Sprchy a vany

Vana nebo sprchový kout? A proč ne kombinace obojího!

Chceme domů vanu nebo sprchový kout? To je otázka, kterou si minimálně jednou za život položí asi úplně každý. Věčné dilema stavějící před sebe pohodlí vany s praktičností sprchového koutu možná trápí i vás.

Jak na vodní kámen ve sprchovém koutě?

S nepříjemným povlakem, který se usazuje ve sprchovém koutě, se v různé míře setká každý. Míru určuje především tvrdost vody – čím tvrdší, tím je výskyt vodního kamene častější, a také způsob údržby a pravidelná péče. Sprchový kout patří k nejproblematičtějším místům domácnosti, kde se s vodním kamenem musíme vypořádat.

Co je lepší, vana nebo sprchový kout?

Na to neexistuje jednoduchá odpověď. Obecně platí, že jak co a jak pro koho. Pokud si pořizujete novou, nebo rekonstruujete starou koupelnu, promyslete si, kdo ji a jak ji bude nejčastěji používat. Optimální je samozřejmě mít obojí, ale na to zejména ve starších koupelnách, nebo menších bytech není obvykle dost prostoru.

Jak umýt sprchový kout?

Ačkoliv by koupelna měla být z logiky věci nejčistší místo ve vašem domě, i příliš velké množství mýdla může vytvořit odolné skvrny a vodní kámen po nějaké době pokryje vše, kam se voda nebo pára dostane. Vedle běžné údržby je proto důležité jednou za čas provést důkladný úklid, který sice může být i namáhavý, ale odstraní všechny zažrané nečistoty. Jak takovou údržbu tedy provést?

Jak změřit rádius sprchové vaničky?

Změřit rádius sprchové vaničky se může jevit jako velký problém při stavbě koupelny a je velmi důležitý při výběru sprchového koutu. Zaměřme se spolu dnes na výběr sprchového koutu a samotné měření.

Jak podezdít sprchovou vaničku?

Nabízí se otázka, proč sprchovou vaničku vlastně podezdíváme, když má svoje podstavy? Odpověď je jednoduchá: podstavy jsou vratké a slouží jen k udržení pozice, než bude vanička zazděná. Je to i pro vaši bezpečnost, protože přeci jen se cítíme lépe, když víme, že se stoprocentně nepřevážíme.

Jak vyrobit zahradní sprchu?

Letní horký den na zahradě bude hned příjemnější, když se budeme moci osvěžit. Skvěle nám v tom může pomoci zahradní sprcha. Můžeme se umýt po práci na zahradě, máme-li bazén, je dobré se před koupáním opláchnout, abychom si ho zbytečně neznečistili.

Jak vyřešit bezbariérovou sprchu?

Bezbariérové sprchy jsou svým způsobem unikátní. Díky absenci soklu nehrozí zhmoždění prstů u nohou a také nemusíte překračovat výsoký vanový okraj. Další výhodou je i fakt, že se lépe udržují a jednoduché řešení ladí s elegantním designem. V článku si ukážeme několik nejčastějších způsobů, které lze v dnešení době použít. 

Jak zazdít vanu?

Koupelna je jedno z důležitých míst v každém bytě. Je třeba si dobře rozmyslet, jestli chcete sprchový kout nebo vanu. Pokud se rozhodnete pro vanu, můžete hledat radu, jak jí zazdít, protože s tím většina lidí nemá praktické zkušenosti.

Jaké jsou možnosti podezdění vany?

Tento návod nám pomůže při montáží nové vany. Usazení a podezdění vany se na první pohled může jevit jako velmi jednoduchá záležitost. Avšak pro někoho, kdo se na tuto práci chystá poprvé v životě, to může být pekelný oříšek. Vytvořit podezdívku lze různými způsoby. Pojďme si v tomto článku ukázat, jaké nás čekají možnosti. Ale předtím si povíme něco "málo" úvodem.

Jak vyčistit zašlou vanu?

Vaše vana může vypadat zašle, i když ji pravidelně čistíte. Takového problému se můžete zbavit mnoha způsoby. Vyberte si ten nejvhodnější právě pro vaši vanu.

Jak utěsnit sprchový kout

Koupelna je jednou z nejdůležitějších místností celého domova. Jedná se o prostor nabízející všem potencionálním zájemcům únik před rutinou každodenních starostí skrze plnohodnotnou relaxaci, která se v dnešní uspěchané době hledá jen velmi těžko. K tomu, aby koupelna dokázala nabídnout určitý užitný komfort je nutné, aby disponovala moderním vzhledem a v neposlední řadě i plně funkčním příslušenstvím v odpovídající kvalitě. V tomto článku se podíváme, jak správně utěsnit sprchové kouty, které jsou mezi lidmi oblíbené pro svou značnou prostorovou nenáročnost a skvělé využití při potřebě se rychle omýt.

Jak vybrat venkovní vířivou vanu?

Pořízení venkovní vířivky je poměrně nákladnou záležitostí. Cena klasických vířivých van se běžně pohybuje v rozmezí mezi 90 až 400 tisíci korun a výjimkou nejsou ani ty přesahující půl milionu. Z toho je patrné, že kdo se ke koupi vířivé vany rozhodne, měl by vybírat s rozmyslem.