Úvod  ›  Seznam štítků  › 

Švábi - jak se jich zbavit?

  

I přesto, že dodržujeme veškerá hygienická opatření, důkladně uklízíme a dezinfikujeme prostory ve vašem bytě, občas se může stát, že nás navštíví nezvaní hosté. Je možné, že si je přivezeme v kufrech z dovolené nebo je prostě zakoupíme společně s potravinami. Ano, řeč je o švábech. Jak se jich tedy důkladně zbavit?

Prevence

Abychom přítomnosti tohoto hmyzu v našem bytě zabránili, je nutné dodržovat určitá preventivní opatření. Důkladný úklid je samozřejmostí. Dále bychom měli skladovat potraviny na suchých místech v uzavíratelných nádobách. Pokud se právě vracíme z cest, je potřeba věnovat zvýšenu pozornost tomu, co všechno si kromě suvenýrů vezeme domů. Oblečení je nutné vyklepat a kufry vysát. Pokud hned nějakou tu potvůrku objevíme, ihned se jí zbavíme. Co všechno tedy na šváby platí a co zaručí kompletní vyhubení?

Ne vždy je nutné chemické hubení

Chemické prostředky na hubení švábů slibují stoprocentní úspěch, avšak v některých případech mohou být chemické látky v domácnosti překážkou. Zejména pokud chováme domácí mazlíčky nebo se v bytě vyskytují malé děti, které by s chemikálií mohly přijít do styku. Pokud se však pro tuto variantu rozhodneme, je nutné dodržovat návod na jejich použití.

Ekologické a čistě přírodní metody

Na šváby také platí takzvaně podomácku vyrobené pasti, které zaručí chycení obtížného hmyzu. K těm nejlepším a nejosvědčenějším patří:

  • Pivní past – použití této pasti je zcela jednoduché, stejně tak jako její příprava. Hadr namočíme do piva a uložíme ho do místa výskytu švábů. Poté, co do hadru nalezou, ho hodíme do vařící vody.
  • Vábící látka – přírodní vábící látku nalijeme do misky, jejíž stěny přelepíme mucholapkou. Vábící látkou může být sladký sirup nebo pivo.

Deratizace

Pokud metody popsané výše selžou a švábi se nám doma množí astronomickou rychlostí, vložíme důvěru do rukou zkušeného deratizátora.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články