Parapet

Oprava parapetů - chybně namontovaných, poškozených, starých...

Vnitřní i venkovní parapety plní praktickou i estetickou funkci. Ale to jen v případě, že nejsou poškozené. Jak se dají opravit v případě, že je nechcete rovnou měnit za nové?

Obnova nátěru pozinkovaného plechu

Pozinkovaný plech má zvýšenou ochranu proti korozi. Zinek se na něj nanáší galvanicky, nástřikem nebo ponorem. Uplatnění nacházejí pozinkované plechy na mnoha místech. Asi nejčastěji se z tohoto materiálu vyrábí okapový systém či střechy. Čím takový plech natřít?

Čím odstranit starou folii z parapetu?

Každý výrobce vybavuje pohledové profily snímatelnou fólií, jejímž smyslem je chránit povrch profilu před poškozením, ke kterému by mohlo dojít při instalačních a zednických pracích. Tato folie má být odstraněna ihned po montáží, nejpozději obvykle do čtyřech týdnů. Co ale s folií, na kterou jsme zapomněli a která již tak snadno odlepit nejde?

Jak připevnit vnitřní parapet?

Celkový estetický dojem bytů a domů spoluvytváří okna, jejich praktičnost a funkčnost. Samozřejmou součástí oken jsou parapety. Vnější i vnitřní. Aby byla zajištěna dobrá stabilita parapetu, musí být správně vyzděný a upevněný.

Jak zaručeně vylepšit poškozený parapet?

Venkovní parapety jsou praktické, ty vnitřní zase zaujímají primárně estetickou úlohu. Oboje bývá čas od času nutné zrenovovat. Jak na to?

Jaké druhy parapetů existují?

Chystáte se stavět dům, rekonstruovat byt nebo jenom vyměňovat okna? Nepodceňujte správný výběr parapetů. Přinášíme vám přehled toho nejlepšího, co je na našem trhu k dostání.

Jak opravit zatékání u venkovních parapetů?

I tak zdánlivě obyčejná a jednoduchá věc jako parapet vyžaduje dodržení určitých zásad při instalaci. Jinak nemůže plnit svou funkci. Co způsobují nevhodně navržené parapety a jak se tomu vyhnout?

Jak vyměnit starý opotřebovaný parapet?

Okenní parapety patří k exponovaným místům v bytě. Jejich výměnu však není bezpodmínečně nutné svěřovat odborníkům. Zvládnete ji i sami doma. Jak na to?

Jak na výměnu vnitřních parapetů u oken?

Občas přijdou v životě a obydlí člověka jisté změny, které se později přetransfromují ve změny další. Přijde výměna oken či interiérového vybavení, nebo naopak nějaká nehoda a vy budete potřebovat vyměnit parapet. Jenže jak na to?

NÁVOD Jak na vnitřní parapet do dílny nebo garáže?

Přemýšlíte, jaký použít vnitřní parapet do dílny, garáže nebo jiné podřadné místnosti? Pokud se jedná o málo používané místnosti, pak stačí klasický plastový parapet, ale co když potřebujeme odolnější odkládací plochu. Takový parapet, který vydrží a zároveň nebude ničit ráz okna. Existují leštěné kamenné parapety (z žuly, mramoru..), které jsou velmi pěkné a i velmi odolné, ale kdo si je může dneska dovolit? A proč si je dávat do dílen nebo garáží? Naštěstí existuje i jiný materiál, který je mnohem dostupnější - keramická dlažba (obklad).

7 příčin, proč venkovní zdi vlhnou

Máte problémy s vlhkostí? Dělají se vám vlhké mapy na omítce? Může to mít za následek řada různých příčin. Pojďme si teď některé z nich přiblížit. V tomto článku si v krátkosti povíme něco o soklech, balkónech, vzlínání vody, prasklém potrubí, popraskaných taškách, špatných parapetech a o nedostatečném oplechování.