Chceme domů vanu nebo sprchový kout? To je otázka, kterou si minimálně jednou za život položí asi úplně každý. Věčné dilema stavějící před sebe pohodlí vany s praktičností sprchového koutu možná trápí i vás.
Práce na stavbě
Než začneme stavět
Základy
Hydroizolace
Vlhkost
Zdivo
Stropy
Schodiště
Omítky
Podlahy
Zateplování
Stavební materiály
Základní materiály
Zdící materiály
Stavebni desky
Tepelné izolace
Střešní krytiny
Dřevo
Práce kolem domu
Terénní úpravy
Oplocení pozemku
Zpevněné plochy
Bazén
Pergoly a přístřešky
Garáž
Chceme domů vanu nebo sprchový kout? To je otázka, kterou si minimálně jednou za život položí asi úplně každý. Věčné dilema stavějící před sebe pohodlí vany s praktičností sprchového koutu možná trápí i vás.
S nepříjemným povlakem, který se usazuje ve sprchovém koutě, se v různé míře setká každý. Míru určuje především tvrdost vody – čím tvrdší, tím je výskyt vodního kamene častější, a také způsob údržby a pravidelná péče. Sprchový kout patří k nejproblematičtějším místům domácnosti, kde se s vodním kamenem musíme vypořádat.
Na to neexistuje jednoduchá odpověď. Obecně platí, že jak co a jak pro koho. Pokud si pořizujete novou, nebo rekonstruujete starou koupelnu, promyslete si, kdo ji a jak ji bude nejčastěji používat. Optimální je samozřejmě mít obojí, ale na to zejména ve starších koupelnách, nebo menších bytech není obvykle dost prostoru.
Ačkoliv by koupelna měla být z logiky věci nejčistší místo ve vašem domě, i příliš velké množství mýdla může vytvořit odolné skvrny a vodní kámen po nějaké době pokryje vše, kam se voda nebo pára dostane. Vedle běžné údržby je proto důležité jednou za čas provést důkladný úklid, který sice může být i namáhavý, ale odstraní všechny zažrané nečistoty. Jak takovou údržbu tedy provést?
Změřit rádius sprchové vaničky se může jevit jako velký problém při stavbě koupelny a je velmi důležitý při výběru sprchového koutu. Zaměřme se spolu dnes na výběr sprchového koutu a samotné měření.
Nabízí se otázka, proč sprchovou vaničku vlastně podezdíváme, když má svoje podstavy? Odpověď je jednoduchá: podstavy jsou vratké a slouží jen k udržení pozice, než bude vanička zazděná. Je to i pro vaši bezpečnost, protože přeci jen se cítíme lépe, když víme, že se stoprocentně nepřevážíme.
Letní horký den na zahradě bude hned příjemnější, když se budeme moci osvěžit. Skvěle nám v tom může pomoci zahradní sprcha. Můžeme se umýt po práci na zahradě, máme-li bazén, je dobré se před koupáním opláchnout, abychom si ho zbytečně neznečistili.
Bezbariérové sprchy jsou svým způsobem unikátní. Díky absenci soklu nehrozí zhmoždění prstů u nohou a také nemusíte překračovat výsoký vanový okraj. Další výhodou je i fakt, že se lépe udržují a jednoduché řešení ladí s elegantním designem. V článku si ukážeme několik nejčastějších způsobů, které lze v dnešení době použít.
Koupelna je jedno z důležitých míst v každém bytě. Je třeba si dobře rozmyslet, jestli chcete sprchový kout nebo vanu. Pokud se rozhodnete pro vanu, můžete hledat radu, jak jí zazdít, protože s tím většina lidí nemá praktické zkušenosti.
Tento návod nám pomůže při montáží nové vany. Usazení a podezdění vany se na první pohled může jevit jako velmi jednoduchá záležitost. Avšak pro někoho, kdo se na tuto práci chystá poprvé v životě, to může být pekelný oříšek. Vytvořit podezdívku lze různými způsoby. Pojďme si v tomto článku ukázat, jaké nás čekají možnosti. Ale předtím si povíme něco "málo" úvodem.
Vaše vana může vypadat zašle, i když ji pravidelně čistíte. Takového problému se můžete zbavit mnoha způsoby. Vyberte si ten nejvhodnější právě pro vaši vanu.
Koupelna je jednou z nejdůležitějších místností celého domova. Jedná se o prostor nabízející všem potencionálním zájemcům únik před rutinou každodenních starostí skrze plnohodnotnou relaxaci, která se v dnešní uspěchané době hledá jen velmi těžko. K tomu, aby koupelna dokázala nabídnout určitý užitný komfort je nutné, aby disponovala moderním vzhledem a v neposlední řadě i plně funkčním příslušenstvím v odpovídající kvalitě. V tomto článku se podíváme, jak správně utěsnit sprchové kouty, které jsou mezi lidmi oblíbené pro svou značnou prostorovou nenáročnost a skvělé využití při potřebě se rychle omýt.
Pořízení venkovní vířivky je poměrně nákladnou záležitostí. Cena klasických vířivých van se běžně pohybuje v rozmezí mezi 90 až 400 tisíci korun a výjimkou nejsou ani ty přesahující půl milionu. Z toho je patrné, že kdo se ke koupi vířivé vany rozhodne, měl by vybírat s rozmyslem.