Parotěsné fólie

Jakou parotěsnou zábranu na střechu?

Dobře provedená střešní krytina, která bývá nejčastější, je nepropustná. Někdy však nově položenou krytinou zatéká. Je to způsobeno propustností tašek, která zmizí, až se krytina zatáhne.

Rozdíl mezi parotěsnou a paropropustnou zábranou

Parotěsná zábrana představuje ve stavebnictví důležitý prvek. Co to je a k čemu všemu se vlastně používá?

Jak funguje parotěsná zábrana?

Parozábrany jsou jeden z výstřelků moderní doby. Zjednodušeně řečeno, pracují tak, že zabraňují z velké části pronikání vodní páry z domu do tepelné izolace. Aplikují se nejčastěji z vnitřní strany na nosný rošt konstrukcí střech nebo obvodových stěn dřevostaveb. Proč jsou ale vůbec za potřebí a jak fungují? Nebojte se, vše se dozvíte.

Parotěsná fólie jak instalovat?

Parotěsná fólie (parozábrana) zabraňuje šíření vodních par do střešní konstrukce a izolace. Protože její reflexní vrstva zároveň odráží sálavé teplo zpět do interiéru, zvyšuje takto tepelně - izolační parametry střechy. Parotěsná fólie rovněž těsní střešní a stěnové konstrukce a vyniká vysokou pevností a dlouhou životností.

Jaké jsou druhy parotěsných fólií a kde se používají?

Folie jsou materiály vyrobeny především z polyethylenu (PE). Můžou se vyrábět v několika barevných odstínech, ale taktéž různých velikostí, či tvarů, ale i se speciálními úpravami, jako jsou úchyty, či zatahovací systémy. Obecně má polyethylén tyto vlastnosti: dobré mechanické vlastnosti, houževnatost, široké teplotní rozpětí použitelnosti, odolnost proti UV záření, výborné chemické vlastnosti.

Materiály pro stavbu svépomocí