbený způsob se značnou využitelností. Umíte s touto pomůckou pracovat a víte, jaký postup aplikace je nejvhodnější?

Jakou podlahu do bytu? - druhy, vrstvy a podklad podlah

Podlaha tvoří nedílnou součást každe stavby! Může být složená pouze z jedné vrstvy, ale ve většině případů se setkáte s vícevrstvou konstrukcí. Každá vrstva plní určitý úkol (povíme si v následujících odstavcích). Taktéž se v článku zmíníme o nejčastějších druzích podlah a způsobech vyrovnání nerovných podkladů.

Čím opravit praskliny ve zdivu?

Objeví-li se na zdi v pokoji prasklina, jak zareagujete? Koupíte designové samolepky a polepíte stěnu v duchu novodobého trendy stylu? Nebo se vylekáte a pozvete statika, aby se podíval, co se děje s vaším domem? Kdo má široké dilema mezi těmito možnostmi, měl by rozhodně číst dál, aby jednou nebyl zaskočen.

Hydroizolace základů rodinných domů - jak na to a volba typu hydroizolace

Velký vliv na dlouhou životnost stavby má správné provedení izolace proti vodě, odborně řečeno hydroizolace. Existuje mnoho druhů a typu izolací, které zabraňují vniknutí vody do konstrukce. V první řadě závisí na konkrétních podmínkách stavby.

Jak na opravu betonových mazanin?

Nejdříve si popíšeme co je to betonová mazanina? Z názvu je patrné, že pro výrobu mazaniny použijeme betonovou směs. Tato směs by neměla obsahovat mnoho vody. Proč? Protože by pak podlaha nemusela být ideálně rovná. A taktéž příliš „suchá“ směs snížuje pevnost betonu.