Vana nebo sprchový kout? A proč ne kombinace obojího!

Chceme domů vanu nebo sprchový kout? To je otázka, kterou si minimálně jednou za život položí asi úplně každý. Věčné dilema stavějící před sebe pohodlí vany s praktičností sprchového koutu možná trápí i vás.

Co bude lepší? Prostorově náročná vana, která ale nabídne zasloužený relax? Nebo úspornější sprchový kout, ve kterém si ale o posezení ve vodě plné bublinek můžete nechat jen zdát? Řešením může být právě jejich kombinace. Ta totiž slibuje od každého to nejlepší.

Proč si pořídit vanu? Snadněji se udržuje a nabízí pohodlí

Když se řekne koupelna, ať chcete nebo ne, většina lidí si okamžitě vybaví vanu. Vždyť ta ke koupelnám neodmyslitelně patří, ačkoli je pravda, že nejlepší léta slávy má už za sebou a nyní se o naši pozornost musí dělit se sprchovým koutem.

Uvažujete nad pořízením vany? Možná vám při rozhodování pomůže, bude-li znát výhody, které vám tahle klasika nabízí:

  • snadná údržba
  • osobitý design
  • různorodé využití

1. Vana se udržuje snáze čistá

Co si budeme povídat – vana má oproti sprchovému koutu tu výhodu, že se opravdu jednoduše udržuje. Na rozdíl od „sprcháče“ tady nejsou žádné záhyby ani zákoutí, ke kterým by se během úklidu hůře dostávalo.

2. Na designu záleží

Už dávno odzvonilo časům, kdy byly všechny vany na jedno brdo a jejich nabídka tak omezená, že si vlastně ani nebylo z čeho pořádně vybírat. Dneska jsme ale někde jinde. Vany mají nejen různorodé velikosti, ale také tvary nebo opravdu osobitý design, který můžete snadno přizpůsobit jak své představě, tak i zařízení koupelny.

3. Nabízí vám různorodé využití

Neméně důležitou výhodou vany je fakt, že se dá využít hned na několik způsobů. Ráno si dáte rychlou sprchu, večer se naopak naložíte do horké lázně. Máte-li děti, je vana určitě praktičtější, protože si v ní děti mnohem více vyhrají.

Proč dát přednost sprchovému koutu? Šetří prostor i peníze

A teď tu máme druhou stranu řeky neboli sprchové kouty. Ty jsou stále oblíbenější zejména proto, že jsou podstatně méně náročné na prostor a hodí se tak i do malých koupelen, při jejichž zařizování se musí počítat každý centimetr.

Pokud váháte, zda právě pro vás bude daleko rozumnějším řešením lidově nazývaný sprcháč, zde máte několik výhod, které mu jednoznačně nahrávají do karet:

  • není náročný na prostor
  • šetří vaše peníze
  • nemá bariéry

1. Sprchový kout se vejde všude

Máte-li menší koupelnu, kde není místa na rozdávání, může se sprchový kout jevit jako lepší volba. Je prostorově méně náročný nežli vana a místo se pro něho najde opravdu všude.

2. Sprchování „nežere“ tolik do peněz

Sprchové kouty často čelí srovnávání s vanami i z finančního hlediska. Nikdo totiž nestojí pod proudem vody zbytečně dlouho. Tím pádem proteče podstatně méně vody, nežli kolik byste si napustili do vany. A vezmete-li v potaz, že by vás vana lákala dopřát si pořádnou bublinkovou koupel třeba třikrát do týdne a kolik taková sranda vezme vody, je jasné, že v tomto souboji sprchový kout jasně vyhraje.

3. Pohodlně tam i ven

Pro někoho může být rozhodující fakt, že sprchový kout oproti vaně nemá žádné bariéry, které by bránily v jeho užití. Přeci jen chcete-li do vany, musíte zdolat její nemalé hrany. Do sprchového koutu přitom vlezete tak snadno, jako z něho vylezete. Navíc dneska existují i sprchové kouty bez vaničky, kde už vůbec není potřeba zdolávat byť tu nejmenší překážku v podobě nízké sprchové vaničky.

Pořád nemáte jasno? Vydejte se cestou kombinace

Pokud se ani v tuto chvíli nepřikláníte k té či oné variantě a stále nevíte, jestli byste raději vanu nebo sprchový kout, máme pro vás řešení: kombinace obojího! Není žádným tajemstvím, že na trhu dneska seženete sestavy kombinující to nejlepší jak z vany, tak ze sprchového koutu.

Vana se sprchovým koutem v jednom vás nepřipraví ani o pohodlí v podobě horké koupele, ani o praktičnost v podobě rychlé spršky, když vás tlačí čas. Můžete se pohodlně osprchovat, aniž byste si během toho vytopili celou koupelnu, nebo se naložit do horké vany, když na to zrovna dostanete chuť.

Výhody kombinace vany a sprchového koutu:

  • můžete si vybrat, zda se jen vysprchujete, nebo si dáte koupel
  • při sprchování necákáte do místnosti
  • vhodné i pro rodiny s dětmi, které si ve vaně vyhrají

Sprchové sestavy Walk In nebo Step In

Pokud byste právě teď chtěli namítnout, že kombinace vany a sprchového koutu neřeší otázku bariéry, která by mohla být překážkou například pro starší členy rodiny, dovolíme si vás předběhnout dalším nápadem – existují sestavy Walk In nebo Step In.

Co to je? Součástí těchto sestav jsou vodotěsná dvířka nacházející se přímo v boku vany, která vám umožní vstoupit nebo naopak vylézt, aniž by bylo potřeba překonávat hrany a překážky. Jsou proto vhodné nejen do domácností, kde žijí starší členi domácnosti, ale i tam, kde jsou děti. Nebudete se jakožto rodiče muset obávat, že děti budou vanu přelézat a ublíží si.


Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 2/5 (2 hlasy)


  
Úvod  ›  Seznam štítků  ›   › 





Související články

Aktuální články